Jump to content
Dogomania

Gwiazdka zostaje w swoim DS ! Gwiazda zamieszkala w ŚWIERADOWIE ZDROJU ! Gwiazdka, mała, starsza Gwiazdeczka wyszla ze schronu ! Nadal zbieramy na jej utrzymanie !


MALWA

Recommended Posts

2 godziny temu, Elisabeta napisał:

Malwo, jak miło poczytać o poranku o naszej kochanej Gwiazdeczce - psim ideale. happy.gif Jak drze japę, to na pewno nie bez powodu, bo to bardzo mądra sunia jest. iconwink.gif

Dobrego piątku Wszystkim życzę.

 

 

2 godziny temu, Nesiowata napisał:

Witaj Gwiazdeczko. Przykro czytać, że taki psiak nie ma domu. Lśniący Aniołek.

Witajcie Kochane !

I mnie milo bylo sluchac, ze Gwiazdka ro taka wzorowa sunieczka. I pomyslec tylko, ze Gwiazdka prawie cale zycie spedzila w schronie i nikt jej nie uczyl jak ma sie zachowywac w domu; a ona w domu taka bezproblemowa. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobrybiggrin.gif

10 godzin temu, MALWA napisał:

Rozmawiałam dzisiaj z kikou.

Gwiazdeczka zeszczuplała, i obecnie waży około 13 kg. Gwiazdka jest na diecie.

Ostatnie badania krwi były ok. Jedynie enzymy trzustkowe były lekko podwyższone, i stąd ta dieta.

Pani weterynarz, która robiła badania krwi oraz usg, przekazała próbki krwi do Wrocławia, gdyż Gwiazdka miała mieć zrobione jeszcze badanie na hormony, bo nie wiadomo było do końca czy jest sterylizowana. Pani weterynarz podejrzewała, ze nie jest wysterylizowana. Badanie usg nie było jednoznaczne. Niestety hormonów nie zbadano. Próbki zostały wysłane do Wrocławia, ale tam próbka krwi uległa zniszczeniu  i stąd brak badania....

Koszt badania u Pani weterynarz wyniósł łącznie 140 zł : usg - 30 zł, szczepienie na wściekliznę - 30 zł, usg - 80 zł.

Na fakturze, którą kikou ma przesłać do elik  jest wyższa kwota, która obejmuje również badanie (pozycja nr 1),  które nie zostało wykonane z uwagi na zniszczenie próbki krwi. Nasz koszt za badanie to kwota 140 zł.

W czerwcu należy powtórzyć badanie na enzymy trzustkowe, i wówczas zostanie przekazana krew do badania na hormony.

O ile będzie to konieczne.....Piszę o tym, że o ile będzie to konieczne, bo Kasia powiedziała mi, ze od wczoraj psy obwąchują Gwiazdkę. Kasia podejrzewa, ze sunia może dostać cieczkę.

 

Poza tym Gwiazdka jest wesoła, grzeczna, wszędzie biega z psami i bardzo lubi inne psiaki.

Kiedy nastały ciepłe dni, i psiaki częściej wychodzą na dwór, to Gwiazdka też bardzo chętnie z nimi wychodzi i biega po podwórzu. Podobno drze japę na całą okolicę. Ale to chyba dobry znak, bo wiadomo chociaż gdzie jest Gwiazdka.  Suczka pilnuje miseczki, kiedy jest podawane jedzenie. Ładnie zjada swoją porcję.  To taka dobra, bezproblemowa sunieczka.

 

.... jak zeszczuplała to ... już chyba olśni wszystkich od pierwszego wejrzenia! Gwiazdunia jest naprawdę piękną sunią! a jej idealny charakter jest oczywisty dla każdego kto ją pozna już po kilku chwilach!  ja o takich psach jak Gwiazda czy Dosia mówię WYJĄTKOWE! to nie jest pusty zachwyt! one po prostu takie są! WYJĄTKOWE!zakochany.gif

... prosiłam Magdę o zdjęcia Gwazduni ,jak będzie u Kikou ale coś nie mogła się wybrać , zadzwonię do niej może na majówkę?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, anica napisał:

Dzień dobrybiggrin.gif

.... jak zeszczuplała to ... już chyba olśni wszystkich od pierwszego wejrzenia! Gwiazdunia jest naprawdę piękną sunią! a jej idealny charakter jest oczywisty dla każdego kto ją pozna już po kilku chwilach!  ja o takich psach jak Gwiazda czy Dosia mówię WYJĄTKOWE! to nie jest pusty zachwyt! one po prostu takie są! WYJĄTKOWE!zakochany.gif

... prosiłam Magdę o zdjęcia Gwazduni ,jak będzie u Kikou ale coś nie mogła się wybrać , zadzwonię do niej może na majówkę?

