Jump to content
Dogomania

* Bobiś odszedł w swoim kochającym domku [*]Mika -Sara już w swoim DS ! :D Mika nadal czeka na swój wyrozumiały domek. Bobiś już go ma! Wycofane psiaki - Mika i Bobi - kolejne zamojskie biedy liczą na cud.


b-b

Recommended Posts

W nowym domu Bobik musi być od pierwszego dnia przyzwyczajany do  krótkich, w różnych porach, okresów samotności. Poczynając nawet od minuty. Otaczanie bezustanną opieką i ustawicznymi czułościami na dzień dobry nie służy żadnemu psu. Bobik prawdopodobnie zrozumiał, że tak będzie na zawsze - i stąd panika. Naprawdę lepiej na dzień dobry okazywać tylko spokojną, chłodną aprobatę i od razu wprowadzać nowe zasady -  a potem, w miarę przywykania przez psa do nowych zasad, dawać coraz więcej serdeczności.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moja też wyła jak poszlismy pierwszego dnia do pracy i miałam niemiłą kartkę w drzwiach od sąsiadów. Ale jakoś do głowy mi nie przyszło, by ją oddać, a była z nami tylko trzy dni. 

Z sąsiadami trzeba porozmawiać, u nas tylko jedni się czepiali, reszta podeszła do sprawy ze zrozumieniem, a z lękiem walczyć. U nas trwało to ponad rok, a i tak czasami pokoncertuje.

Życzę Bobikowi cudownego domku. 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Sowa napisał:

W nowym domu Bobik musi być od pierwszego dnia przyzwyczajany do  krótkich, w różnych porach, okresów samotności. Poczynając nawet od minuty. Otaczanie bezustanną opieką i ustawicznymi czułościami na dzień dobry nie służy żadnemu psu. Bobik prawdopodobnie zrozumiał, że tak będzie na zawsze - i stąd panika. Naprawdę lepiej na dzień dobry okazywać tylko spokojną, chłodną aprobatę i od razu wprowadzać nowe zasady -  a potem, w miarę przywykania przez psa do nowych zasad, dawać coraz więcej serdeczności.

Dziękujemy za radę. Przydadzą się!

1 godzinę temu, Olena84 napisał:

Strasznie przykre, może sąsiedzi awanturowali się i stąd szybka decyzja, nie wiem ale strasznie szkoda Bobika:(

Szkoda, szkoda chłopaka.

23 minuty temu, pitusia napisał:

Moja też wyła jak poszlismy pierwszego dnia do pracy i miałam niemiłą kartkę w drzwiach od sąsiadów. Ale jakoś do głowy mi nie przyszło, by ją oddać, a była z nami tylko trzy dni. 

Z sąsiadami trzeba porozmawiać, u nas tylko jedni się czepiali, reszta podeszła do sprawy ze zrozumieniem, a z lękiem walczyć. U nas trwało to ponad rok, a i tak czasami pokoncertuje.

Życzę Bobikowi cudownego domku. 

Dziękuję Trzymam za to kciuki.

Jest mi bardzo przykro bo domek wydawał się wspaniały a tak łatwo i szybko się poddał.

2 minuty temu, elik napisał:

Mówisz, masz :)  Wyróżnienie na miesiąc.

To tylko przelew. Poświadczenie wyróżnienia może osiągnąć tylko autor ogłoszenia.

264757841_Bobikog.png.ee6d407263694dc77eebfbb719b6335a.png

Elu jak Ci tak dobrze idzie to proszę jeszcze o wyróżnienie ogłoszenia Miki zrobione przez  Julitę z Warszawy

https://www.olx.pl/oferta/mloda-niewielka-suczka-potrzebuje-troskliwego-domu-pomoz-adoptuj-CID103-IDtc9K1.html

 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, b-b napisał:

. . .

Elu jak Ci tak dobrze idzie to proszę jeszcze o wyróżnienie ogłoszenia Miki zrobione przez  Julitę z Warszawy

https://www.olx.pl/oferta/mloda-niewielka-suczka-potrzebuje-troskliwego-domu-pomoz-adoptuj-CID103-IDtc9K1.html

 

Bardzo proszę :)  Dopiero teraz zauważyłam, że jest tytuł ogłoszenia, które się wyróżnia :)

915325964_Mikaog.png.6124874a0ecc81691fc6730cbd390abc.png

Przelew

1876923343_Mikaprzel.png.fb9f217c20929703f737f13baf34f26b.png

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, elik napisał:

Czy ktoś wie dlaczego za jedno wyróżnienie zapłaciliśmy 17,81 zł, a za drugie zrobione w kilka minut po pierwszym 12,72 zł  ??  Oba ogłoszenia są na OLX !

