Jump to content
Dogomania

Dunia w DS,Tofik w DS,Rafik u szafirki od 13.07.18 ponownie szuka domu.Rafik od 04.08.18 w DS.Tofik 25.11.2022 za TM.


Anula

Recommended Posts

Anulo, nie ma co się martwić wyglądem Rafika - przecież nikt mu w DS nie będzie fundować SPA, ludzie niech też widzą, że jak ktoś chce rasowca z krwi i kości to musi też groomera wliczyć w koszty utrzymania. I zgodzę się też z kiyoshi, że faktycznie jak człowiek musi coś się dorzucić do psa albo po niego przyjechać to inaczej traktuje psy - przynajmniej ja nie miałam zwrotów, gdy Rodzina musiała przyjechać po psiaka. 

Trzymam kciuki za Rafika :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Tak tylko nie wiem czy tak można oszukiwać ludzi.Rafik z dłuższą sierścią wygląda zupełnie inaczej w tej chwili.Mogą być zawiedzeni wyglądem.

 

Anulko, to nie jest oszustwo. Piesek jest do strzyżenia, jeśli ktos nie chce strzyc- będzie wyglądał tak. Można wspomnieć jak ktos dzwoni, że zdjęcia sa świezo po strzyżeniu a teraz odrósł. Zaufaj mi....to będzie test na człowieka. Jak powie, że pies feee bo miał być taki piękny jak na zdjęciu to niech spada! Jak ktoś go pokocha to zabierze

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, kiyoshi napisał:

Anulko, to nie jest oszustwo. Piesek jest do strzyżenia, jeśli ktos nie chce strzyc- będzie wyglądał tak. Można wspomnieć jak ktos dzwoni, że zdjęcia sa świezo po strzyżeniu a teraz odrósł. Zaufaj mi....to będzie test na człowieka. Jak powie, że pies feee bo miał być taki piękny jak na zdjęciu to niech spada! Jak ktoś go pokocha to zabierze

To w takim razie ja usunę w tekście,że Rafik został obcięty ze względu na skołtunioną sierść.

Czekam na Hani odpowiedź bo Hania miała umawiać Rafika do SPA ale nie wiem kiedy to będzie.

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Mam zapytanie, czy Rafik nadal do adopcji. Odpisałam, że tak. Ciekawe, czy pan zadzwoni...

Na razie Hania nie dała żadnego sygnału,więc trzeba czekać...Rano mi napisała,że ma masę smsów i najczęściej pytają w jakim wieku jest piesek....Nie rozumiem dlaczego ludziska nie czytają dokładnie ogłoszenia, w którym przecież to jest napisane

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Poker napisał:

Puknięty facet. Przypuszczam ,że to tylko pretekst do oddania psa ,a powody są inne.

Dobry przykład dał wnuczkom. Może kiedyś i dziadka się pozbędą , bo będzie problematyczny.

No właśnie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.07.2018 o 21:04, Bogusik napisał:

Izuniu masz rację.Przeważnie zwroty z adopcji są "uzasadniane" jakimiś tam powodami,z którymi można sobie zapewne poradzić,ale trzeba chcieć.Nie wierzę w 100% ludziom i powodom dla których chcą oddać psiaka bo często są one wymyślone....To spadło na nas jak grom i naprawdę zastanawiamy się z Anulą nad dalszą pomocą w wyciąganiu kolejnych psiaków i szukaniu im domów bo jak i komu wierzyć ? Ręce po prostu opadają....

Przeczytałam wczoraj o Rafiku, ale po przejściach z Gutkiem nie dałam rady wejść i napisać, że bardzo mi przykro - szkoda psiaka, szkoda pracy osób odpowiedzialnych za Rafika, pomagających mu w tym nowym życiu.

Bogusik, Anula  - nie dajcie się złym myślom, po burzy zawsze  nastaje słońce, zobaczcie ile psiaków dzięki Waszej pracy ma wspaniałe domy.

Zwroty z adopcji zdarzały się i będą się zdarzać, bo tak naprawdę nie jesteśmy w stanie tak do końca ocenić intencji  przyszłych właścicieli ani tego, co im w duszy i w głowie gra...Staramy się wybrać najlepszy dom i najwspanialszych ludzi, w większości nam się to tutaj udaje i to jest najważniejsze.

Ogłoszenia Rafika są w dobrych rękach,  za moment psiak znajdzie nowy dom i okaże się, że będzie to ten Jedyny ;)

Trzymam kciuki !

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, Tola napisał:

Przeczytałam wczoraj o Rafiku, ale po przejściach z Gutkiem nie dałam rady wejść i napisać, że bardzo mi przykro - szkoda psiaka, szkoda pracy osób odpowiedzialnych za Rafika, pomagających mu w tym nowym życiu.

