Jump to content
Dogomania

Nowy współlokator- kot


magda402

Recommended Posts

Mam w domu dwa psy, polskiego owczarka nizinnego i maltańczyka. Dwa dni temu pojawił sie w naszym domu również malutki kotek..  i tu jest problem. PON go nie akceptuje. Jak widzi go z daleka to piszczy, chce do niego podejść ale gdy juz podejdzie (oczywiście w kagancu i na smyczy) zamiera. Nie rusza sie, nie chce żadnych smakołyków, nie ma jakiekolwiek rekacji z jego strony (jest strasznie sztywny). Próbowaliśmy trzymać kotka w transporterze przy psie ale to niewiele daje. Mieszkamy w domu jednorodzinnym wiec i psy, i kot mają dużo przestrzeni do biegania. Nie chcemy oddać kotka, chcemy spróbować zrobić coś żeby cała trójka sie tolerowala.. dlatego każda rada sie przyda. I czy wgl jest jakaś szansa na to że zaczną sie tolerować?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie atakuje kotka tylko zamiera to nie jest źle, po prostu nowa istota, inny zapach go intryguje, pozwól mu na spokpojne popatrzenie na kotka, powąchanie, oboje muszą się do siebie przyzwyczaić. Najważniejsze, że nie chce kotka zjeść, jest tylko bardzo zaintrygowany tym czymś nowym, po jakimś czasie powinien go zaakceptować. Ja kiedyś wzięłam dorosłą kotkę do dorosłych rottweilerów i też na poczxątku bylo zdzxiwienie a potem bawiły się razem w berka po mieszkaniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...