Jump to content
Dogomania

Pies się krztusi mocno pomocy


miradfx

Recommended Posts

Witam mam dość ciężki przypadek mam psa(kundla) ok 15 kilo wiek 17 lat. pies ma chęci do życia i apetyt ale krztuszenie się ciągłe nie pozwala mu już żyć. byłem u weterynarza robilismy usg wskazło ze ma juz powiekszone serce wątrobę no wiadomo nie jest młody.
pies przestaje się krztusić jak idzie na spacer jedynie. w nocy juz spac nie daje bo słychac jak sie krztusi. odksztusza płyn czasem typu ślina. dostaje tabletki:

CARDISURE 10 MG ćwiartkę dziennie
Theospirex retard 150mg pół tabletki dziennie
acticor 5mg pół tabletki dziennie
furosemid 40 mg całą dziennie 


sytuacja się pogarsza. czuja że sie udusi lada dzień. weterynarz mówił ze zapadła mu sie tchawica tez prawdopodobnie juz i dlatego się tak krztusi 


pytanie czy mogę coś jednak jeszcze zrobić.. inne tabletki.. więcej tabletek operacje. odessać nadmiar płynu ,, nie wiem cokolwiek.. proszę o pomoc

wstawiłem filmik nagrany podczas krztuszenia może coś pomoże.

www.youtube.com/watch?v=l3x8DEqfMWY

RTG D-V szyja.jpg

RTG LAT-P kl. piers..jpg

RTG LAT-P szyja.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, miradfx napisał:

 dostaje tabletki:

CARDISURE 10 MG ćwiartkę dziennie
Theospirex retard 150mg pół tabletki dziennie
acticor 5mg pół tabletki dziennie
furosemid 40 mg całą dziennie 
pytanie czy mogę coś jednak jeszcze zrobić.. inne tabletki.. więcej tabletek operacje. odessać nadmiar płynu ,, nie wiem cokolwiek.. proszę o pomoc

wstawiłem filmik nagrany podczas krztuszenia może coś pomoże.

www.youtube.com/watch?v=l3x8DEqfMWY

 

Wg tej strony:  http://www.scanvet.pl/oferta/lekarze-weterynarii/produkty-lecznicze/pies/rid,88.html  w Acticor  jest chlorowodorek benazeprilu.

Mój pies brał Lotensin w jego składzie też jest  chlorowodorek benazeprilu. Też kaszlał. Dr Niziołek i mój wet zalecił zmianę  Lotensinu na Polsart (substancją czynną jest Telmisartan). Pomogło. Telmisartan jest też w leku dla kotów Semintra. Przeczytaj ulotkę Lotensinu. Jest tam zapis o  kaszlu jako skutki uboczne.

Zapytaj weta, bo być może ta substancja (chlorowodorek benazeprilu) dodatkowo zwiększa kaszel.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...