• Announcements

• Admin

Regulamin PWP i zasady ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ ! ! !   06/20/09

REGULAMIN PWP Przypominamy że PWP to część forum DOGOMANIA. Obowiązuje tu ten sam regulamin co na reszcie forum. Wątki łamiące regulamin będą zamykane - zanim założysz wątek - zapoznaj się z regulaminem forum oraz regulaminem PWP. Poza ogólnym regulaminem obowiązują zasady :1. Tematy zamieszczamy w odpowiednich podforach. Nie uznaje się wklejania watku do jakiegoś działu, dlatego, ze jest tam większy ruch. Po to sa osobne podfora żeby można było w nich zamieszczać tematy nie robiac bałaganu. 2. Zabrania się wklejania ogłoszeń, których się wcześniej nie sprawdziło! Takze prosze nie kopiować ogłoszeń np. z allegro czy innego żródła jeśli się nie sprawdziło czy jest nadal aktualne lub jest powieleniem istniejącego tematu na pwp. Jeśli ogłoszenie jest sprawdzone to prosimy wkleić całą jego treść, zgodnie z regulaminem dodawania ogłoszeń. Zabrania się wklejania samych linków. Wątki składające się wyłącznie z linku do strony schroniska, innego forum, czy stron z ogłoszeniami będą usuwane. 3.Dajac ogłoszenie do działu "psy do adopcji" prosze przestrzegać poniższych zasad a. tytuł powinien być czytelny i na bieżąco aktualizowany- jeśli np. pies znajdzie dom/przekroczy TM lub ogłoszenie będzie poprostu nieaktualne. Jesli np. pies znajdzie dom a tytuł nie zostanie zmieniony będzie to skutkowało usunięciem tematu w późniejszym terminie (jako nieaktualizowanego). Moderatorzy nie mają obowiązku grzebać we wszystkich tematach i doszukiwac się informacji czy pies znalazł dom. b. w 1 poście na samej górze nalezy podac następujące dane psa Imię: Wiek: płeć: rasa: Miasto: sterylizacja: szczepienia: Kontakt w sprawie adopcji: (prosze pamiętać, że zaglądają tu osoby nie zalogowane na forum) Opis (tutaj można już wstawic swój tekst) *Tematy w których nie ma wypełnionych tych danych będą traktowane jako tematy, w których nie jest przedstawiony pies do adopcji, a wiec usuwane lub przenosze do innych działów. *Wyjątek stanowia tematy zbiorcze schronisk, w któych przedstawionych jest kilka psów, w tym wypadku przy każdy psie prosimy osobno wypełniać takie dane. *jesli któraś z danych nie jest znana prosimy przy niej wpisać chwilowo "brak danych" c. Wklejając ogłoszenie bierzesz na siebie odpowiedzialność za wątek. Twoim obowiązkiem jest pilnowanie wątku, dodawanie nowych informacji i odpowiadanie na pytania. d. Tematy nie aktualizowane/nie odwiedzane przez pół roku bedą usuwane. UWAGA! W tym dziale nie przyjmuje się ogłoszeń o psach do sprzedaży. Tutaj znajdują się wyłącznie psy do adopcji! 4.Zasady zamieszczania watków w podforum "psy zaginione" a. umieść dokładny opis zaginionego zwierzęcia, miejsce zaginięcia (koniecznie w tytule), w miare możliwości prosze o umieszczenie zdjęcia. Prosze pamiętać że dokładny opis zwierzęcia daje większe szanse jego znalezienie. b. koniecznie dodaj kontakt c. gdy zwierze sie odnajdzie zmień tytuł watku d. nieaktualne ogłoszenia czyli takie w których udało sie odnaleźć psa i watki nieodwiedzane przez pół roku będą usuwane. 5. Zasady zamieszczania watków w pod forum "przygarne psa" a. umieść jak najdokładniejsze wymagania co do poszukiwanego psa b. poinformuj, zmieniając tytuł, jeśli watek będzie już nieaktualny c. watki nieaktualne i nie odwiedzane przez miesiąc będa usuwane 6. Zasady zamieszczania watków w podforum "inne zwierzęta" a. podforum "inne zwierzęta" służy do ogłaszania zwierząt (poza psami) do adopcji. b. w watku podaj dokładny opis zwierzęcia + kontakt w sprawie adopcji c. poinformuj, zmieniając tytuł, jeśli watek będzie juz nieaktualny d. watki nie odwiedzane przez miesiac będą usuwane UWAGA! W tym dziale nie przyjmuje się ogłoszeń o zwierzętach do sprzedaży. Tutaj znajdują się wyłącznie zwierzęta do adopcji! 7. Zasady zamieszczania watków w podforum "transport" a. prosze w tytule na poczatku umieścić informacje "PROPONUJE transport" lub ""POTRZEBUJE transport" a także umieścić informacje skad dokąd ma być transport oraz czas/date transportu- watki nie zawierajace tych danych w tytule będą usuwane. b. w watku prosze umieścic dodatkowo informacje co ma byc przewożone i jakiej wielkości. c. watki nieaktualne/nie odwiedzane będa po miesiacu usuwane. 8. Podforum bazarek posiada swój osobny regulamin, z którym należy się zapoznać przed załozeniem tam tematu. 9. Zabrania się umieszczania w wątkach zaproszeń na inne watki. 10. Jesli pies znalazł dom, ale potrzebuje jeszcze pomocy np. finansowej poproś moderatora o przeniesienie do działu "mają dom, ale potrzebują pomocy" 11. Nie akceptuje się tworzenia nowych watków, bo w "starym" jest bajzel. Jeśli jest tam bajzel poproś moderatora o oczyszczenie go. 12. Zabrania się nagminnego tzw. hopania watków. Za nagminne hopanie watków uważa się hopanie tego samego wątku 2 i wiecej razy dziennie, a takze hopanie jednego użytkownika więcej niż 5 razy dziennie. W miarę możliwości moderatorów watki będa czyszczone z hopków. 13. W wypadku gdy na watku zbierane sa fundusze konieczne jest wklejanie na bieżąco max. raz na tydzień (nie po skończonej akcji) rozliczeń w 1 poście tzn. wpłat, wydatków i salda końcowego. a. gdy fundusze zbierane są na konto fundacji/ schroniska na ogólne potrzeby rozliczenia nie sa potrzebne b. gdy fundusze zbierane sa na konto fundacji/ schroniska na KONKRETNE potrzeby/zwierzaki wklejanie rozliczeń jest koniecznie. Jednak po skończonej akcji, gdy pieniądze juz nie są potrzebne, a została nadyżwka nie ma obowiązku pytania userów na co chcą przekazać reszte pieniędzy. Fundacja/schronisko infromuje o tym ile zostało pieniędzy i że wykorzystuje je na inne potrzeby. c. gdy fundusze zbierane są na konto prywatnej osoby należy robić dokładne rozliczenia, a po skończonej akcji zapytać userów na co chca przekazać reszte pieniędzy. d. W WYPADKU GDY ROZLICZEŃ NIE BĘDĄ ZAMIESZCZANE W 1 POŚCIE WATKI BĘDĄ USUWANE, A OSOBY ZBIERAJĄCE PIENIADZE BĘDĄ BANOWANE
    • Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Scaven

