Jump to content
Dogomania
elik

Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :( Benia już ma DS.

Recommended Posts

Przyszłam sie przywitać ze wszystkimi Fankami Beni i z nią samą. Właśnie wróciłam z kurortu w Lądku Zdr. i muszę Wam powiedzieć, że było fantastycznie ! Porządnie wypoczęłam, wymoczyłam sie w cudownych, uzdrawiających wodach, wymasowałam i przewentylowałam płuca czystym, górskim powietrzem. Towarzystwo miałam super ! No i niestety przytyło mi się 1 kg. Mam nadzieję, ze go szybko zgubię, kiedy powrócę do codziennych obowiazków. Już tęsknię do następnego wyjazdu...

Poczytałam wieści o Beni. Wydają się być dobre i mam nadzieję, że sunia z każdym dniem będzie coraz bardziej związana z panią i domem. Jej wrażliwe usposobienie i delikatny charakter utrudniają jej życie. Ale w końcu przystosuje sie do zmian i je zaakceptuje.

Trzymaj się dzielnie Benitko i bądź szczęśliwa !

Witajże Eluniu po wywczasowaniu się :)  Dobrze, że choć jedna z nas nabrała nowych sił do walki z bezdomnością!  

A czy wiesz, że i Canisek ma już swój wymarzony DS ?

5 godzin temu, Elisabeta napisał:

Niech Domek uważa, żeby nocne wichury nie porwały z niego Beniusi... Bisous28.gif

Bardzo się cieszę szczęściem naszej Beni kochanej. Cały czas tak samo bardzo. wub.gif

Spokojnego popołudnia i wieczoru dla wszystkich Fanek.

Zapowiadają się silne wiatry w nocy. U nas na razie niezbyt mocno wieje, ale na niebie pojawiły się czarne chmury. Nie zapowiada się to dobrze.

Ja się witam z chłodnego dzisiaj Wrocławiaheej.gif całe szczęście ,że obyło się bez huraganów i sztormów... chyba jednak wolę jak jest słoneczko, nawet te 30' ;)

20 godzin temu, Havanka napisał:

Przyszłam sie przywitać ze wszystkimi Fankami Beni i z nią samą. Właśnie wróciłam z kurortu w Lądku Zdr. i muszę Wam powiedzieć, że było fantastycznie ! Porządnie wypoczęłam, wymoczyłam sie w cudownych, uzdrawiających wodach, wymasowałam i przewentylowałam płuca czystym, górskim powietrzem. Towarzystwo miałam super ! No i niestety przytyło mi się 1 kg. Mam nadzieję, ze go szybko zgubię, kiedy powrócę do codziennych obowiazków. Już tęsknię do następnego wyjazdu...

Poczytałam wieści o Beni. Wydają się być dobre i mam nadzieję, że sunia z każdym dniem będzie coraz bardziej związana z panią i domem. Jej wrażliwe usposobienie i delikatny charakter utrudniają jej życie. Ale w końcu przystosuje sie do zmian i je zaakceptuje.

Trzymaj się dzielnie Benitko i bądź szczęśliwa !

Witamy serdecznie , naszą Havaneczkę!  dobrze ,że już jesteś z nami! ... my z Eliczkiem jeszcze nie zdąrzyłyśmy się wybrać do Lądka!  ale wszystko przed nami! ,prawda Elu?oczko.gif

... muszę podrążyć wątek Beni w poszukiwaniu, cenych rad Sowy, miałam zapisać i zapomniałam :(  /trzeba wydrukować do umowy adopcyjnej/  czy jest jakiś sposób odnalezienia strony?   pytanie retoryczne!... trzeba szukać .. strona po stronie....

Znalazłam!hura.gif

... o to chodziło! :)

No to powróćmy do ułożenia "przykazań" dla adoptujących - listy wręczanej na dzień dobry.

