Jump to content
Dogomania

Malutka suczka Iwka oraz jej niewielki towarzysz Jogi już w swoich domkach :)


ala123

Recommended Posts

Mała, ok.6kg sunia i niewielki piesek kilka tygodni temu pojawiły się na terenie jednej z firm w Zamościu. Nie wiadomo, czy zostały wyrzucone razem, czy połączył je podobny los: bezdomność. Nie wszyscy byli  zadowoleni z obecności psów, część osób przepędzała je, większość była obojętna, ktoś jednak dawał im jeść.  Psy trzęsły się z zimna, ale nikomu nie przyszło do głowy postawić im jakąś budkę. W dodatku suczka była coraz grubsza...

Któregoś ranka ktoś widząc drżącą z zimna sunię, zadzwonił do schroniska,będąc przekonanym,że tam się nią zajmą,że wreszcie nie będzie marzła, nie będzie przeganiana itd, itp.

Przerażoną suczynkę zabrano, piesek został, wyjąc i płacząc za swoją towarzyszką :(

Psy na szczęście znowu są razem i to nie w schronisku. Po wielu perypetiach trafiły do weta, zostały odrobaczone i odpchlone; a suni wykonano usg, które niestety potwierdziło zaawansowaną ciążę :(  Wiadomo jaka jest decyzja: sterylizacja aborcyjna.

Zakładam wątek, ponieważ psy trzeba umieścić w hoteliku, a nie mają żadnych deklaracji finansowych, ani innych sponsorów. Oczywiście najprościej byłoby suczkę zostawić w zamojskim schronisku, psa również tam oddać i po kłopocie. Ale nie mam sumienia tego zrobić, nie darowałabym sobie tego nigdy. Dlatego jestem tutaj i szukam dla nich pomocy. Pieski są sympatyczne, bardzo przyjazne i proludzkie, mam nadzieję, że los się do nich uśmiechnie i nie zagrzeją długo miejsca w hoteliku.

Zobaczcie, jak proszą o pomoc:

20171114_114605.jpg.b06da832b65525999fa811c475b2451a.jpg

20171116_132749.jpg.1096f84370b7dd433673f240ae3118e8.jpg

20171116_132741.jpg.29caab3fb2ffc568688076208e13d153.jpg

 

20171116_125526.jpg.94fa4a7fcca53cf1d95db96a45910c80.jpg

20171116_125520.jpg.eb7ab96573ad546b5724fdf93a1b60e5.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Psiaki są u naszego weta, tzn. suńka, bo pieska dziś już zabraliśmy. 

Sterylka była dzisiaj, nie można było dłużej czekać, bo suńka mogła się wysypać lada dzień... Zabieg przebiegł bez komplikacji, suńka czuje się dobrze. Jutro ją zabieramy od weta.

Link to comment
Share on other sites

Suńka została przez moje dziecię nazwana Iwka:) Pewnie niedługo to imię będzie nosić, bo kolejki się będą po nią ustawiać. Sunia waży 5,5 kg. Wet ocenił ją na ok. 2 lata. Jest fajniutka.

Na razie uczy się chodzenia na smyczy, wczoraj była tragedia, kładła się i ciągnęła do domu... Nie załatwiła się, mimo, że wynosiłam ją przed nocą trzy razy. Dziś rano było podobnie. Dopiero w południe wyniosłam ją w towarzystwie innych psów i było dużo lepiej, trochę pochodziła i w końcu zrobiła długie siooo. Do domu wchodzi sama z machającym ogonkiem:) 

Ma miejscówkę w kennelu w kuchni, mam ją na oku prawie cały czas; nie chcę jej już stresować kołnierzem, na razie w ogóle nie interesuje się brzuszkiem. Apetyt ma i broni miski przed zaglądającymi do niej futrzakami. Poza kennelem natomiast żadnego problemu w kontaktach z innymi zwierzakami nie ma. Jeszcze jest trochę wystraszona, ale coraz bardziej się ośmiela i ogonek już często w ruchu:)

Parę fotek z wczoraj:

53d054ce43be8133gen.jpg

6842d40fb6e092efgen.jpg

23ce274325659b4dgen.jpg

287928e3c40b4817gen.jpg

904b1cd14cf0f5begen.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Tyś(ka) napisał:

To jak będzie coś więcej wiadomo o psiakach, to ogłoszę :) Chyba że mam teraz zrobić z tego, co jest.

Tysiu, rób z tego co jest :) Psy na pewno są przyjazne, mają fajne charaktery, suńka mała,wysterylizowana, na smyczy pewnie niebawem nauczy się chodzić. Jogiego się ciachnie za kilka dni pewnie, na smyczy już ładnie chodzi. Jak tylko zwolni się miejsce , to Murka weźmie go na pewno do domu, żeby wiedział, do czego służy kanapa :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...