Jump to content
Dogomania

Nowy członek rodziny (drugi pies)


AgLusia89

Recommended Posts

Witam forumowiczów. 

Zakładam temat ponieważ po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "dwa psy" nie znalazło mi nic. Jeśli temat sie dubluje proszę o informację. 

Jestem właścicielką 3 letniej suczki adoptowanej ze schroniska. Pies waży 10 kg, jest mała i jest prawie że ideałem. To wulkan energii na spacerach, biega jak oszalała, ma w sobie dużo siły i radości. W domu to oaza spokoju która 90% czasu przesypia. Lusia jest psem bardzo zgodnym, nie ma w niej ani grama agresji, jest psem o pozytywnym nastawieniu do wszystkiego co się rusza. Zęby służą jej jedynie do jedzenia i gryzienia patyczków, nie wdaje się w bójki.

Podjęłam decyzję o adopcji drugiego psiaka. Rufus (imię już wybrane) jest mieszanką Terriera Australijskiego <3 To roczny chłopak ważący jedynie 7,5 kg, który jak to roczne psiaki ma w sobie ogromy energii. Po pierwszym wspólnym spacerze z moją psicą stwierdzam, że Rufus idealnie pasuje do niej pod względem temperamentu. Zakochał się w niej momentalnie. Biegały razem z prędkością światła, doskonale się bawiły.

Rufus dopiero 5 razy był prowadzony na smyczy i jak na psa który nie ma obeznania w życiu w mieście (znaleziony na wiejskiej drodze) radzi sobie doskonale. Nie przerażają go samochody, nie boi się smyczy.

Mam JEDNĄ obawę co do psów. Czy dwa psiaki o tak podobnych temperamentach, takiej energii (rzec można, że to ADHD) są dobrym rozwiązaniem? Z jednej strony wiem, że dzięki temu będą dla siebie doskonałymi kompanami w czasie spacerów i zabaw, z drugiej strony, czy nie będą siebie nawzajem niepotrzebnie nakręcać? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Z reguły bierze się psy o przeciwnym charakterze. Ale, na moim przykładzie gdzie były 3 psy o bardzo dużych pokładach energii, wyszło to na dobre. Moje psy puszczane na polu ganiały za sobą i tak męczyły się szybciej.

W domu odpoczywały razem, zrobiło się z nich stado,

Jeśli podołasz im codziennym zapotrzebowaniom na ruch- nie widzę problemu. Tylko nie licz na to  że psy same ( bez Ciebie) sobie poradzą.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dnia 2.01.2018 o 10:39, kropi124 napisał:

Tylko nie licz na to  że psy same ( bez Ciebie) sobie poradzą.

Otóż to. Nie można traktować zwykłego biegania po "podwórku" jako formę aktywności fizycznej. 

Poprzez temperament rozumiesz tylko energiczność i pokłady energii czy masz na myśli również inne cechy? Jeśli chodzi tylko o to, że wymagają ruchu, to nie ma przeszkód by ze sobą żyły.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...