Jump to content
Dogomania

Tobi...2 tyg leżał w rowie...pęknięta miednica, złamany kręgosłup....


Kejciu

Recommended Posts

Wariacje jakieś z tymi umowami ze schroniskiem! Mieć schronisko  w zasięgu reki, a wozić psy do tańszego... Fakt, że NDM zaśpiewał taka kwotę za odłowienie psa, że naszemu wójtowi ręce opadły, bo też szukaliśmy dobrego schroniska kilka lat temu...

To pies leżał przy torach, tak? Jakie to zrządzenie losu, ze popatrzyłaś w okno!... Tak jak kiedyś z Pelasią, jak moja siostra spojrzała przed okno w kuchni i przez moment zobaczyła idącego jamnika, który zaraz z reszta znikną w zaśnieżonej drodze na pola... Minuta, która zadecydowała o życiu...

Link to comment
Share on other sites

Schroniska powinny być prowadzone przez gminy i organizacje prozwierzęce przy założeniu ich niedochodowości  i w oparciu o zbliżone stawki na jednego psa. Dopóki są prowadzone przez osoby prywatne, jako rodzaj bardzo dochodowego petbiznesu, często będzie dochodzić do patologii. Jedni będą brali wysokie ceny, ale psom będzie tam lepiej, inni zejdą z ceny idąc na ilość i mamy Radysy, Sobolewo, Białogard...... itd. I do tego prawdziwe kontrole, a nie przez lokalnego i zaprzyjaźnionego PIW, bo często to się nie sprawdza. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Paulina1993 napisał:

Witam,

Psy mają trafiać do schroniska w Małe Boże.

 

Pozdrawiam,

Paula

Potwierdzam - próbowałam znaleźć wczoraj stronkę interetową ale bezskutecznie...

znalazłam fanpage na FB - napisałam zapytanie i otrzymałam potwierdzenie że psy z naszego rejonu będą tam trafiać:(

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, konfirm31 napisał:

Schroniska powinny być prowadzone przez gminy i organizacje prozwierzęce przy założeniu ich niedochodowości  i w oparciu o zbliżone stawki na jednego psa. Dopóki są prowadzone przez osoby prywatne, jako rodzaj bardzo dochodowego petbiznesu, często będzie dochodzić do patologii. Jedni będą brali wysokie ceny, ale psom będzie tam lepiej, inni zejdą z ceny idąc na ilość i mamy Radysy, Sobolewo, Białogard...... itd. I do tego prawdziwe kontrole, a nie przez lokalnego i zaprzyjaźnionego PIW, bo często to się nie sprawdza. 

Niestety, dopóki takie sytuacje są powszechnie akceptowane przez urzędników i prawo jest byle jakie w kwestii ochrony zwierząt, to takie "schroniska" będą funkcjonować. :(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Paulina1993 napisał:

Kasia, wrzucaj na bieżąco info, ja jutro cały dzień będę śledzić dogo.

Obawiam się że napiszę dopiero wieczorem bo jutro mam do zrobienia pewnie z 200 km... więc pewnie wieczorem jak wrócę to się odezwę :( ewentualnie napiszę Ci szybkiego sms i napiszesz tu a jak będę wracała to zadzwonię. Wizytę mamy o 15 ale ja z domu musze wyjść o 12 aby zdąrzyć jechać po Dorotę, potem po Tobiego i z Tobim dopiero pod Pruszków - aby tylko nie było korków i żebyśmy zdążyły. Zanim odwiozę Tobiego i Dorotę do domu to pewnie zjadę dopiero wieczorem :( bo to piątek będzie i godziny szczytu ludzie na ferie wyjeżdżają :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Kejciu napisał:

Obawiam się że napiszę dopiero wieczorem bo jutro mam do zrobienia pewnie z 200 km... więc pewnie wieczorem jak wrócę to się odezwę :( ewentualnie napiszę Ci szybkiego sms i napiszesz tu a jak będę wracała to zadzwonię. Wizytę mamy o 15 ale ja z domu musze wyjść o 12 aby zdąrzyć jechać po Dorotę, potem po Tobiego i z Tobim dopiero pod Pruszków - aby tylko nie było korków i żebyśmy zdążyły. Zanim odwiozę Tobiego i Dorotę do domu to pewnie zjadę dopiero wieczorem :( bo to piątek będzie i godziny szczytu ludzie na ferie wyjeżdżają :(:(:(

Za Tobisia będę jutro mocno trzymać kciuki i za Was dziewczyny aby wszystko sprawnie poszło! :) Moja wpłata chyba już powinna być  na koncie.Zrobiłam przelew we wtorek i zazwyczaj jest już na drugi lub trzeci dzień....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...