Jump to content
Dogomania

Już się martwić czy jeszcze nie? (husky)


thekk

Recommended Posts

Witam, mamy w domu dziewczynkę siberian husky, jesteśmy zarejestrowani w zkwp.
Młoda ma skończone 8miesięcy i trochę martwi mnie jej wzrost. Długo dojrzewałam do podzielenia się tym problemem bo zależy nam na wystawach...

Aktualnie dzieciak ma 48cm w kłębie - na pewno dobrze mierzona, 3tyg. temu.. I od tego czasu wzrost stanął, zaczynam się martwić, że nie "dobije" nawet do dolnej granicy wzorca- tak mnie dzisiaj nastraszył facet, który szyje dla nas sprzęt. Hodowca mówi żeby jej dać witaminy, ale dla mnie to bez sensu bo je pełnowartościową karmę + dostaje AntiFlexi+ oczywiście w dawce profilaktycznej.

Czy mieliście takie kurduple, którym się jeszcze urosło wzwyż do tego 12-15 miesiąca? Co sądzicie o dodatkowej suplementacji?

Link to comment
Share on other sites

Czy suka miała już pierwszą cieczkę? Jeśli nie, to powinna rosnąć dalej, dopiero po pierwszej cieczce większość psic rośnie wolniej, co nie znaczy, ze wcale. Chyba według wzorca suka powinna mieć 50,5 - 56 cm, to już jej niewiele brakuje do dolnej granicy.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli wierzysz w pełnowartościowe karmy to się nie dziwię, że suka wolno rośnie. Dawaj jej mięso z warzywa\mi i ryżem lub makaronem oraz właśnie witaminy typu CXanVit to zobaczysz efekty. Jeżeli ta karma to w dodatku Royal Canin to wszystko jsasne, to jest najgorsze badziewie jakie jest na rynku.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, dwbem napisał:

Jeżeli wierzysz w pełnowartościowe karmy to się nie dziwię, że suka wolno rośnie. Dawaj jej mięso z warzywa\mi i ryżem lub makaronem oraz właśnie witaminy typu CXanVit to zobaczysz efekty. Jeżeli ta karma to w dodatku Royal Canin to wszystko jsasne, to jest najgorsze badziewie jakie jest na rynku.

Nie karmimy royalem.. Dostaje Brita Care Grain-free.
Dla twojej informacji- pies z ryżu i makaronu nie pobiera żadnych wartościowych składników, więc przy karmieniu mięsem nie ma potrzeby używania takiego wypełniacza :)
A suchą karmimy z wielu względów.

Link to comment
Share on other sites

Boję się, że podstawowym względem karmienia suchą karmą jest wygoda, sypnąć bobki jak kurze ziarno i spokój. Wypełniacze są po to, żeby wypełnić żołądek i zasycić bo inaczej mięsa trzeba by dawać dużo więcej niż potrzeba.  Skąd u ciebie taka wiedza bo ja mam psy rasowe od 50 lat, całe życie karmię mięsem z dodatkami i psy są zdrowe, nie wiem co to modne obecnie alergie, biegunki i problemy rozwojowe. Mialam owczarki niemieckie, od 36 lat mam rottweilery, wszystkie dorodne, zdrowe, większość utytułowana więc chyba mieszczące się we wzorcu.

Link to comment
Share on other sites

Thekk, do wzorca suczce brakuje zaledwie 2,5 centymetra, a jeszcze przez 3-4 miesiące piesek powinien iść w górę, więc bez obaw.

A co do żywienia i przewagi jednej opcji nad drugą - dyskusja, która nigdy nie będzie miała końca. Pojawia się dosłownie wszędzie, gdzie ktokolwiek zapyta o zdrowie/pielęgnację/wzrost. ;-)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...