[NIEAKTUALNE] Poszukiwany! Duży, dorosły pies (1-5 lat) do średnio-aktywnego mieszkania;

44 posts in this topic

11 godzin temu, Margo3011 napisał:

Wiesz, z ta siwizna to roznie bywa, podobnie jak u ludzi. Ten moj Rudzielec na awatarku, to jest wlasnie ten ,,staruszek,, ktory teoretycznie powinien miec ponad 12 lat i w ogole nie ma siwizny, Bardzo sie ciesze,ze bedziesz miala Michasia na uwadze :) ja go znam tylko z tego forum i przyznam ,ze gdybym mogla adoptowac trzeciego psa to bylby Michas :) Zycze Tobie,zebys znalazla pieska, ktory spelni Twoje oczekiwania i skradnie serce. Na pewno gdzies tam czeka na Ciebie :)

Super, że tak o nim myślisz. Bo mimo ogłoszeń moich, Myszy2 i Tyś(ki) nie ma nim zainteresowania.

Scaven, do tego, co Łisper napisał o wyżłach dorzucę jeszcze jeden plus - znajomy mi szorstki wyżeł mieszkał na najwyższym z możliwych trzecim piętrze w starej krakowskiej kamienicy bez windy i schody nigdy nie były dla niego problemem. Jeszcze nikt na szczęście nie wpadł na pomysł, aby tak zniekształcić sylwetkę wyżła jak to zrobiono z owczarkami niemieckimi. Towarzyszenie bez zmęczenia na wielokilometrowym spacerze czy obok roweru jest jak w banku - a i ogromna łatwość szkolenia też.  

