Jump to content
Dogomania

Dunia w DS,Tofik w DS,Rafik u szafirki od 13.07.18 ponownie szuka domu.Rafik od 04.08.18 w DS.Tofik 25.11.2022 za TM.


Anula

Recommended Posts

Ludzie nie zawsze grają. Ludzie czasem nie rozumieją NAMACALNIE co oznacza żyć z psem wymagającym czegoś więcej niż kółeczka wokół bloku. Wydaje im się, że są superbohaterami wszechwiedzącymi - i nie dociera do nich, że pies może ich przerosnąć. Do czasu aż nie zobaczą jak się z nim żyje. Teraz mam takie obawy o chętny dom dla Mimi - niby wierzę, że kobieta da radę, a z tyłu głowy jednak mam pytanie, czy Pani naprawdę WIE co oznacza taki pies.

Dlatego warto też mieć jakieś filmiki jak pies wariuje, niszczy itd. I zdjęcia np. jego dzieł. I się chyba modlić, żeby to był naprawdę rozsądny dom :( Nie da się wszystkiego przewidzieć...

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Anula napisał:

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.Oby te ogłoszenia były owocne.

Zastanawiam się jak poprawić sprawdzanie domu.Hania ocenia dom,wizytatorka i Bogusik - trzy osoby.Jak można się pomylić? Jak ludzie mogą tak grać?

no jest- weszło wreszcie- jeszcze jeden olx na Katowice Anulko jak chciałaś;)

https://www.olx.pl/oferta/rafik-terierek-kochajacy-dzieci-swiat-aportowanie-adopcja-CID103-IDwJoWP.html

 

a co do drugiej częsci ...no cóz...i mnie ostatnio dopadają lęki w przypadku ilu domów mogłam sie pomylić? ostatnio jest jakiś wysyp zwrotów z adopcji:( sama nie wiem co można zmienić/ poprawić...czy w ogóle można cokolwiek? ludziom tak trudno zaufać, ale komuś przecież trzeba...

Ja ogólnie w przytulisku nauczyłam się jednej rzeczy. Wydajemy psy tylko do ludzi którzy moga sami po nie przyjechać. Nie ma transportów okazyjnych, po kosztach itd. odkąd to wprowadziłyśmy (odpukać) nie ma zwrotów ani reklamacji...

Co do rozmów/ wizyt...tutaj Anulko chyba nic juz nie można poprawić. Nie można zadręczyć ludzi nieufnością...nie można ich bardziej inwigilować...życie pokazuje co będzie dalej, tego nikt nie przewidzi, ani Bogusik, ani Hania, ani wizytator.

Głowa do góry kochane.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, kiyoshi napisał:

Pan to pewnie czyta więc napisze wprost. Pies nas uczy porządku- również odnośnie zamykania drzwi na klucz- nie tylko dla psiego ale i ludzkiego bezpieczeństwa.

Bardzo smutne, że niechęć do zamykania drzwi na klucz (problem rangi światowej!! wymagający nakładu nie wiadomo jak wielkich sił i czasu) sprawił, że pies stał się nic nie wartym śmieciem, który można wystawić za drzwi...do zabrania...Okropne:(

 

Trzymam kciuki za odpowiedzialny dom a Pana z Lubonia proszę wpisać na Kwiatki.

 

Izuniu masz rację.Przeważnie zwroty z adopcji są "uzasadniane" jakimiś tam powodami,z którymi można sobie zapewne poradzić,ale trzeba chcieć.Nie wierzę w 100% ludziom i powodom dla których chcą oddać psiaka bo często są one wymyślone....To spadło na nas jak grom i naprawdę zastanawiamy się z Anulą nad dalszą pomocą w wyciąganiu kolejnych psiaków i szukaniu im domów bo jak i komu wierzyć ? Ręce po prostu opadają....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, kiyoshi napisał:

Co do rozmów/ wizyt...tutaj Anulko chyba nic juz nie można poprawić. Nie można zadręczyć ludzi nieufnością...nie można ich bardziej inwigilować...życie pokazuje co będzie dalej, tego nikt nie przewidzi, ani Bogusik, ani Hania, ani wizytator.

Głowa do góry kochane.

Nic dodać nic ująć!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Dostałam takie zapytanie na OLX: 

Witam serdecznie. Czy zna Pani przeszłość psa? Dlaczego ktoś oddał Tak wspaniałego psiaka? Niszczył dom czy jak? My mieliśmy foksina 14 lat ...26 czerwca odszedł niestety...Dlatego dziwię się , że Tak idealny z opisu psiak nie ma domu. Jestem na urlopie dlatego nie dzwonię tylko napisalam. Pozdrawiam serdecznie.

Co mam odpisać pani Eli?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Alaskan malamutte napisał:

Dostałam takie zapytanie na OLX: 

Witam serdecznie. Czy zna Pani przeszłość psa? Dlaczego ktoś oddał Tak wspaniałego psiaka? Niszczył dom czy jak? My mieliśmy foksina 14 lat ...26 czerwca odszedł niestety...Dlatego dziwię się , że Tak idealny z opisu psiak nie ma domu. Jestem na urlopie dlatego nie dzwonię tylko napisalam. Pozdrawiam serdecznie.

Co mam odpisać pani Eli?

Asiu odpisz Pani prawdę,skąd się wziął w hoteliku a przeszłości nie znamy.Możesz jak się da wstawić zdjęcie ze schronu i po obcięciu.Rafika charakter został poznany w hoteliku,stąd ten opis.Zresztą ja skrupulatnie na 1 str.umieszczam wiadomości o psiaku od Hani.

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

A może Pani podesłać link do wątku do poczytania? Czy za wcześnie?