 

Poznalas Gwiazdke osobiscie, to najlepiej wiesz jak sie zachowuje.

Co do zdjec, to wszyscy chca zdjecia, bo i miło byloby zobaczyc Nowa Gwiazdke i do ogloszen by sie przydaly. Ale nie zapominajmy, ze przy wiekszosci starych i schorowanych psiakach, jakie Kasia ma u siebie na BDT wiekszosc juz jest dementywna, nie kontroluje potrzeb fizjologicznych i w zwiazku z tym sporo u niej pracy z myciem dopek I przewijaniem. Troche rozumiem, ze i z czasem krucho.....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, MALWA napisał:

 

Poznalas Gwiazdke osobiscie, to najlepiej wiesz jak sie zachowuje.

Co do zdjec, to wszyscy chca zdjecia, bo i miło byloby zobaczyc Nowa Gwiazdke i do ogloszen by sie przydaly. Ale nie zapominajmy, ze przy wiekszosci starych i schorowanych psiakach, jakie Kasia ma u siebie na BDT wiekszosc juz jest dementywna, nie kontroluje potrzeb fizjologicznych i w zwiazku z tym sporo u niej pracy z myciem dopek I przewijaniem. Troche rozumiem, ze i z czasem krucho.....

... zdecydowanie ROZUMIEM!ok2.gif

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, anica napisał:

... prosiłam Magdę o zdjęcia Gwazduni ,jak będzie u Kikou ale coś nie mogła się wybrać , zadzwonię do niej może na majówkę?

Kochana Anico, oby Ci się udało... 

I żeby nie było... iconwink.gif Też rozumiem brak czasu u Kikou...

Pewnie, że byłoby wielką przyjemnością obejrzeć fotki Gwiazdki, ale jeśli piszę, że na nie czekam, to myślę przede wszystkim o ogłoszeniach. Tysia pisała, że chce uaktualnić ogłoszenia o nowe zdjęcia. Może napisze nowy tekst... Może ktoś wtedy naszą Sunię wypatrzy i wybierze spośród wielu Bezdomniaków... I wtedy będą najważniejsze dla nas fotki. Z pierwszych dni we własnym Domku. happy.gif Tego Gwiazduni życzę. wub.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja z dobrą wiadomością, że 26.04. na koncie Gwiazdeczki pojawiły się wpłaty:

. .    .    . .50,00 zł  -  Pan Mateusz  deklaracja na IV

. .    .    . .20,00 zł  -  mgog  deklaracja na V

Bardzo serdecznie dziękujemy

 

                                              urodziny.jpg.85714dfb6cbb99dbd455056ca0d6f48e.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.04.2018 o 04:34, Nesiowata napisał:

Witaj ślicznotko ze wspaniałym charakterem.  Jednak życie jest naprawdę niezrozumiałe.  No bo jak do tej pory nikt Cię nie zauważył? A czas ucieka...

 

Dnia 28.04.2018 o 05:35, Elisabeta napisał:

O poranku nie mogę nie zajrzeć na chwilkę do naszej Gwiazdki. happy.gif  Dobrze, że jesteś, Nesiowata...

Dobrej soboty dla Wszystkich.

 

13 godzin temu, Nesiowata napisał:

Witaj malutki ideale. Gdzie ten Twój dom?

 

9 godzin temu, Elisabeta napisał:

Trochę później w leniwą niedzielę, ale jestem, Gwiazdeczko. happy.gif Dobrego dnia.

 

Dziękuję, że jesteście u Gwiazdki !

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Jestem i ja z dobrą wiadomością, że 26.04. na koncie Gwiazdeczki pojawiły się wpłaty:

. .    .    . .50,00 zł  -  Pan Mateusz  deklaracja na IV

. .    .    . .20,00 zł  -  mgog  deklaracja na V

Bardzo serdecznie dziękujemy

 

                                              urodziny.jpg.85714dfb6cbb99dbd455056ca0d6f48e.jpg

 

 

Dziękuję za pieniążki dla Gwiazdki  !

Link to comment
Share on other sites

Myślałam o tym jak pomóc moim obu podopiecznym, które są u kikou....

