Jump to content
Dogomania

chcę kupić BOSa


Recommended Posts

Dzień dobry, pytałam już w wątku o doborze rasy, ale ten dział będzie lepszy. Zastanawiam się nad kupnem BOSa lub Owczarka szkockiego Collie. Nurtuje mnie parę pytań, będę wdzięczna z odpowiedź.

1) Czy BOS będzie czuł się nieszczęśliwy, nie mając domu z ogrodem? Mamy mieszkanie ok 80 mkw na obrzeżach miasta. Obecnie posiadamy 2,5 letnią sunię West Terrier, która ma zapewnione ok 3,5 h dziennie zabaw,spacerów i ćwiczeń bez smyczy + krótkie spacerki fizjologiczne + w weekendy długie wyprawy za miasto do lasu i nad jezioro. Jesteśmy dość aktywni, ale od czasu do czasu potrzebujemy też posiedzieć przed telewizorem:)

2) Czy pieski tej rasy są głośne? Będą szczekać na każdy dzwonek w drzwiach? Czy są to  psy uciążliwe dla sąsiadów?

3) Jak często należy zabierać BOSika na profesjonalne wyczesywanie w salonie? Wystarczy co 3 miesiące czy częściej? Oprócz szczotkowania "domowego" oczywiście:)

4) Pies będzie musiał zostawać sam w domu (mając w towarzystwie Westa- jakieś 6-7 razy w miesiącu na ok 8 h), czy da radę? Terriery są bardziej niezależne, u naszej Coco nie ma z tym problemu, dostaje zabawki i główkuje, jak wydobyć smaki, a potem idzie spać:) Nie wiem, jak jest z owczarkami. Czy taki pies wytrzyma tyle godzin, bez demolowania domu z nudów? 

5) Czy u piesków tej rasy zdarzają się alergie skórne? jak często?

6) Nasza Westie ma bardzo dominujący charakter, zależy mi na psie, który będzie bardziej uległy i dogada się z naszą "królową":)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...