Jump to content
Dogomania

ok. 5 mies. owczareczka z platfusem potrzebuje domu - nawet tymczasowego


andzia69

Recommended Posts

Kilka dni temu trafila do nas znaleziona na wsi "koślawa" owczareczka. Porwaliśmy się znowu z motyką na słońce, bo jak zwykle pomocy miało być wiele...a wyszlo jak zwykle. Z obecnego dt musimy ją zabrać ze względu na to, ze jest na 3 piętrze bez windy i bez możliwości  odizolowania małej w klatce - bo to kawalerka "otwarta" a do łazienki klatka nie wejdzie.

Sunia ma problemy z łapami przednimi, co widać na filmie

 

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia rtg łap - nie była zwiotczana do zdjęć, więc trochę zmieniła ułożenie łap od góry - ale widać zmiany - kość promieniowa rośnie "normalnie" i chrząstka pomiędzy nią a nadgarstkiem jest w miarę ok. Natomiast widać różnice w długości kości łokciowej i w chrząstce wzrostowej. Widać to w jednej i drugiej łapie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to jest na skutek braków żywieniowych - sunia szybko rośnie, a kości nie nadążają, bo są "słabo odżywione" Musimy z dalszym postępowaniem poczekać na wyniku tego wapnia i fosforu. Wtedy będzie wiadomo co dalej. Generalnie sunia cudowna - jak to psie dziecko. Musi mieć ograniczony ruch, zero schodów i jak najmniej chodzenia .

26220116_1733758706658029_73880686630568

26219163_1733758699991363_14417624955510

26730778_1733758719991361_59634570335603

 

fosfor przekroczony dwukrotnie, wapń prawidłowy - no i może być tak, że jeśli nie wyrówna "łap", to jak skończy się jej okres wzrostowy trzeba będzie podciąć kości 

Zalecenia wet. na dzien dzisiejszy - karma dla szczeniaków dużych ras plus Caniviton protekt - kontrola wagi ciała (żeby nie przybierała w jakiejś mega szybkiej formie) i kontrola pod koniec stycznia. Czekamy jeszcze na ew. odp. od dr Korty.

Link to comment
Share on other sites

 

 

3 godziny temu, konfirm31 napisał:

Jestem u ślicznego biedactwa. Czy to jest tz niedźwiedzia łapa? 

teoretycznie tak...ale nigdzie nie wyczytałam, czy klasyczna "niedźwiedzia" łapa to również nierówne kości, czy tylko miękki staw na skutek niedozywienia :(

2 godziny temu, jankamałpa napisał:

A telefon nie dzwoni mimo 3 ogłoszeń ? :(

cisza :(

37 minut temu, malagos napisał:

A pewnie do zabawy, jak to szczeniak, rwie się jak cholera?...

no jak szczeniak :(

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, konfirm31 napisał:

Andzia, coś mi się wydaje, że Katarzyna Kozak na fb miała pod opieką ONka z niedźwiedzią łapą. Może się z Nią skontaktuj? 

ja też miałam - swojego osobistego :( ale nie miał różnej dlugości kości w łapach :( czekam jeszcze na opinię dr Korty z Arwetu

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Madie napisał:

Jak ona z trzymaniem czystości w domu? Wiadomo jak do kotów ? 

Myślę intensywnie. Kenele mam, wet blisko, ale musiałaby być tylko na parterze bo u mnie schody. No i kawałek do mnie. 

z zachowaniem czystości różnie - nikt jej zapewne tego nie uczył, w klatce stara się trzymać. Co do kotów - zapewne będzie "gonić" bo będzie się chciała bawić

A jakie miasto?

Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, konfirm31 napisał:

Cudny owczarek! Kiedy będzie wizyta u ortopedy? Doczytałam, że pod koniec stycznia.... :(. Trzeba czekać. 

no i dalej czekamy na opinię dr Korty :( 

Mala jest prze!!!! chcialabym, zeby miała swój dom, kochający, ktory, gdy będzie taka potrzeba zaopiekuje się nią ....takie małe marzenie, zeby się wszystko wyrównalo bez cięcia kosci

 

26239396_1521670287928758_3000550261212637349_n.jpg

26805183_1521670651262055_448150848592466513_n.jpg

26805270_1521670337928753_2405627188023724928_n.jpg

26815231_1521670401262080_1281241879859359693_n.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, jankamałpa napisał:

Dodałam dwa nowe zdjęcia i wyróżniłam na Warszawę na OLX .

Dzięki :)

tu skopiuję Dudziaczka, który wczoraj napisał na jej wydarzeniu na FB:

"

Takie malutkie sprawozdanie, jako ze panna jest u mnie od niedzieli.

To, ze jest śliczna, to pisać nie muszę, bo kazdy widzi.
To, ze jest rozkoszna, to kazdy kto miał szczeniaka wie jakie są urocze ciapy.
Na spacerach robi szał! (Chyba będę miala ogrom nowych znajomych na osiedlu.
Do psów zachowuje się idealnie, chce sie bawić, zupelnie sie nie boi. 
Mijanych ludzi zaczepia do kontaktu ale nie nachalnie.

Ślicznie chodzi na smyczy, wiadomo ze czasem przy krzaczku zatrzymamy się na chwile dłużej, ale jest naprawdę super i mysle ze pare dni nauki i bedzie idealnie. Chodzimy przy ruchliwej ulicy i nie boi sie przejezdzajacych samochodów czy ciężarówek. Nie wyrywa się, nie chce "wychodzić" z obroży.

W domu z racji innych zwierząt i zalecenia ograniczenia ruchu sporą część czasu jest w kenelu.
Nie ma problemu z siedzeniem w klatce. Ma tam zabawki, kosteczki i zajmuje sie sama sobą.

IDEALNIE zachowuje czystość w klatce. Jesli wypuszczam ja z klatki do pokoju to zawsze wczesniej wychodzimy na spacer i nie zdazyla sie jej jeszcze wpadka- bardzo pojętna dziewczyna.

Z takich nowości to pozbyła sie dzisiaj kiełka mlecznego za to zobaczcie jak pięknie zaczynają stawac uszy!"

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...