Jump to content
Dogomania

Dziwne zachowanie psa.


hit

Recommended Posts

Witam,

kilka dni temu mój pies miał atak, po tym co wyczytałem w Internecie objawy były podobne do ataku padaczki. Jednak jeśli by tak było, to pies chyba powinien dojść do siebie, a tak się nie stało.

Zachowanie psa polega na tym, że chodzi cały czas po domu w kółko i wtyka wszędzie nos, a jak "nie może" iść dalej to piszczy. Chodzi tak cały dzień i noc i nie chce spać. Co jakiś czas udaje mi się go położyć, prześpi 2-3 godziny i dalej to samo. Nie rozpoznaje mnie jako właściciela, po prostu chodzi tak jakby nieświadomie. Wydzieliłem mu takie miejsce, żeby nie mógł się w nic wetknąć i nie piszczał ale całą noc chodził w kółko, w pewnym momencie jakby już bez sił ale nadal nie chciał się położyć. Dopiero nad ranem zobaczyłem, że śpi ale to już chyba z całkowitego przemęczenia.

Byłem u weterynarza, który stwierdził, że w tym wieku to już objaw neurologiczny i raczej nic się nie da z tym zrobić ( piesek ma 15 lat ). Generalnie zasugerował uśpienie :(. Powiedział też, że z mojego opisu wygląda to na udar i bez żadnych badań lekarz przepisał Vicebrol, gdzie na ulotce wyczytałem, że nie powinien być stosowany w przypadku zaburzeń rytmu serca lub np. choroby nerek. A pieskowi zdarza się nie trzymać moczu, więc nie wiem czy to też może być objaw związany z nerkami. Czytałem wiele wątków na tym forum, ale żaden dokładnie nie opisywał takich samych zachowań. Dodam, że piesek z racji wieku już nie słyszy i jakiś czas temu zaczął tracić wzrok. W tej chwili widzi tylko na jedno oko, ale też raczej słabo.

Proszę o jakieś porady, czy można mu pomóc? Czy jest jakaś szansa na odzyskanie świadomości? Mam jeszcze zamiar wybrać się do innego weterynarza.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Próbować z innym weterynarzem można ale niestety 15lat to dużo, poza tym to może być wylew i w tym wieku raczej się nie polepszy. Miałam w rodzinie dwa przypadki wylewu i oba skończyły się śmiercią. Więc w przypadku psa radziłabym jednak uśpienie, wiem że to ciężka decyzja ale chyba najlepsza dla psa.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, hit napisał:

Byłem u weterynarza, który stwierdził, że w tym wieku to już objaw neurologiczny i raczej nic się nie da z tym zrobić ( piesek ma 15 lat ).

Przykro pisać,ale obawiam  się,że wet ma rację..:(  Idz do drugiego I przemyśl wszystko tak,żeby zapewnić piesowi comfort,zeby nie narażać go na cierpienie.Choroby nerek I inne,w tym przypadku schodzą na drugi plan.Kolejny atak padaczki(?) może go zabić...Dużo siły Ci życzę,decyduj mądrze I z empatią - pies jest najważniejszy nie my,opiekunowie - w takim przypadku.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Rozumiem, że prawdopodobnie będę musiał podjąć trudną decyzję ale chciałbym mieć pewność, że zrobiłem wszystko co mogłem. Czy wylew da się zdiagnozować inaczej niż za pomocą tomografii?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...