Jump to content
Dogomania

Szczeniak wszędzie się załatwia


xonxvk

Recommended Posts

Cześć, nie mam pojęcia czy temat już był. Mam taki problem z moim szczeniakiem, wzięliśmy go kilka dni temu, kundelek. Już pierwszego dnia (po kilku wpadkach) zrozumiała do czego służy mata i nie było problemu. Kupę natomiast uparcie robi w naszej sypialni obok łóżka. Kiedy drzwi były zamknięte po prostu narobiła w całej kuchni, na matę rzadko jej się zdarzyło. Teraz również nie wiadomo czemu, absolutnie przestała nawet na nią sikać, mimo, że był stosowany system nagród.

Po prostu zaczęła się znowu załatwiać gdzie tylko popadnie.

Z wyprowadzaniem na dwór jest ten problem, że ona traktuje to jak karę.. Po wyjściu z bloku cała się trzęsie, nie chce nigdzie chodzić, wchodzi na buty i probuje się wspiąć po nogawkach. Nawet jeśli wyprowadzimy ją tuż po jedzeniu, czy zabawie, i tak na dworze nie będzie się chciała ruszyć a co dopiero załatwić.. 

Naprawdę nie wiem już co robić, może ten spray, który podobno działa przy nauce załatwiania się na matę? Proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Dziecko ludzkie też w kilka dni nie uczy się do czego służy nocnik. Więcej cierpliwości.. Szczeniak - nawet doskonale socjalizowany z wzorowej hodowli - może dłużej niż kilka dni uczyć się, do czego jest mata. Warto dopilnować szczeniaka także przez kilka nocy, aby w porę przenieść na matę. Ważne na pewno, aby spokojnie przyzwyczajać do spacerów. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...