1. Pies nie rozumie słów tak jak człowiek - im mniej mówisz, tym łatwiej zrozumie bodaj kilka słów.

2. Jak najczęściej karm z ręki - pokaż jedzenie - powiedz "dobrze", gdy pies podejdzie i dopiero pozwól zjeść. "Dobrze" ma dla psa znaczyć, że będzie nagrodzony natychmiast lub kiedyś w przyszłości - tyle zrozumie każdy pies.

3. NIE GŁASZCZ PSA PO GŁOWIE! Nie pochylaj się nad psem, nie porywaj w objęcia; jeśli pies prosi o kontakt, iskaj zwierzaka palcami. Pamiętaj, że pies boi się podnoszenia i dotykania łap.

4. Nie podchodź do psa, zachęcaj jedzeniem, aby pies podszedł pierwszy.

5. Jeśli jedzenie stoi na cały dzień w misce, to miska karmi psa, nie człowiek.

6. Nauczenie psa siadania na polecenie jest podstawą wychowania i szkolenia.

7. Zacznij uczyć chodzenia na smyczy w domu - jedna ręka trzyma smycz, druga smakol przed psim nosem

8. Pies sam z siebie nie rozumie słowa "nie" ani "nie wolno". Jeśli mówisz "nie", to powstrzymaj to co robi źle ze słowem "nie" i natychmiast pokaż co pies ma zrobić, aby usłyszał "dobrze".  

9. Nie ucz psa szczekania na gości wchodzących do domu! Zanim goście wejdą, zamknij psa i wpuść go do pokoju, w którym goście już są.

1o. Nie ucz psa szczekania na gości wychodzących! Zamknij psa, zanim goście zaczną się ubierać. Inaczej pies będzie przekonany, ze to on gości przegonił z domu.   

11. Jeśli pies w domu rozumie znaczenie słowa "siad", to nie znaczy, że zrozumie to słowo na ulicy - pies uczy się inaczej niż człowiek. Na ulicy trzeba uczyć "siad" od nowa. 

12. Jeśli nie radzisz sobie z psem, to szukaj pomocy tylko u kogoś, kto pokaże, że jego pies umie to, czego chcesz nauczyć własnego psa.

Tyle na początek.

2 godziny temu, anica napisał:

Ja się witam z chłodnego dzisiaj Wrocławiaheej.gif całe szczęście ,że obyło się bez huraganów i sztormów... chyba jednak wolę jak jest słoneczko, nawet te 30' ;)

Witamy serdecznie , naszą Havaneczkę!  dobrze ,że już jesteś z nami! ... my z Eliczkiem jeszcze nie zdąrzyłyśmy się wybrać do Lądka!  ale wszystko przed nami! ,prawda Elu?oczko.gif

... muszę podrążyć wątek Beni w poszukiwaniu, cenych rad Sowy, miałam zapisać i zapomniałam :(  /trzeba wydrukować do umowy adopcyjnej/  czy jest jakiś sposób odnalezienia strony?   pytanie retoryczne!... trzeba szukać .. strona po stronie....

Witaj kochana Aniczko ! Trochę stęskniłam się za Wami. Czasem podglądałam przez komórkę dogo, ale nie ma to jak tradycyjny kontakt na dużym ekranie. Lądek jest niedaleko, wiec nie ma co zwlekać, tylko jechać. Polecam miesiace letnie, kiedy jeszcze nie ogrzewa sie domów, bo wtedy nie ma czym oddychać.

19 godzin temu, elik napisał:

Witajże Eluniu po wywczasowaniu się :)  Dobrze, że choć jedna z nas nabrała nowych sił do walki z bezdomnością!  

A czy wiesz, że i Canisek ma już swój wymarzony DS ?

Eluś, tak wypoczęłam bardzo i jeśli tylko będziesz mogła, to wybierz się tam. Polecam.

Na wątku Caniska już byłam. Ogromnie sie cieszę z tej adopcji !!!