Jump to content
Dogomania

ok. 5 mies. owczareczka z platfusem potrzebuje domu - nawet tymczasowego


andzia69

Recommended Posts

Dostałam maila z zapytanie o Oneczke, poniżej wklejam.  Co mam odpisać? np.  Dziękujemy za zainteresowanie, ale sunia nie będzie wydana na podwórko ani do kojca.  Czy coś innego?

mail: "Witam
Jestem wstepnie zainteresowana pieskiem. Szukam psa rodzinnego przyjaciela, który jednak bedzie mieszkal na podwórku. Jeśli to Panstwu nie przeszkadza proszę o informacje dotyczace lapek pieska? czy jedna jest krotsza?-tak wyglada na zdjeciu.
pozdrawiam
Anna"

Link to comment
Share on other sites

Sunia śliczna, młodziutka i zapewne chętna do zabaw i  wszelkich nauk. Szkoda, że ma problem z łapinkami.

Pies rodzinny kojarzy mi się raczej z domem, w którym pies mieszka i ma ludzi wokół siebie, oprócz tego, może oczywiście spędzać czas na dworze, ale nie w osamotnieniu 24 godziny na dobę. Taki młody piesek potrzebuje kontaktu z człowiekiem a nie izolacji - tak mi się wydaje.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, jankamałpa napisał:

Dostałam maila z zapytanie o Oneczke, poniżej wklejam.  Co mam odpisać? np.  Dziękujemy za zainteresowanie, ale sunia nie będzie wydana na podwórko ani do kojca.  Czy coś innego?

mail: "Witam
Jestem wstepnie zainteresowana pieskiem. Szukam psa rodzinnego przyjaciela, który jednak bedzie mieszkal na podwórku. Jeśli to Panstwu nie przeszkadza proszę o informacje dotyczace lapek pieska? czy jedna jest krotsza?-tak wyglada na zdjeciu.
pozdrawiam
Anna"

Niestety mnie "przeszkadza" - odpisz, ze dla niej szukamy domu, gdzie będzie z ludźmi - a nie będzie "rodzinnym" psem podwórkowym

W środę mała jedzie na konsultacje do Arwetu do Wieliczki.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, jankamałpa napisał:

odpowiedziałam w  grzecznej formie: 'Dobry wieczór,

dziękuję za zainteresowanie, ale dla małej szukamy domu, gdzie będzie z ludźmi - a nie będzie "rodzinnym" psem podwórkowym.
Pozdrawiam"

i bardzo ładnie odpisałaś :) :)  pies z problemami na psa podwórkowego...ech

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, andzia69 napisał:

i bardzo ładnie odpisałaś :) :)  pies z problemami na psa podwórkowego...ech

Pani mi odpisała "naprawde uwazaja Panstwo ze miejsce psa jest na kanapie...zwłaszcza owczarka...na pewno będzie bardzo szczęśliwy czekając 10 godzin w 40m2 i majac 3 spacery dziennie..ten trend jest niezrozumialy dla mnie
nie mniej jednak pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz"

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, jankamałpa napisał:

Pani mi odpisała "naprawde uwazaja Panstwo ze miejsce psa jest na kanapie...zwłaszcza owczarka...na pewno będzie bardzo szczęśliwy czekając 10 godzin w 40m2 i majac 3 spacery dziennie..ten trend jest niezrozumialy dla mnie
nie mniej jednak pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz"

 

no lepiej jak pies jest "rodzinny" i jest zostawiony sam sobie na 1000 m2 ...będzie super szczęsliwy spędzając całe dnie i noce samemu! pani chyba uważa, ze jak ludzie maja domy z ogrodami, to psy powinny byc tylko na ogródku! broń boże w domu - bo a nuż sierść zgubi albo pobrudzi łapami super śnieżne dywany i kanapy

dlaczego ludzie np. w Niemczech nie trzymają psów na podwórkach? mają jakieś inne mieszkania? normy powierzchniowe dla szczęśliwego psa? 

wydawaliśmy nie raz psy na podwórka, jako "psy rodzinne" luzem biegające...ale w przypadku tej akurat oneczki nie uważam, że taka adopcja zapewni jej wszystko, co pies z problemami powinien otrzymać

Link to comment
Share on other sites

miałam kolejne lakoniczne zapytanie o sunie:

Czy piesek aktualny?

Jak będzie wyglądał adopcja ?

 

moja odpowiedź: Ogłoszenie jest aktualne, proszę napisać, gdzie Państwo mieszkają, czy w domu, czy w bloku, ile jest osób, czy są dzieci i najważniejsze czy sunia przebywałaby w domu ? Pani odpisała mail poniżej.  Ja tylko jej odpisałam podając Twój nr telefonu żeby najlepiej zadzwoniła i o wszystko zapytała. Do trzech razy sztuka może następne zapytanie będzie z sensem. A co u suni?

Mam 14 letnia córka i 2 osoby w bloku.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, jankamałpa napisał:

Czy już coś wiadomo?

Wiadomo tyle, ze na 99,9% nie będzie potrzebna żadna operacja. Potrzebne będą natomiast ortezy :) Ma chodzić i cwiczyć mięśnie i łapy. Więc można zmienić opis w ogloszeniach, ze potrzebna będzie po prostu cierpliwość - jak do szczeniaka :) dobrej jakości karma i cały czas suplementy.

Jest jedna pani, co ja chce adoptować - z fb - wizyta będzie prawdopodobnie w ten weekend...ale nie jestem pewna co do tego, czy ludzie wiedzą na co się piszą  - no ale pójdzie tam Donka i porozmawia

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, andzia69 napisał:

Wiadomo tyle, ze na 99,9% nie będzie potrzebna żadna operacja. Potrzebne będą natomiast ortezy :) Ma chodzić i cwiczyć mięśnie i łapy. Więc można zmienić opis w ogloszeniach, ze potrzebna będzie po prostu cierpliwość - jak do szczeniaka :) dobrej jakości karma i cały czas suplementy.

Jest jedna pani, co ja chce adoptować - z fb - wizyta będzie prawdopodobnie w ten weekend...ale nie jestem pewna co do tego, czy ludzie wiedzą na co się piszą  - no ale pójdzie tam Donka i porozmawia

To pozmieniam dziś opisy. a czy jakiś inny psiak znalazł dom, czy cisza?

Link to comment
Share on other sites

była...ale to nie jest dom dla młodej :( pomijam kwestie finansowe, ale tam są 2 male dzieci 3 i 6 lat - a młoda bardzo mocno gryzie, więc mógłby być problem, bo nie panuje nad uściskiem

 

dzwonil jeszcze ludek z W-wy...i sie zastanawiam, kogo tam wysłac na mocna wizytę...bo to znowu 3 piętro, bez windy :( no ale może dobry dom...czemu nikt nie dzwoni taki, ze po pierwszym zdaniu wiem, ze to ten dom :(

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, andzia69 napisał:

była...ale to nie jest dom dla młodej :( pomijam kwestie finansowe, ale tam są 2 male dzieci 3 i 6 lat - a młoda bardzo mocno gryzie, więc mógłby być problem, bo nie panuje nad uściskiem

 

dzwonil jeszcze ludek z W-wy...i sie zastanawiam, kogo tam wysłac na mocna wizytę...bo to znowu 3 piętro, bez windy :( no ale może dobry dom...czemu nikt nie dzwoni taki, ze po pierwszym zdaniu wiem, ze to ten dom :(

Smutno, że taki słaby odzew jest :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...