2 godziny temu, Sowa napisał:

znajomy mi szorstki wyżeł mieszkał na najwyższym z możliwych trzecim piętrze w starej krakowskiej kamienicy bez windy i schody nigdy nie były dla niego problemem. Jeszcze nikt na szczęście nie wpadł na pomysł, aby tak zniekształcić sylwetkę wyżła jak to zrobiono z owczarkami niemieckimi. 

potwierdzam! Ja również mieszkam w bloku, mój (mieszany) wyżeł bez problemu bierze po kilka schodków na raz, a młodzikiem już nie jest. I odpukać, żeby ktoś wpadł na pomysł nadmiernego grzebania przy pokroju wyżłów, bo to takie dobre psy jak nie wiem co. Piękne, mądre i wszechstronnie użytkowe, prawdziwy cud niemieckiej inżynierii ;)

Więc Scaven, jakby co, to "druciaka" możesz brać w ciemno ;)

Rany boskie, co tu się...- czy jest na tym forum moderator?

@PakoPAKO

Ah, te czarujące bullowate uśmiechy. Nie wszystkie pieski z tej listy są pasujące do mnie (a to jeden lękliwy, a tu suczka głucha), ale szczerze ci powiem, na widok na przyklad tego astka o ujmującym imieniu Myszkin aż mi serce żywiej zabiło. Trochę dlatego, że imię ma podobne do mojego Myszy, a trochę dlatego, że ma takie ciepłe, wesołe oczy. Tylko mikrus trochę z niego,.......... no, albo może to ja się przyzwyczaiłam zbytnio do psów, do których się nie muszę schylać żeby je po karku poklepać :)

@Sjette 

Nie znam cię, ale już cię nie lubię. Zgłosiłam twoje posty, opowiadasz moim zdaniem jakieś głupoty z kosmosu. I brzydzi mnie twój ton dziwnej satysfakcji kiedy się chwalisz ile to bullowatych nie uśpiłaś, i mam szczerą nadzieję że to tylko jakieś chore konfabulacje z twojej strony. A o mój brak doświadczenia się nie martw, każdy doświadczony właściciel kiedyś miał swojego pierwszego pitbulla czy amstaffa, a ja pozwolę sobie arogancko wysunąć hipotezę, że jeśli przez tyle lat panowałam nad 50kg+ cielakiem, który nie akceptował innych psów i nie lubił obcych, to raczej będę w stanie zapanować nad bullowatym który nie akceptuje innych psów i nie lubi obcych- ale dla odmiany sięga mi do kolan.

"Ludzie z poszczegolnych sluzb wchodzili na posesje pod moja nieobecnosc" mój drogi Myszka nie był z listy ras agresywnych, więc nie byłby zakazany w Danii (swoją drogą, jak głęboko jest chore, żeby rząd zabraniał dorosłym ludziom posiadania jakiejś konkretnej rasy psów jakby obywatele byli małymi dziećmi?) i w ogóle był najlepszym psem na świecie, powściągliwym i posłusznym....... ale gdyby ktoś wszedł do mojego mieszkania pod moją nieobecność, to jest szansa, że już by nie wyszedł. 

@Sowa@Łisper

Nie martw się, Łisper, nie słucham tej kobiety wcale. Ja o ttb złego słowa nie powiem. Prawda, że z tego co czytałam to są psiaki o nieco większej reaktywności niż normalne, ale czy zostanie to wykorzystane w dobrych czy złych celach to już dużo od człowieka zależy.

Co zabawne, podesłałeś mi jednego z kilku Wojtyszkowych psiaków, który zwrócił moją uwagę już wcześniej..... hmm...., może to przeznaczenie? Czytam co napisałeś ty i Sowa, i rzeczywiście szorstkowłosy wyżeł brzmi jak świetna rasa... na twoim Łisper awatarze to zgaduję, że twój wyżełek? Matko, jaki słodziak <3 To na ciebie się takim maślanym wzrokiem patrzy, czy zamachałeś mu przed nosem czymś smacznym? :) Póki co właśnie jestem w trakcie przenoszenia się do mojej mamy (jak wspomniałam w pierwszym poście), ale jak tylko zakończę przewożenie rzeczy, to będę się zbierać żeby podjąć decyzję, który piesek będzie ze mną dzielił dom... i o numerze 369863 też będę pamiętać.

Tak ciężko wybrać. Tyle samotnych psów, tyle potrzebujących....

Scaven, mam nadzieje,ze pochwalisz sie nam pieskiem jak juz dokonasz wyboru :) jest to wielka radosc dla wielu dogomaniakow gdy kolejny biedaczek trafia do dobrego domu. Pozdrawiam :)

Z powodów osobistych niestety szukamy domy dla pieska. Jest średniego wzrostu (do kolana).  Suczka. Wabi się Kora. Jest żywiołowym psem. Nie jest agresywna zarówno w stosunku do ludzi jak i do psów. Uwielbia dzieci. Skończyła rok (13.10)

Kontakt

505 947 489

Link do FB ze zdjęciami. Z dowozem oczywiście raczej pomożemy

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=897098863777380&id=100004318236969

Ten pies żyje w patologicznych warunkach, jest bity i w zasadzie wyprowadzany na siku tylko pod klatke schodowa.  Od pewnego czasu szukam mu domu bo jego pan juz zgodził sie psa oddać, wręcz nalega aby jak najszybciej. Pies odpowiada w 100% wymaganiom załozycielki watku. Moze zatem on wpadnie w oko i dostanie szanse.

