Jump to content
Dogomania

Dandys z Radys-już w hoteliku u szafirki -juz w DS we Wrocławiu :)


Sara2011

Recommended Posts

5 godzin temu, hop! napisał:

Sara2011, gratuluję kolejnej błyskawicznej i udanej adopcji. :-) Dandys to szczęściarz. :-)  

Dzieki hop! :)

 

A tymczasem wieści dandyskowe:

U Dandyska też wszystko dobrze. W piątek został ponad 8h sam i był grzeczny, chwilkę popłakał ale przestał. Jak Pani wróciła z pracy i otworzyła drzwi to Dandys wyszedł z dużego pokoju mocno się otrzepując. Wyglądał na zaspanego więc przypuszczalnie grzecznie spał :). Nic nie podarł, nie pogryzł, nie obsiusiał . Dostaje zawsze przed wyjściem coś do zabawy (coś do ciumkania albo do wygrzebywania). Przez pierwsze parę dni był mocno pobudzony i na byle hałas zeskakiwał z kanapy. Czasami jeszcze zdarza mu się być troszkę agresywnym - kiedy mocno wczuje się w zabawę lubi warknąć albo lekko chwycić zębami dłoń. Szybko jednak się uczy i z dnia na dzień widać postępy. Do poprawienia jest kontakt ze świnką, jeśli sami Państwo sobie z tym nie poradzą to poproszą o pomoc psiego behawiorystę.
No i Państwo bardzo kochają Dandyska :). Jest kochany  i mega przytulaśny :).

oi4zgv9dhfi8.jpg

 

38j9erwjr760.jpg

c703vq0eubvb.jpg

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To, że pies chwyta dłoń w ferworze zabawy albo po prostu to nie oznacza, że jest agresywny. Moja jedna tymczaska zawsze delikatnie chwytała mnie za dłoń, gdy chciała coś mi przekazać albo gdzieś zaprowadzić - bardzo to lubiłam zresztą ;) Ważne, by pies kontrolował ucisk, a Państwo ćwiczyli balansowanie emocjami Dandysa:) Skoro robi to w zabawie, to nie podkręcałabym go na takie emocje, że zaczyna chwytać dłoń - tylko bawiła się spokojniej, wcześniej przerywała zabawę. Poza tym psy podczas zabawy wokalizują - to normalne :) Nie należy za to karcić.

Dobrze, że Państwo chętni na pracę z psiaczkiem i poznawanie psiej psychiki.  Słodziak z niego.

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Tyś(ka) napisał:

To, że pies chwyta dłoń w ferworze zabawy albo po prostu to nie oznacza, że jest agresywny. Moja jedna tymczaska zawsze delikatnie chwytała mnie za dłoń, gdy chciała coś mi przekazać albo gdzieś zaprowadzić - bardzo to lubiłam zresztą ;) Ważne, by pies kontrolował ucisk, a Państwo ćwiczyli balansowanie emocjami Dandysa:) Skoro robi to w zabawie, to nie podkręcałabym go na takie emocje, że zaczyna chwytać dłoń - tylko bawiła się spokojniej, wcześniej przerywała zabawę. Poza tym psy podczas zabawy wokalizują - to normalne :) Nie należy za to karcić.

Dobrze, że Państwo chętni na pracę z psiaczkiem i poznawanie psiej psychiki. 

Pani raczej miała na myśli że jest mało delikatny :). Ona się śmieje z tego, nie robi problemu ale będą uczyć Dandyska większej delikatności i wpajać mu do głowinki że są oni są ludźmi a nie psiakami które można podgryzać i podszczypywać w czasie zabawy :).

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Sara2011 napisał:

Pani raczej miała na myśli że jest mało delikatny :). Ona się śmieje z tego, nie robi problemu ale będą uczyć Dandyska większej delikatności i wpajać mu do głowinki że są oni są ludźmi a nie psiakami które można podgryzać i podszczypywać w czasie zabawy :).

To dobrze, że nie robią problemów. Chciałam jedynie sprostować, że to nie jest agresja, a próba komunikacji pewnie :) Trzymam kciuki!

Fajny domek! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Na koncie Dandyska wciąż pozostało 342zł. Dandysek już od dawna w super domku we Wrocławiu i pieniążków już nie potrzebuje, dlatego pieniążki te postanowiłam przeznaczyć na innego radysiaka-Dolarka, który od ponad roku jest w hoteliku i na razie domku nie widać a boryka się ostatnio z domknięciem budżetu.

https://www.dogomania.com/forum/topic/337887-dolarek-donald-z-radys-w-hoteliku-u-hop-czeka-na-ds/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...