Jump to content
Dogomania

~Tosieńka - psi szkielecik z łańcucha...


malagos

Recommended Posts

Trzy dni temu telefon:

- "pani, a do nas się piesek przyplątał, nie chce odejść. Jakoś tak po sylwestrze. Pani, to suczka, szczeniak, a taka chuda...niech po nią przyjadą" I po sunię pojechali pracownicy gminy, wsadzili do kojca. Mało miejsca, mała buda, bez słomy, ale lepsze to, niż miejsce pod domem w te mrozy... Pojechaliśmy z Tomkiem, założyłam jej obrożę i wyprowadziliśmy przed kojec. Suczka dorosła, wcale nie szczeniak, na oko 4-5 lat, chuda bardzo, sierść okropna, zmierzwiona, a na szyi szeroki ślad po łańcuchu...bo na bank to nie była skórzana obroża...I tylko spogląda na ręce, czy mamy jedzenie. Bardzo, bardzo wygłodniała, ale dziś leżały w misce chrupki, a ona rzuciła się na przyniesione, gotowane :( Dobrze przynajmniej, ze te chrupki są lepsze, to Brit od Ratujemy Kundelki :)

Do budy napchaliśmy słomy (Tomek wydziadował od znajomego rolnika) i  zostawiliśmy suczynkę...dziś ma być mróz -10 stopni, to chociaż w tej słomie się zakopie :(

Szukam sponsora na obróżkę...

Aha, i nadałam jej imię Tosia.

20180113_140510_resized.jpg

20180113_140529_resized.jpg

20180113_140534_resized.jpg

20180114_112939_resized.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, malagos napisał:

Nie mam dla niej obróżki, ta zielona ze zdjęcia poszła dziś z Kajtusiem do domu...miała 35 cm i chyba taka byłaby dobra dla suni.

OK, to popatrzę. 35 cm to bardzo mało.Jak dziewczyna przytyje , to będzie więcej.

Link to comment
Share on other sites

Jak dobrze, że jesteście z nami....

Ja już też miałam na dt Tosię, kilka lat temu, po niej była Tusia - obie mają dobre domy. I jakoś to imię samo się nasunęło, bo ta jest trochę podobna do poprzedniczki.

POKERKU - smyczkę mam, taką stareńką ale długą, do nauki chodzenia.

Na pw podaję adres, i już Ci bardzo serdecznie dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Biedna malutka...Piękne imię jej dałaś Malagosku, przynosi szczęście. Nasza zamojska Tosia migiem znalazła domek. Teraz mamy drugą Tosię na tymczasie...

 

... zgadzam się ,że piękne imię! że przynosi szczęście nie wiedziałam.. ale mocno zaciskam ,żeby właśnie tak było!spoko.gif

Link to comment
Share on other sites

Jak bidulina kochana... Jak się ją odkarmi to będzie ładną sunią. Teraz to faktycznie główka szczeniaczkowa - musi się zaokrąglić.
Na szyjce sierść jest tylko starta? Bo zastanawiam się czy na razie nie lepiej dac jej obróżkę troszkę niżej/wyżej nad tą wytartą sierścią, by spokojnie sobie odrosło futerko.

Link to comment
Share on other sites

Obróżkę będę jej zakładać na wyjścia z boksu, może uda się trochę z nią pospacerować. Bieda tylko z czasem, nie zawsze mogę pojechać do kojca, a ciemno robi się, jak wracam z pracy...Gdyby udało sie znaleźć dla niej dom tymczasowy, żeby była blisko człowieka, sprawdzić jej charakter...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...