23732656_921912007966517_573741276_o.jpg

23758051_921911327966585_564656131_n.jpg

23732517_921911534633231_1439316871_o.jp

23760262_921912301299821_391915687_o.jpg

Jezu, biedne psisko :((( mam nadzieję, że Scaven jeszcze zajrzy na wątek. Są jakieś plany pomocy temu psu, jakieś domy tymczasowe, hoteliki, coś? Sam go nie mogę wziąć, bo mam w domu łowcę, dla którego inny pies to taka sama zwierzyna jak lis albo wilk, zależnie od rozmiaru. Ale gdyby była jakaś zbiórka czy coś to chętnie bym jakiś grosik dołożył. Może warto mu jakiś własny temat założyć?

10 godzin temu, Łisper napisał:

Jezu, biedne psisko :((( mam nadzieję, że Scaven jeszcze zajrzy na wątek. Są jakieś plany pomocy temu psu, jakieś domy tymczasowe, hoteliki, coś? Sam go nie mogę wziąć, bo mam w domu łowcę, dla którego inny pies to taka sama zwierzyna jak lis albo wilk, zależnie od rozmiaru. Ale gdyby była jakaś zbiórka czy coś to chętnie bym jakiś grosik dołożył. Może warto mu jakiś własny temat założyć?

Mam nadzieje ze zajrzy i że to właśnie ten pies dostanie swoją szansę na dobre życie, ale czuję ze Scaven już ma psa dlatego opuściła wątek. Psiak nie ma żadnego wątku ani wydarzenia nadal jest u właściciela a ja go ogłaszam i szukam lepszego domu. To młody niespełna dwuletni pies, wbrew warunkom w jakich żyje jest potulnym misiem nie buntuje się i jest mega posłuszny. Żyje w mieszkaniu dwadzieścia parę metrów kwadratowych z młodymi ludzmi ( niestety funkcjonującymi na granicy patologii ) oraz z niemowlakiem . Do dyspozycji ma skrawek podłogi w korytarzu i w zasadzie cały czas tam leży. No i wiem na pewno że jest szarpany i bity bez powodu nawet. Jak był małą puchatą kulką to był zabawką dla tych ludzi teraz jest przeszkodą i dlatego chcą go oddać.

59 minut temu, doris66 napisał:

Mam nadzieje ze zajrzy i że to właśnie ten pies dostanie swoją szansę na dobre życie, ale czuję ze Scaven już ma psa dlatego opuściła wątek. Psiak nie ma żadnego wątku ani wydarzenia nadal jest u właściciela a ja go ogłaszam i szukam lepszego domu. To młody niespełna dwuletni pies, wbrew warunkom w jakich żyje jest potulnym misiem nie buntuje się i jest mega posłuszny. Żyje w mieszkaniu dwadzieścia parę metrów kwadratowych z młodymi ludzmi ( niestety funkcjonującymi na granicy patologii ) oraz z niemowlakiem . Do dyspozycji ma skrawek podłogi w korytarzu i w zasadzie cały czas tam leży. No i wiem na pewno że jest szarpany i bity bez powodu nawet. Jak był małą puchatą kulką to był zabawką dla tych ludzi teraz jest przeszkodą i dlatego chcą go oddać.

może faktycznie załóż mu wątek ? Łatwiej będzie szukać pomocy dla niego . Biedaczek i jeszcze z tą okropną kolczatką :(

Pako - a wiec znasz kilka tych psow? Nie wiem co podchodzi pod "znam" ale mysle ze ja kilkaset - co najmniej, i nie tylko w Polsce. W tym pita z najlepszej amerykanskiej hodowli.

Lisper - czyli pies polujacy to wg, Ciebie uzytkowy? Ok, moja suka polowala, co i tak jest dla greja lajtowym zajeciem

Widze, ze tu sami "znawcy" - poczytali kilka ksiazek, mieli kilka psow i moze internetowy kurs "bihawiorysty" skonczyli.

