Jump to content
Dogomania

Yogi po wypadku już na swojej kanapie którą uwielbia :).


Anecik

Recommended Posts

Mały kurdupelek ze schroniska w Miedarach. Miał wypadek i ma łapkę w gipsie - podobno - taką wiedzę miałam jak zobaczyłam go na wątku "Maleństw....."  Wczoraj został do mnie przywieziony - bez gipsu, bez niczego, z nadzieją na lepsze jutro. Byłam z nim u weta - miał robione RTG i został ogólnie przebadany. Nie wiemy na tą chwilę co z tą łapką - na pewno ma złamaną kość strzałkową, wetom nie podoba się też jego kolano. W poniedziałek jadę ponownie, dadzą mu głupiego jasia i będą sprawdzać jeszcze raz. Na łapkę nie chodzi, trzyma ją w powietrzu, widać że sprawia mu ból. Oprócz tego ma przekrwione oczka, świeże blizny na głowie i obtarty brzuszek w okolicy siusiaka, jest obolały. W pierwszym momencie myślałam że jest dość grubiutki, jednak wydaje mi się że jest opuchnięty. Ma 1 rok max. 1,5 roku, waży 7,800 - (mimo wszystko troszkę za dużo), jest niewykastrowany, niezaszczepiony.

Nie chce spać w legowisku, kładzie się na kafelkach - jest podłogówka więc nie jest mu zimno. Na początku nie chciał jeść - dawałam mu mokrą karmę z ręki ale nie chciał, potem mu zasmakowało. Kolację wczoraj zjadł już normalnie. Wodę pije, smaczków nie zna. Na psy troszkę powarkuje - ale w chwili gdy do niego podchodzą. Do ludzi ok, chociaż uważam że nie był traktowany przez nich najlepiej - mówiąc delikatnie. Wczoraj leżał cały czas przy ścianie w kącie pokoju, dziś wieczorem przykuśtykal za mną do kuchni. Wczoraj zrobił co miał zrobić -  w domu, jednak później już zdążyłam go przypilnować i załatwia się na dworze.

 

Proszę Was o pomoc finansową dla tego psiaka. Oczywiście o obecność na wątku, o bazarki ale przede wszystkim o wsparcie finansowe. Wetka powiedziała że jeśli będzie musiał mieć operację na łapkę to być może będzie to koszt ponad 700 zł + kastracja + szczepienia. Za wczorajszą wizytę (dostał zastrzyki i antybiotyk + zdjęcia RTG)  mam zapłacić w poniedziałek po kolejnej konsultacji. Problem jest taki że jeśli okaże się że trzeba zrobić operację to trzeba będzie za nią zapłacić. To nie jest klinika gdzie poczekają z płatnością. A łapka chyba też nie może czekać.

DSC_3382.jpg.10d8289f0a91bcd893220c6b936ae054.jpg

 

Proszę pomóżcie - mnie i Jemu

 

Link to comment
Share on other sites

rozliczenia

 

     100                     helli                                   

 +    50                      ewu                                   

 +  200                      memory                             

 +  200                      Pani Agnieszka               

-    115                      wet wizyta                         

-   650                       zabieg              

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-   215 zł        

-    97                      karma Bosch Adult Mini 15 kg (97,40 -zaokrągliłam do 97 zł)

+  200                      Skarpeta Plaskatych

+  360                      elficzkowa z konta Mini (359,60 - zaokrągliłam do 360 zł)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------  

+ 248 zł -                 stan na 27.12.2017

+   50                      ona03

-  125                     5 x transport do weta

+  200                     DS Kamusi/Jagi

+   50                      teresaa118

+ 181                       bazarki Poker

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

+   604 zł - stan na 06.01.2018

-     80                      wizyta kontrolna

-     50                     2 x transport do weta

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

+   474 zł - stan na 15.01.2018

-   180     kastracja i zmiana opatrunku

-    50     transport do weta x 2

-    25   wizyta po kastracji

-    25   transport do weta

+   74   bazarek Gabi - 73,60 zaokrągliłam do 74 zł

----------------------------------------------------------------------

      268 zł -           stan na 31.01.2018

+      21 zł           zrzuta

---------------------------------------------------------------------------

+   289 zł -    stan na 01.02.2018

+   115 zł -    pieniądze po Wiwatku

-    244 zł -   faktura zapłacona za schronisko

-    50  zł -   transport do weta x 2

-    80 zł -    wizyta w dniu 08.02

--------------------------------------------------------------------------

 +  30 zł - stan na 08.02.2018

-    60 zł -    czipowanie

--------------------------------------------------------------------------------

  -  30 zł  - stan na 09.02

+ 214 zł - spadek po Pomponach

------------------------------------------------------------------------------

+  184  zł - stan na 03.03.2018

-     50  zł -  transport do weta 09.03 (część kosztów poniósł DS)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

  + 134 zł

-      63  zł - na konto Tycinki

-      69 zł -  transport do weta 27.04 (koszty weterynaryjne w kwocie 165 zł poniósł DS)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 + 2 zł - zakupione smaczki za odwagę :) = 0 zł

 

Szwy w dniu 07.04.2018r. zostaną zdjęte już u Yogusiowego weta w Katowicach Ligocie.

 

 

 

 

      

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Poker napisał:

Ode mnie na początek 100 zł dzięki ludziom , którzy dali mi "napiwek"za moja pracę.

