Jump to content
Dogomania

Tosia już w DS .Mama w BDT ma na imię Tosia . Pięć szczeniaków w Fundacji Judyta a jeden w DS. Ratunku! Jest nam strasznie zimno. Psia rodzinka w śniegu.


Jo37

Recommended Posts

Dnia 6.12.2017 o 23:38, helli napisał:

Wpis izapod o szczeniakach z Jędrzejowa:

Poprosiłamo pomoc Andzie69, ona chyba jest z Kielc, może ktoś tam- świętokrzyskie- założy wątek i doradzi co dokładnie robić, jak ogłaszać, szukać dobrego domu, może ktoś zna innych dogomaniakow aktywnych?

Mogę dołożyć maluchy na nasz świętokrzyski wątek, na fb dodać na grupach kieleckich i nie tylko. Tylko musiałabym mieć zdjęcia i namiary na osobę, u ktorej maluchy przebywają i jakikolwiek opis. Hotelik tez by się znalazł - pytanie tylko, kto będzie płacił. Te czarnuszki takie owczarkowate chyba. Ogłaszać - najlepiej na olx i nie na nasze woj :(

 

Link to comment
Share on other sites

Psiaki dzisiaj zawiozłam do weta na szczepienie.

Psiakowi nr jeden zrobił się dzisiaj wrzód na rogówce, powodem może być podwinięta powieka lub jakieś draśnięcie, np. pazurkiem któregoś z rodzeństwa. Oczko jest lekko przymknięte i łzawi. Wet przepisał krople i już po paru zakraplaniach jest poprawa. Powinno być wszystko dobrze. Został zaszczepiony jak reszta, bo nie ma gorączki i humor mu dopisuje.

Koszt szczepień to 6 x 24 zł = 144 zł; krople do oka wykupiłam w aptece (rachunek będzie później), wet mi dał tylko gentamycynę za 1,20 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/5fe8564541c0c7b6

 

Psiaki w ogóle zrobiły jakiś protest i nie śpią na kocyku, tylko wszystkie pokotem z brzuchami do góry w jednej kupie śpią w korytarzyku na wyścielonej tekturze lub gazetach. Cóż, skoro im tak pasuje:)

 

ps. nr siedem się nie wyprowadza:)

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Murka napisał:

Psiaki dzisiaj zawiozłam do weta na szczepienie.

Psiakowi nr jeden zrobił się dzisiaj wrzód na rogówce, powodem może być podwinięta powieka lub jakieś draśnięcie, np. pazurkiem któregoś z rodzeństwa. Oczko jest lekko przymknięte i łzawi. Wet przepisał krople i już po paru zakraplaniach jest poprawa. Powinno być wszystko dobrze. Został zaszczepiony jak reszta, bo nie ma gorączki i humor mu dopisuje.

Koszt szczepień to 6 x 24 zł = 144 zł; krople do oka wykupiłam w aptece (rachunek będzie później), wet mi dał tylko gentamycynę za 1,20 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/5fe8564541c0c7b6

 

Psiaki w ogóle zrobiły jakiś protest i nie śpią na kocyku, tylko wszystkie pokotem z brzuchami do góry w jednej kupie śpią w korytarzyku na wyścielonej tekturze lub gazetach. Cóż, skoro im tak pasuje:)

 

ps. nr siedem się nie wyprowadza:)

 

No to niefajnie z oczkiem Jedynki. Maluchom pewnie gorąco się zrobiło i wyprowadziły się z kocyka na kartony.

Link to comment
Share on other sites

No są już, znalezione parotygodniowe, w PL nie usypiają w schroniskach, jak np. w US, nie ma miejsca, pies siedzi już miesiąc,  jest chory czy agresywny=eutanazja, ja jestem za eutanazja ludzka na życzenie, z obojętnie jakiego powodu, chce, niech ma, eutanazje ślepych miotów traktuje jako mniejsze zło, w sumie nieslepych też,  te 6 szt.  niewiele zmienią, tysiace niechcianych, brak sterylizacji powszechnej

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, seramarias napisał:

Trzymam kciuki, żeby psiaczki znalazły dobre domki, święta idą i wiele osób wpadnie na "genialny" pomysł szczeniaczka pod choinkę. To najgorszy czas w roku na szukanie domku dla maluszków :( Oby przyciągały tylko właściwe osoby.