Nie,nie podsyłamy.Zrezygnowałyśmy z podsyłania wątków ze względu na to,że o różnych sprawach na wątku się pisze.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Anula napisał:

Asiu odpisz Pani prawdę,skąd się wziął w hoteliku a przeszłości nie znamy.Możesz jak się da wstawić zdjęcie ze schronu i po obcięciu.Rafika charakter został poznany w hoteliku,stąd ten opis.Zresztą ja skrupulatnie na 1 str.umieszczam wiadomości o psiaku od Hani.

Anulko, odpisałam. Zachęciłam też panią do rozmowy telefonicznej...Zobaczymy...

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Anulko, odpisałam. Zachęciłam też panią do rozmowy telefonicznej...Zobaczymy...

Dziękuję.

Wypromowałam wszystkie ogłoszenia OLX.Są ważne do 12.08.18.

Będzie można może co 2 tyg.zmienić(edytować) na inne miasta.

Rafik ma ogłoszenia na Wrocław,Poznań,Katowice i Zieloną Górę.

Link to comment
Share on other sites

Wejścia na moich obydwu ogłoszeniach juz wyzerowałam- na obydwu było prawie po 200, sporo osób obserwuje, Hania będzie miec urwanie głowy z telefonami :) zobaczycie. Czarujemy aktywny dom, z duzym ogrodem, fajnymi dzieciakami i odpowiedzialnymi rodzicami :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Z tego wszystkiego nie napisałam,że tak jak sobie obiecałam,byłyśmy z Anulą w odwiedzinach u Duni.Pani Basia przyjęła nas bardzo serdecznie ale Dunię udało nam się zobaczyć zaledwie przez krótki moment,jak przebiegła wzdłuż domu i zaszyła się gdzieś na ogrodzie.Tak zachowuje się zawsze jak ktoś obcy pojawia się w obejściu.Pani Basia pokazała nam dom,ogród podzielony na sektory i dużą murowaną stodołę z częścią także mieszkalną i zrobionym wysokim podestem dla kotów.Rezydenci zadbani z piękną lśniącą sierścią i bardzo przyjaźnie nastawieni do ludzi.Wszędzie czyściutko i porządek.Duni p.Basia dogadza gotując jej podroby,które bardzo lubi.Małym-dużym postępem jest to,że gdy wraca np. z zakupów to Dunia pojawia się i macha na powitanie ogonkiem.Również zaczęła asystować w pewnej odległości ale jednak,jak p.Basia pracuje w ogrodzie.To wspaniała,wyrozumiała,pełna miłości do zwierząt osoba i Dunia naprawdę ma szczęście,że właśnie do niej trafiła:)

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Haniu,na kiedy jest umówione SPA Rafika.

Większość zdjęć w ogłoszeniach jest po SPA (takie mamy na wątku).Ludzie oczekują takiego Rafika jak po SPA.

Haniu,z czym przyjechał Rafik tzn.co pan przekazał  wraz z Rafikiem.

Ile wynosi transport,pan miał przekazać 50,00zł?

Kopiuję:

U Hani pozostaje kwota do rozliczenia po Alis i Sali:

http://www.dogomania.com/forum/topic/336889-alis-wraca-z-adopcji-po-półtora-roku-destino-w-swoim-cudownym-domku/

http://www.dogomania.com/forum/topic/345572-sali-czarnulka-chcemy-suni-pomócczy-się-uda/

191,69zł (Alis) + 292,49zł (Sali) = 484,18zł - 15.06.18

484,18zł - 200,00zł (sterylizacja Algi-21.06.18) = 284,18zł - 23.06.18

284,18 - 70,00zł(7x10,00zł - opłata pobytu Algi w hoteliku za VII) = 12.07.18 - 214,18zł

Ostatnia pozycja jest aktualna.Chciałabym z tej kwoty rozliczyć transport i wydatki Algi jeżeli są.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, kiyoshi napisał:

Wejścia na moich obydwu ogłoszeniach juz wyzerowałam- na obydwu było prawie po 200, sporo osób obserwuje, Hania będzie miec urwanie głowy z telefonami :) zobaczycie. Czarujemy aktywny dom, z duzym ogrodem, fajnymi dzieciakami i odpowiedzialnymi rodzicami :D

Kiyoshi,bardzo dobrze ujęłaś,wyssałaś cały sens o jaki dom walczymy dla Rafika.Już nie może być następnej pomyłki.

Link to comment
Share on other sites

Moje ogłoszenie na Katowice od wczoraj miało ponad 1300 wejść! przecierałam oczy ze zdziwienia.

Anulko, SPA bym się nie przejmowała, lepiej niech go ktoś pokocha bez tego SPA, takiego nie -gotowca, tylko żywe stworzenie;)

Trzymam kciuki

 

ps. bardzo cieszą wieści z odwiedzin u Pani Basi. Cudny domek, cudny człowiek i oby takich więcej

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, kiyoshi napisał:

Moje ogłoszenie na Katowice od wczoraj miało ponad 1300 wejść! przecierałam oczy ze zdziwienia.

Anulko, SPA bym się nie przejmowała, lepiej niech go ktoś pokocha bez tego SPA, takiego nie -gotowca, tylko żywe stworzenie;)

Trzymam kciuki

 

ps. bardzo cieszą wieści z odwiedzin u Pani Basi. Cudny domek, cudny człowiek i oby takich więcej

Tak tylko nie wiem czy tak można oszukiwać ludzi.Rafik z dłuższą sierścią wygląda zupełnie inaczej w tej chwili.Mogą być zawiedzeni wyglądem.

36249852_1976335776011014_259923745647362048_n.jpg.cf6b2d101557db1cc644c6479a42e206.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...