Bogusik, Anula  - nie dajcie się złym myślom, po burzy zawsze  nastaje słońce, zobaczcie ile psiaków dzięki Waszej pracy ma wspaniałe domy.

Zwroty z adopcji zdarzały się i będą się zdarzać, bo tak naprawdę nie jesteśmy w stanie tak do końca ocenić intencji  przyszłych właścicieli ani tego, co im w głowie gra...Staramy się wybrać najlepszy dom i najwspanialszych ludzi, w większości nam się to tutaj udaje i to jest najważniejsze.

Ogłoszenia Rafika są w dobrych rękach,  za moment psiak znajdzie nowy dom i okaże się, że będzie to ten Jedyny ;)

Trzymam kciuki !

 

Dziękuję Martuniu za słowa otuchy :) Miałam jakieś chwile zwątpienia ale tym razem dopadło mnie totalnie.Do tego stopnia,że nawet nie mam chęci i ochoty dzwonić do domów,w których są psiaki będące pod naszą opieką.Nic to,może czas zrobi swoje i wrócą chęci dalszej pomocy.....

Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, Bogusik napisał:

Dziękuję Martuniu za słowa otuchy :) Miałam jakieś chwile zwątpienia ale tym razem dopadło mnie totalnie.Do tego stopnia,że nawet nie mam chęci i ochoty dzwonić do domów,w których są psiaki będące pod naszą opieką.Nic to,może czas zrobi swoje i wrócą chęci dalszej pomocy.....

Wierzę, każdy z nas ma chwile zwątpienia, ale ten facet  nie jest  wart  Twojego smutku.

Myśl o psach , którym pomogłaś; a teraz trzeba wybrać najlepszy dom dla Rafika i to jest najważniejsze:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Alaskan malamutte napisał:

Mam siedem zapytań o Rafika...wszyscy chcą więcej info na temat psiaka...Proszę, aby dzwonili na podany numer tel...

Nie wiem o co chodzi..czemu nie dzwonią tylko piszą zapytania??bezradny.gif

ja miałam 3 zapytania: czy aktualne, czy możliwy dowód (do Katowic), no i o te koty...aha - i jeden dlaczego chce oddać tego psa? (widać jak sie czyta tekst). Odpisuje krótko, jak komus zalezy to powinien zadzwonić

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, kiyoshi napisał:

ja miałam 3 zapytania: czy aktualne, czy możliwy dowód (do Katowic), no i o te koty...aha - i jeden dlaczego chce oddać tego psa? (widać jak sie czyta tekst). Odpisuje krótko, jak komus zalezy to powinien zadzwonić

Na jedno zapytanie odpowiedziałam dłużej..pani pytała o przeszłość Rafika i powód oddania..Na pozostałe odpowiedziałam krótko, podobnie jak Ty- "proszę dzwonić na podany numer tel"

Link to comment
Share on other sites

Na Wrocław jest też spora oglądalność ponad tysiąc wejść,pobrań tel.

Miałam nawet zapytanie dlaczego tylko dom z ogrodem,czy nie może mieszkać Rafik w bloku.

Bardzo mi szkoda Rafika.Rafik nie powinien przechodzić tego co przechodzi,wystarczyło,że już w życiu przeszedł wiele.To jest wspaniały,piękny pies,łagodny,kontaktowy,lubiący dzieci. Rafik nie ma szczęścia.Tak nie wiele mu potrzeba - kochać go za to jakim jest,a jest wspaniałym psiakiem.

Wiemy,że nie sposób ocenić do końca dom ale następna nauczka dla nas to,że DS bez większej ilości dzieci (Alis),samotne osoby(Rafik,Mati)

Nic,jakoś trzeba się pozbierać po porażce(dół niesamowity).Rafik musi poczekać na ten jedyny już na zawsze dom z wielkim sercem(tylko jak go oceniać aby się nie pomylić?)

Całe szczęście,że między hotelikiem i nami układają się bardzo dobre relacje i Rafik wrócił w znane miejsce.

W zasadzie to nie wiemy do końca czy wierzyć,czy nie panu,że Rafik uciekał mu.To był jedyny powód oddania Rafika.

W zasadzie to nie wiem,czy ujawniać zainteresowanym zwrot z adopcji czy nie?

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Nic,jakoś trzeba się pozbierać po porażce(dół niesamowity).Rafik musi poczekać na ten jedyny już na zawsze dom z wielkim sercem(tylko jak go oceniać aby się nie pomylić?)

Całe szczęście,że między hotelikiem i nami układają się bardzo dobre relacje i Rafik wrócił w znane miejsce.

Anulko, żal psiaka, ale ja zawsze mówię, że "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszlo" Rafik bedzie miał domek taki "szyty na jego miarę", zobaczysz..

Rafik jest w typie foksa, trzeba znać potrzebę tej rasy i takiego domku szukać. 

