Jump to content
Dogomania

Przecięte ścięgno - co dalej?


GSW

Recommended Posts

Witajcie. Dziś rano na spacerze mój pies mocno przeciął sobie przednią lewą łapę (nieco pod nadgarstkiem). Od razu udaliśmy się do najbliższego weterynarza, gdzie rana miała zostać zszyta. Myśleliśmy, że do niczego poważniejszego nie doszło, lecz niestety po odebraniu pieska okazało się, że doszło do przecięcia ścięgna. 

Przeprowadzono operację, piesek obecnie ma znieruchomioną, lekko zagiętą kontuzjowaną łapkę. Dostaliśmy jakiś antybiotyk, lecz niestety więcej dowiem się dopiero w poniedziałek, bo wtedy czeka nas spotkanie z chirurgiem. Operację przeprowadziła zwykła pani weterynarz, która nie była w stanie określić za ile i czy w ogóle piesek wróci do pełnej sprawności. Na razie dostaliśmy polecenie, by w miarę możliwości uniemożliwić ruch psu, aby nie pogorszyć sytuacji. 

Jestem trochę załamany, bo jest to 1,5 roczna suczka rasy Jack Russell Terrier, która wymaga mnóstwo ruchu, zawsze lubiła biegać z innymi psami, bawić się w domu, a na razie jest to wykluczone. Czy miał ktoś już podobne doświadczenia i orientuje się jak może przebiegać dalsze leczenie i czy mogę w ogóle liczyć na to, że w przyszłości pupil wróci do dawnej formy? Jest to psinka na tyle żywiołowa i pełna energii, że nie jestem w stanie sobie wyobrazić sytuacji, że nie będzie mogła już biegać i bawić się z innymi pieskami jak dawniej. :(

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Poczekaj na konsultację chirurgiczną I wiedz,ze pies miał szczęscie,że został zoperowany.Zastosuj sie do wskazań "zwyklej pani weterynarz",której (być może) pies będzie zawdzięczał sprawność.Bez tej operacji,bez wykonania jej natychmiast - szanse miałby malutkie...

Link to comment
Share on other sites

Hej!

Miałam taką samą sytuację ze 20 lat temu. Moja 1,5 roczna sunia owczarka rozcięła sobie przednią łapę o rozbitą butelkę. Ja była wtedy nastoletnim dzieciakiem i do dziś pamiętam jak niosłam ją na rękach do domu bo strasznie krwawiła. Musiałam czekać na samochód gdy ją dowieźliśmy straciła już dużo krwi, ale do sedna. Przypadek chciał że trafiła wtedy na dyżur bardzo dobrego chirurga (po fakcie się o tym dowiedziałam) powiedział nam że potrzebna jest operacja. Powiem szczerze, że ja się dowiedziałam że zszycie rozciętych ścięgien wymaga umiejętności i nie jest łatwe. Nam chirurg zszył łapę fachowo. Pies chodził jakich czas w opatrunku (tydzień lub dwa-już nie pamiętam) miał mieć ograniczony ruch, ale po zdjęciu szwów i opatrunku sunia wróciła do pełnej formy. Wszyscy byli zaskoczeni, że nie ma żadnego śladu kulawizny nic :) Więc prawda jest taka, że wszystko zależy od fachowości lekarza który zszywał ścięgna.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że została zoperowana i mam nadzieję, że fachowo. Znałam przypadek kiedy przecięłas sobie ścięgns chrcica angielska więc łapa tęz cienka. Została zoperowana we Wrocławiu przez doskonałego chirurga i po wyleczeniu biegała nawet w wyścigach więc jeżeli wetka zrobiła to dobrze to sunia powinna za jakiś czas wrócić do normalnego biegania. Ale poczekaj na opinię chirurga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...