Jeśli zgłoszą się chętne domki, zostanie przeprowadzona wizyta PA,  to i tak psiaczki pojadą po świętach...

Link to comment
Share on other sites

To bardzo dobrze dla nich. Co roku ściska mnie na myśl o tych wszystkich zwierzątkach pod choinkę. Jeśli jest to sprawa przemyślana, ludzie zwierzolubni, odpowiedzialni, gotowi podjąć się opieki na dobre i złe to się nie czepiam, szczęście dla zwierza, że znalazł domek. Gorzej jak bierze się pieska, kotka, chomika.... dlatego, że dziecko chce, maluszek taki słodki, a za jakiś czas okazuje się, że dziecko się znudziło, a i zwierzak posrósł i jakiś mniej uroczy się zrobił, no i mamy kolejną alergię u dziecka ....

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, teresaa118 napisał:

Wyslalam moja jednorazowke. Szczeniaki to nie moje pole dzialania. Raczej jestem przeciw. Wiem, urodzily sie, sa i trzeba sie zaopiekowac!

Bardzo dziękuję.

1 godzinę temu, helli napisał:

No są już, znalezione parotygodniowe, w PL nie usypiają w schroniskach, jak np. w US, nie ma miejsca, pies siedzi już miesiąc,  jest chory czy agresywny=eutanazja, ja jestem za eutanazja ludzka na życzenie, z obojętnie jakiego powodu, chce, niech ma, eutanazje ślepych miotów traktuje jako mniejsze zło, w sumie nieslepych też,  te 6 szt.  niewiele zmienią, tysiace niechcianych, brak sterylizacji powszechnej

Każdy ma prawo mieć swoje poglądy. Człowiek na swoje życzenie powinien mieć prawo do eutanazji.

Zwierzaki nie mogą same zadecydować więc ja jestem przeciwnikiem eutanazji zwierząt. Oczywiście po za sytuacją nieuleczalnej choroby i cierpienia. 

52 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Super. Bardzo dziękuję.

34 minuty temu, seramarias napisał:

Trzymam kciuki, żeby psiaczki znalazły dobre domki, święta idą i wiele osób wpadnie na "genialny" pomysł szczeniaczka pod choinkę. To najgorszy czas w roku na szukanie domku dla maluszków :( Oby przyciągały tylko właściwe osoby.

 

28 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Jeśli zgłoszą się chętne domki, zostanie przeprowadzona wizyta PA,  to i tak psiaczki pojadą po świętach...

 

15 minut temu, seramarias napisał:

To bardzo dobrze dla nich. Co roku ściska mnie na myśl o tych wszystkich zwierzątkach pod choinkę. Jeśli jest to sprawa przemyślana, ludzie zwierzolubni, odpowiedzialni, gotowi podjąć się opieki na dobre i złe to się nie czepiam, szczęście dla zwierza, że znalazł domek. Gorzej jak bierze się pieska, kotka, chomika.... dlatego, że dziecko chce, maluszek taki słodki, a za jakiś czas okazuje się, że dziecko się znudziło, a i zwierzak posrósł i jakiś mniej uroczy się zrobił, no i mamy kolejną alergię u dziecka ....

Aby uniknąć takich sytuacji robimy wizyty PA.

I zgodnie z tym co napisała Asia - Alaskan nie wydajemy szczeniaków przed świętami.

Link to comment
Share on other sites

Robicie kawał dobrej roboty, ale nie jesteście maszynami do wykrywania kłamstw i prawdziwych intencji. Co jakiś czas czytam, że mimo PA i przekonania, że domek jest b. dobry jakiś piesek wrócił z adopcji... Jesteście wspaniałe, bardzo cenię wasze odanie i poświęcenie ratowaniu zwierząt, ale widać, że człowiek potrafi być zręcznym bajerantem i robić dobre wrażenie. Nie wiedziałam wcześniej, że szczeniaki nie są wydawane przez świętami, dopiero Alaskan malamutte mnie uświadomiła, to bardzo dobra zasada :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...