Jump to content
Dogomania

Nela zamieszkała w Przyborowie koło Nowej Soli ! Staruszka Nela - damy radę jej pomóc ? Juz bezpieczna w hoteliku u kikou


MALWA

Recommended Posts

Dnia 10.01.2018 o 10:51, b-b napisał:

Dzień dobry :)

Miłego dnia Wszystkim! :D

Witaj :)  Dzień dobry :)

Dnia 10.01.2018 o 12:04, Usiata napisał:

Miziaki dla babuni Nelci zostawiam *) 

"alimenty" poleciały

Jak poleciały, tak i przyleciały :)

Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, elik napisał:

Ostatnio na konto Iguni wpłynęły dwie kwoty:

40,00 zł  od  MALWA dekl. I  -  10.01.

50,00zł  od  Usiata  dekl. I  -  11.01.

Bardzo serdecznie dziękujemy

5a57d69c11ade_kwiatki6.gif.5a94083e5a62d7d8ac22d32ced0e3b5d.gif

Eli kochana, tobwatek Neli, a nie Igi.

Moja wplata 40 zl jest za styczen i luty. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2018 o 23:27, MALWA napisał:

Eli kochana, tobwatek Neli, a nie Igi.

Moja wplata 40 zl jest za styczen i luty. 

Masz rację :)  Kwoty z tego wątku, tylko imię suni nie to :) Dzięki. Już poprawiam.

Na szczęście na rehabilitację jadę już ostatni raz w poniedziałek. Razem z dojazdem tam i z powrotem zajmuje mi całe przedpołudnie i w efekcie do kompa siadam późnym popołudniem mocno już zmęczona :(

Link to comment
Share on other sites

Mam informacje od kikou:

Nela byla dzisiaj na badaniach. Zostala obejrzana gruntownie przez pania weterynarz. Wykonano usg. 

Na listwie mlecznej, zgrubienia na cycuchach bluzej krocza, to po prostu tkanka tluszczowa.

Usg jamy brzusznej wykazalo,  ze Nela byla kiedys sterylizowana. Nie ma macicy i jednego jajnika. Usg wykazalo, ze suczka posiada fragment drugiego jajnika. Ten fragment moze powodowac zmiany hormonalno-podobne, moze wywolywac/powodowac zmiany nowotworowe. Jednak obecnie Nela nie ma zmian nowotworowych. Pozostalosc jajnika wywoluje taki stan, ze suczka dwa razy do roku moze byc w ruji.          W ciaze jednak nie zajdzie. 

Pani doktor, ktora badala suczke, sugeruje, by ten kikut jajnika zostawic tam gdzie jest.  Z uwagi na to, ze w brzusiu nie ma macicy i jednego jajnika, to ten kikut moze wedrowac w srodku. Operowanie w celu poszukiwania centymetra jajnika mija sie z celem. Operacja jest bardzo inwazyjna, bo nie wiadomo dokladnie gdzie ten kawalek jest, duzy obszar nalezaloby rozciac, a suczka przeszlaby ogromny bol. 

Suczka jest w dobrej formie jak na swoje latka i jest zdrowa. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2018 o 23:45, elik napisał:

Masz rację :)  Kwoty z tego wątku, tylko imię nie to :) Dzięki. Już poprawiam.

Na szczęście na rehabilitację jadę już ostatni raz w poniedziałek. Razem z dojazdem tam i z powrotem zajmuje mi całe przedpołudnie i w efekcie do kompa siadam późnym popołudniem mocno już zmęczona :(

To kiepsko tyle czasu tracic na dojazdy. 

Mam badzieje, ze ta rehabilitacja chociaz pomaga.

Link to comment
Share on other sites

Wynik badania Neli chyba nie jest najgorszy. Bałam się zmian nowotworowych. Na chwilę obecną ich nie ma, więc nie jest żle. No i przychylam się do sugestii pani wet, dot. fragmentu jajnika. Jeżeli nie zagraża on zdrowiu ani życiu suni, niech zostanie tam, gdzie jest.

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, MALWA napisał:

To kiepsko tyle czasu tracic na dojazdy. 

Mam badzieje, ze ta rehabilitacja chociaz pomaga.

Ano, kiepsko :) 

Od ponad 3 lat mieszkam na obrzeżach miasta i w zasadzie wszędzie mam daleko. Z jednej strony to uciążliwe, ale z drugiej  mam znacznie więcej przestrzeni i zieleni niż przedtem, kiedy mieszkałam bliżej centrum. Wolę jednak ten wariant, sama go z resztą wybrałam :)

Jeśli chodzi o efekt rehabilitacji, to czuję poprawę :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Havanka napisał:

Wynik badania Neli chyba nie jest najgorszy. Bałam się zmian nowotworowych. Na chwilę obecną ich nie ma, więc nie jest żle. No i przychylam się do sugestii pani wet, dot. fragmentu jajnika. Jeżeli nie zagraża on zdrowiu ani życiu suni, niech zostanie tam, gdzie jest.

Przyznam, ze mialam podobne obawy. A tu wlasciwie jest czysto.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Havanka napisał:

Wynik badania Neli chyba nie jest najgorszy. Bałam się zmian nowotworowych. Na chwilę obecną ich nie ma, więc nie jest żle. No i przychylam się do sugestii pani wet, dot. fragmentu jajnika. Jeżeli nie zagraża on zdrowiu ani życiu suni, niech zostanie tam, gdzie jest.

Uważam dokładnie tak samo :) Ale ciekawe czemu wet wykonujący zabieg nie usunął obu jajników.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, ewu napisał:

Bo to Elu taki geniusz weterynarii.

Popieram w całej rozciągłości decyzję MALWY.

Niestety "dzięki" takim "geniuszom" cierpią psiaki. Szczeniaczka Leyla  z powodu źle założonego przez weta gipsu, bardzo cierpi, bo nastąpiła martwica.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...