17 minut temu, Sjette napisał:

czyli pies polujacy to wg, Ciebie uzytkowy? Ok, moja suka polowala

pies użytkowy to taki, który zwyczajnie wykonuje pracę do której został stworzony. Pasterski owce pasie, myśliwski poluje, stróż podwórza czy innej trzody pilnuje, wojskowy i policyjny robią, co mają robić. I takoż "szczenięta z linii użytkowych" to np. w przypadku psa myśliwskiego szczenięta po polujących rodzicach. Proste jak konstrukcja cepa, nie wierzę, że muszę to rzekomej """"""weteryniarce""""" tłumaczyć. 

twoja sucz to mogła co najwyżej sobie "kłusować", za co odstrzał jej się należy (gdyby prawo było idealne, to odstrzał byłby kłusownika, a nie jego psa, no ale odstrzelisz świnię, a pójdziesz siedzieć jak za człowieka). weź ty raszplo znajdź sobie jakieś produktywne zajęcie, może kup sobie amstaffa (żartuję, nie kupuj sobie amstaffa, TTB zasługują na coś lepszego niż ty) skoro masz takie kompleksy z powodu posiadania badylaków.

Eh, nie wiem po co karmię trolla. Powtarzam wcześniejsze pytanie Scaven; jest na forum jakiś moderator żeby to-to dziwadło ogarnąć?

Lisper

ja nie uzywam inwektyw. Gratuluje - wyszla kompletna niewiedza. Po pierwsze, psy wyscigowe plus moze zaprzegowe/zawodowe to jedyne rasy trzymane tyylko dla uzytkowosci. Od pokolen selekcjonowane, przy czym nie zwraca sie uwagi na uszko czy oczko - pies ma zarabiac.

Co do klusowania - nie wiesz, ze w Anglii jak najbardziej sie z chartami poluje? Zabroniony jest jedynie coursing za zywym zajacem, ktory jest specjalnie wypuszczany na przygotowany teren - ten jest nadal legalny w Irlandii.

Na Wegrzech mozna polowac z chartami, wszedzie za nasza wschodnia granica tez. Ze nie wspomne o np. Pakistanie gdzie poluje sie na dziki -tak, tak, z wyscigowymi grejami. Jest to ogromny rynek zbytu, psy osiagaja wysokie ceny. Czego oczywiscie nie pochwalam. Argentyna, cala Azja.

Gdzie napisalam ze ja polowalam?

Wiesz, dajesz popis takiej ignorancji, ze szkoda czasu na dalsza dyskusje.

4 godziny temu, Sjette napisał:

szkoda czasu na dalsza dyskusje.

mmm muzyka dla mych uszu. Jeszcze tylko wyrejestruj się z forum i sturlaj z jakiegoś duńskiego fjordu i świat od razu stanie się jaśniejszy.

argumenty sie skonczyly? Nie dziwie sie, od razu "fachowca" poznalam.

Moderacja - czy nazywanie kogos raszpla jest normalne na tym forum? Ja moge podac przyklady badan naukowych dotyczacych poziomu neutotransmiterow u psow ras niebezpiecznych. A Lisper argumentuje - "bo ja, autorytet tak uwazam". A jak sie nie uzna "autorytetu" to od raszpli wyzywa. I chce czyjegos psa odstrzelic.

Niezly ubaw tu mam.

Cześć wszystkim! Przepraszam za ciszę, ciężkie problemy rodzinne. W związku z czym nie mam jeszcze pieska, ale chciałabym jeszcze przed świętami przytulić jakiegoś futrzaka. Co prawda wpadł mi jeden wyjątkowo w oko, ale fundacja, która go wydaje do adopcji nie odpowiada, więc uznałam że najprawdopodobniej moja ankieta została rozpatrzona negatywnie, szukam więc innego....

@Łisper oboje wiemy, że masz rację, ale proszę, opanuj się i nie zniżaj się do poziomu trolla. Trzeba jakąś klasę zachować.........

@doris66 odpiszę ci na tę wiadomość na privie, ok?

7 minut temu, Scaven napisał:

Cześć wszystkim! Przepraszam za ciszę, ciężkie problemy rodzinne. W związku z czym nie mam jeszcze pieska, ale chciałabym jeszcze przed świętami przytulić jakiegoś futrzaka. Co prawda wpadł mi jeden wyjątkowo w oko, ale fundacja, która go wydaje do adopcji nie odpowiada, więc uznałam że najprawdopodobniej moja ankieta została rozpatrzona negatywnie, szukam więc innego....

@Łisper oboje wiemy, że masz rację, ale proszę, opanuj się i nie zniżaj się do poziomu trolla. Trzeba jakąś klasę zachować.........

@doris66 odpiszę ci na tę wiadomość na privie, ok?

DZięki. Czekam.