 

6 minut temu, ona03 napisał:

aneciku, ode mnie pięć dyszek, też dostałam napiwek :)

Trzymaj się maluszku....

Dzięki Dziewczyny - powiem szczerze jestem trochę przerażona kosztami. Bardzo Wam dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyś(ka) napisał:

Psiak jest prześliczny... ale jakże skrzywdzony...

anecik, jesteś Aniołem! Dobrze, że jesteś po prostu! Niezwykle silna i wrażliwa kobieta z Ciebie!

Może zrobić mu bazarek imienny? Kasa się przyda, a skoro chłopak nie ma imienia...

 

No właśnie nie za silna a za wrażliwa :)

 

Bazarek imienny bardzo by się przydał ale ja naprawdę go nie ogarnę :( - ostatnio też prosiłam ale nie było chętnych :( A jemu jest potrzebna każda złotówka.

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Silna też, tyle żyć uratowałaś, nie każdy np. podołał opiece nad strachulcami jak Tigra, nad Czesterkiem czy teraz nad tym czarnuszkiem. A Ty idziesz jak burza, nie zważasz na trudności:)
Ja niestety nie wiem jak robi się bazarki... :(
 

Tyśka, Ty przecież kumata dziewczyna jesteś. Jak opanowałaś ogłoszenia , to i bazarkom podołasz.Trzeba tylko przezwyciężyć opory i wio do przodu.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, elik napisał:

Ja tylko skromne 20,00 zł mogę biedaczkowi przesłać. Myślę, że rodzaj obrażeń sugeruje na potrącenie przez samochód.

Witaj elik :) Bardzo dziękuję za wcale nieskromne:) 20 zł Weci twierdzą że to był na 100% wypadek. Dostał w glowę i tył. Chociaż jak biorę go na ręce i wynoszę na dwór bardzo popiskuje. Myślę że jest cały obolały. Mam też nadzieję że z główką jest wszystko w porządku.

 

11 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Silna też, tyle żyć uratowałaś, nie każdy np. podołał opiece nad strachulcami jak Tigra, nad Czesterkiem czy teraz nad tym czarnuszkiem. A Ty idziesz jak burza, nie zważasz na trudności:)
Ja niestety nie wiem jak robi się bazarki... :(
 

Oprócz strachulca Tigry była jeszcze zjawiskowa Zulka ( w cudnym DS), wycofana Ajra (która znalazła dom "zamiast" Suzi), jest Rudzik do którego Państwo przyjeżdżają co 2 tygodnie aby z nim przebywać, pójść na spacer, poprzytulać. Wszystkie adopcje cieszą ale te gdzie "trudne" psiaki zyskują domy które chcą z nimi jeszcze popracować i dać im czas cieszą najbardziej:)

Tyśka bazarki to wiesz.....nie jest trudna rzecz. Ja niestety mam chyba małą siłę przebicia bo chętnych brak :(

 

11 godzin temu, kiyoshi napisał:

zapisuje się u małego.

Hejka Iza. Dzięki za odwiedziny:)

 

10 godzin temu, Poker napisał:

Tyśka, Ty przecież kumata dziewczyna jesteś. Jak opanowałaś ogłoszenia , to i bazarkom podołasz.Trzeba tylko przezwyciężyć opory i wio do przodu.

Popieram :)

 

10 godzin temu, ewu napisał:

Anecik Ty wiesz jak szanuję to co robisz.

Jutro Ci zostawię 50 zł. O bazarkach trzeba pomyśleć jak to zorganizować bo nie dasz rady opiekować się psiakami i pilnować bazrków.

Witaj Basiu. Dzięki za pomoc :)

 

10 godzin temu, Gabi79 napisał:

Jak Kamusia znajdzie dom zrobię bazarek dla maluszka

Mam nadzieję że będziesz musiała :D  :D  :D

 

10 godzin temu, helli napisał:

Ode mnie 100,   (czy dostał jakiś srodek p.zapalny/bólowy?  Tak, dostał, doczytałam)

Witaj helli. Bardzo dziękuję za pomoc dla małego:)

 

 

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za wizytę na wątku i wparcie finansowe.

 

Teraz znikamy bo niedzielnych gości na wizyty do psiaków mamy :)

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Hendra napisał:

Ściągnij ode mnie.Zaznaczam,że ja z kolei skopiowałem prawie słowo słowo z bazarku imiennego Havanki (za jej przyzwoleniem,oczywiście)

Hendra, dziękuję, ale czy pieniążki podczas licytacji są najpierw na Twoim koncie?
Nie wiem, czy będę mieć czas poprowadzić to i będę umiała :( 
No ale jak nikt się nie zgłosi, aneciku do wtorku, to ja zrobię bazarek.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Tyś(ka) napisał:

Hendra, dziękuję, ale czy pieniążki podczas licytacji są najpierw na Twoim koncie?
Nie wiem, czy będę mieć czas poprowadzić to i będę umiała :( 
No ale jak nikt się nie zgłosi, aneciku do wtorku, to ja zrobię bazarek.

Najprościej wpłaty bezpośrednio do Anecik

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Hendra napisał:

Najprościej wpłaty bezpośrednio do Anecik

Dobrze, to spróbuję jeszcze się zorientować ;)

Może jednak ktoś inny, lepszy, bardziej doświadczony się zgłosi... a jak nie, to jak wrócę do domu rodzinnego to tym się zajmę, ale prosze o pomoc :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...