Też właśnie na to patrzę :o

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, elik napisał:

Bardzo proszę :)

1447150226_Mika2.png.c189182606c0e82d28bac3b75439e048.png

Przelew

kurtka przelew z\robiony, ale nie mogę go "przerobić" w paintcie, bo coś nacisnęłam i zniknęły mi wszystkie ikonki na dolnym pasku narzędzi :(   Muszę cos pokombinować i jak odzyskam dolny pasek narzędzi, to wkleję przelew.

To ja takie coś wstawię ;)

17.jpg.1aba149d64f414d934e26808778d6933.jpg

 

Czyli kolejne ogłoszenia o 5 zetka tańsze :)

Zawsze coś zaoszczędzone.

 

Niestety z ogłoszeń Mikusi cisza...

Bobiątko  pewnie też długo znowu poczeka aż się ktoś odezwie :( Nie ma chłopak szczęścia...

Mam nadzieję,ze Ciocie pomogą znowu Bobisia ogłaszać to też będzie trzeba wyróżnić ogłoszenia .

Link to comment
Share on other sites

Ja co dopiero wyróżniałam ogłoszenie dla Duni i zapłaciłam 17,81zł.

Bogduniu,Bogusik dla sekuracji z każdym domkiem rozmawia jak dochodzi do adopcji o uczeniu od zaraz zostawania psa samego w domu.Naprowadza domek aby od momentu przybycia psa do domu wychodzić samemu albo z rodziną na kilka minut przed klatkę kilka razy w ciągu dnia.Pozostawić komendę psu "zostań".Pierwsze dni są bardzo istotne aby psiak przyswoił sobie,że właściciel wychodzi ale zawsze wróci.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Anula napisał:

Ja co dopiero wyróżniałam ogłoszenie dla Duni i zapłaciłam 17,81zł.

Bogduniu,Bogusik dla sekuracji z każdym domkiem rozmawia jak dochodzi do adopcji o uczeniu od zaraz zostawania psa samego w domu.Naprowadza domek aby od momentu przybycia psa do domu wychodzić samemu albo z rodziną na kilka minut przed klatkę kilka razy w ciągu dnia.Pozostawić komendę psu "zostań".Pierwsze dni są bardzo istotne aby psiak przyswoił sobie,że właściciel wychodzi ale zawsze wróci.

Może jakbyś teraz wyróżniała drugie to też byłyby tańsze?

 

Tu winne były  chyba też święta. Zasiedzieli się w domu i wyszło jak wyszło. Wiem ,że jak Pani początkowo wychodziła to Bobiś tylko piszczał pod drzwiami ale nie wył.

Niestety nie ma chęci dalszej pracy nad tym zachowaniem. Nic na siłę.

Szkoda tylko chłopaka.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Anula napisał:

Dziś szafirek wraca z Zamościa może by się udało za jednym transportem Bobika zabrać? Transport byłby gratis.

Niestety Hania mówiła,że raczej nie da rady zabrać chłopaka za jednym razem.

Nie chodzi o darmową podwózkę bo się dołożymy :) ale o brak miejsca.

Link to comment
Share on other sites

Może by trzeba jakoś ludzie edukować przed oddaniem psa. Nie pisze w kontekście Bobika, bo ta sytuacja jest taka przerażająca, że kobieta od razu kocha psa, i deklaruje, że kocha, a zwraca psa jakby to był towar z przysługująca  reklamacja - bo nie idealny.

Może  ludzie sami nie umieją sobie poszukać informacji o podstawach w sprawie psa, i przydałaby sie taka broszurka, coś w stylu krótkiej instrukcji obsługi. Kilka kartek i napisane najważniejsze sprawy i obowiązek tego przeczytania przed adopcją.

Bo , jak wynika z wątków na dogo, to dużo ludzi ma te same problemy - a mozliwe ze często swoim zachowaniem przez ten pierwszy tydzień po adopcji , i później -jeśli nie oddadzą psa,  sami nakręcają problemy z psem.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym nie liczyła na to, że sąsiedzi zaakceptują wycie, lepiej nie dopuścić do tego myślę.  Może demonstracja bardziej wbiłaby się w pamięć nowym właścicielom? Bo słowa chyba mniej docierają przy emocjach brania zwierzaka. Przekonałam się wiele razy, że ani wskazana  lektura ani informacja słowna nie dociera tak dobrze, jak pokazanie że coś można zrobić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...