Coś wymyśliłam, i pomysł wrzucam  tu:  można z ładnymi zdjęciami zrobić coś w stylu plakatu, ogłoszenia, na takim formacie jak są ulotki rozdawane lub wystawiane w publicznych miejscach odnośnie np. 1 % podatku i zostawić takie plakaty/ ulotki  na stoliku w okolicznych gabinetach weterynaryjnych. Ludzie nieraz długo czekają u weterynarza ze swoim pupilem, coś czytają, oglądają, może to i szansa dla Neli lub Gwiazdki, ze ktoś weźmie ulotkę do ręki, poczyta i nie wyrzuci.

Może taka ulotka dotrze do serducha potencjalnego przyszłego pana/pani....

 

Co o tym myślicie ?

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, MALWA napisał:

Myślałam o tym jak pomóc moim obu podopiecznym, które są u kikou....

Coś wymyśliłam, i pomysł wrzucam  tu:  można z ładnymi zdjęciami zrobić coś w stylu plakatu, ogłoszenia, na takim formacie jak są ulotki rozdawane lub wystawiane w publicznych miejscach odnośnie np. 1 % podatku i zostawić takie plakaty/ ulotki  na stoliku w okolicznych gabinetach weterynaryjnych. Ludzie nieraz długo czekają u weterynarza ze swoim pupilem, coś czytają, oglądają, może to i szansa dla Neli lub Gwiazdki, ze ktoś weźmie ulotkę do ręki, poczyta i nie wyrzuci.

Może taka ulotka dotrze do serducha potencjalnego przyszłego pana/pani

Dobry pomysł.

Warto spróbować.

Witaj Gwiazdeczko. Ciemno i wilgotno za oknem, Lalkę znów trzeba było zapraszać do wyskoczennia n chwilę za drzwi, a Nesia wyszła, wróciła i dopiero za drugim podejściem zrobiła siusiu. W szystkie trzy dziamgotały niemożliwie, bo za wolno wstawałam. Gdzieś w oddali słychać i widać burze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Nesiowata napisał:

Dobry pomysł.

Warto spróbować.

Witaj Gwiazdeczko. Ciemnp i wilgotno zaokbem, Lalkę znów trzeba było zapraszać do wyskoczennia n chwilę za drzwi, a Nesia wyszła, wróciła i dopiero za drugim podejściem zrobiła siusiu. W szystkie trzy dziamgotały niemożliwie, bo za wolno wstawałam. Gdzieś w oddali słychać i widać burze.

Super fajną scenkę nam przedstawiłaś. Masz taki filmowy styl pisania. Można Cię nie tylko czytać, ale i oglądać :)

U nas  (nad Rabą ma się rozumieć :)  ) burzy chyba nie będzie, bo rozbrzmiewają ptasie trele (pięęęęęknie), ale coś z deszczu chyba się zdarzy. Deszcz bardzo potrzebny więc niech pada. Inaczej będę musiała podlać moje nowe roślinki.

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, Elisabeta napisał:

Zgadzam się z Nesiowatą. Można spróbować z plakacikami Gwiazdeczki...

Dobrego poniedziałku dla Wszystkich. happy.gif

Też się zgadzam, jeno mam pewne obawy, co do realizacji tego przedsięwzięcia - kto rozniesie te plakaciki ?

752912022_namiegodnia2.jpg.5dbf1b73aa29200a0ecbbd49b470b4c7.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, elik napisał:

Też się zgadzam, jeno mam pewne obawy, co do realizacji tego przedsięwzięcia - kto rozniesie te plakaciki ?

Kiedyś u Daktylka ze Szczebrzeszyna była taka akcja... Były małe plakaty. Każdy chętny sobie drukował. Zaniosłam do najbliższych lecznic, wieszałam na słupach, bo w większości miejsc wieszanie jest zabronione... Hmm... Odzew był zerowy niestety, ale przecież nigdy nie wiadomo.  

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Elisabeta napisał:

Kiedyś u Daktylka ze Szczebrzeszyna była taka akcja... Były małe plakaty. Każdy chętny sobie drukował. Zaniosłam do najbliższych lecznic, wieszałam na słupach, bo w większości miejsc wieszanie jest zabronione... Hmm... Odzew był zerowy niestety, ale przecież nigdy nie wiadomo.  

Masz rację, nie należy rezygnować przed realizacją. Ja tez kiedyś wydrukowałam plakacik suni, nie pamiętam już czyjej i powiesiłam w gabinecie mojej wetki.

Trzeba próbować :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...