Pani Elżbieta na olx napisała mi, że 26.06 odszedł jej ukochany foks..Był z nimi 14 lat. Napisała też, że to cudowne psy i nie rozumie jak można porzucić TAKIEGO psiaka..

I na taki wlaśnie domek czeka Rafik. Czy pani Elżbieta zadzwoni? nie wiem...

1 godzinę temu, Anula napisał:

W zasadzie to nie wiem,czy ujawniać zainteresowanym zwrot z adopcji czy nie?

Jesli pies rzeczywiście uciekał, to ewidentnie się nudzil i miał za mało ruchu...O tym bym mówiła..o potrzebie zajęcia, aktywności.. 

Według mnie Rafik powinien trafić do ludzi aktywnych!! Nie skreślałabym bloku, jeśli ktoś uwielbia ruch, wycieczki, wypady za miasto. 

Nadal kciuki za TEN telefon.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba też pamiętać, że foksy są dość niezależne i mogą uciekać - trzeba je nieźle pilnować i najlepiej nie spuszczać. To kombinatorzy, więc znudzeni naprawdę mogą mieć niezłe pomysły, aby znaleźć sobie zajęcie. Myślę, że powód można podać zainteresowanym z dodatkiem właśnie, że foksteriery naprawdę nie są miłymi pieskami do rozpuszczania, ale mają swoje potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

Rafik dobrze odnalazł się w hoteliku, podszedł chyba do tego jak do przygody. Niestety nie wiem jak do kotów, bo jak na złość moje łajzy przychodzą późno w nocy i nad ranem krzyczą już, żeby je wypuścić. Ale kojarzę coś, że raczej bez większych emocji było.

Jest duży odzew na ogłoszenia, niestety sporo jest smsów beznadziejnych o każdej porze dnia i nocy. 2 rodziny chciały przyjechać poznać Rafika, ale rozmyśliły się. Jedna rodzina stwierdziła, że jednak za krótki czas minął od śmierci poprzedniego psa i nie chcieliby Rafika krzywdzić ewentualnymi porównaniami. Można dopisać do ogłoszeń, że Rafik lubi dzieci i zabawę z nimi, ponieważ dużo mam zapytań o to.

Transport wyniósł 170 zł. Pan zapłacił 50 zł. Zatem pozostało 120 zł.

SPA umówione na czwartek, na godz. 9, ale jakby się coś wykruszyło z wcześniejszych rezerwacji, to fryzjerka będzie dzwonić.

Animondy dla psów Anuli i Bogusik jest na dzień dzisiejszy 5 puszek po 800 g. Rafikowi daliśmy 1 puszkę przez 2 pierwsze dni na otarcie łez poadopcyjnych, ale jest w dobrej kondycji, więc obecnie dostaje tylko suchą karmę.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, szafirka napisał:

Rafik dobrze odnalazł się w hoteliku, podszedł chyba do tego jak do przygody. Niestety nie wiem jak do kotów, bo jak na złość moje łajzy przychodzą późno w nocy i nad ranem krzyczą już, żeby je wypuścić. Ale kojarzę coś, że raczej bez większych emocji było.

Jest duży odzew na ogłoszenia, niestety sporo jest smsów beznadziejnych o każdej porze dnia i nocy. 2 rodziny chciały przyjechać poznać Rafika, ale rozmyśliły się. Jedna rodzina stwierdziła, że jednak za krótki czas minął od śmierci poprzedniego psa i nie chcieliby Rafika krzywdzić ewentualnymi porównaniami. Można dopisać do ogłoszeń, że Rafik lubi dzieci i zabawę z nimi, ponieważ dużo mam zapytań o to.

Transport wyniósł 170 zł. Pan zapłacił 50 zł. Zatem pozostało 120 zł.

SPA umówione na czwartek, na godz. 9, ale jakby się coś wykruszyło z wcześniejszych rezerwacji, to fryzjerka będzie dzwonić.

Animondy dla psów Anuli i Bogusik jest na dzień dzisiejszy 5 puszek po 800 g. Rafikowi daliśmy 1 puszkę przez 2 pierwsze dni na otarcie łez poadopcyjnych, ale jest w dobrej kondycji, więc obecnie dostaje tylko suchą karmę.

Haniu,bardzo dziękuję za informacje.Chciałabym aby Rafik był obcięty jak poprzednio.Tekst ogłoszenia jest umieszczony na 1 str.w poście informacyjnym,popatrz na niego i skoryguj jeżeli coś jest nie tak.O kotkach z wcześniejszego pobytu nie było informacji dlatego nie ujmowałam jej.

Za transport 170,00zł odejmę z pieniążków,które pozostały u Ciebie(rozliczenie jest na 1 str.Okey?

139,18zł + P.Grzegorz + 50,00zł(transport) = 189,18zł - 170,00zł(transport) = 15.07.18: 19,18zł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...