Jump to content
Dogomania

6 miesięczny szczeniak pije bardzo dużo wody


Verte26

Recommended Posts

Witam, 

moj psiak pije strasznie dużo wody ponad litr na dobę i ciagle sika, co godzina w dzień, w nocy śpi nie pije i nie sika.

 

dzis zrobiliśmy badanie moczu wyszło idealnie, lekarz powiedział ze nerki super, nie wyszło żadne zapalenie.

 

nie wiem już co zrobić, pomocy 

Link to comment
Share on other sites

Samo badanie moczu do postawienia diagnozy nie jest wystarczające.Podpowiedz wetowi,że chcialabyś,zeby zrobił morfologię,panel nerkowy I moze USG?Te badania mogą pomóc w rozpoznaniu schorzenia.Szukaj weta,który będzie chciał szukać - przyczyny takiego stanu.

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś zrobiliśmy usg wyszło Ok , badanie krwi wszystko w porządku w sobotę beda wyniki moczu pobieranego prosto z pęcherza lekarz podejrzewa bakteryjne zapalenie pęcherza. 

 

Poprzedni wet po zbadaniu próbki moczu stwierdził ze to nie problem medyczny, nie chciało mu się wnikać i szukać problemu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na wyniki wciąż czekamy ale dziś mamy Rtg układu pokarmowego bo druga droga jest taka ze mały ma problem z żołądkiem i dlatego tak dużo pije. 

 

Niestety mamy kolejny problem dość poważny psiak ma zmianę skórna miał wczoraj biopsje i okazało się ze nowotwór histiocytoma trochę tym wszystkim jestem przybita :(((( jeszcze jedno się nie wyjaśniło a już następne 

Link to comment
Share on other sites

Powiedział ze to nowotwór i ze jak sam nie zginie to do wycięcia. Zaraz idę z nim do weta omówić te wyniki, kurczę może on jest przeziębiony i dlatego tak sika. 

 

Cos mi się jeszcze skojarzyło nie wiem czy to istotne ale pierwszy raz zsikał się w domu jak odwiedziła mnie koleżanka ze swoją sunia i potem to już codziennie popuszczal , w trakcie snu, zabawy, itp

sunia tez szczenię ale może się jej wystraszył . Już od zmysłów odchodzę 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Verte26 napisał:

ze to refluks co ma refluks

To bardzo prawdopodobne rozpoznanie,chodzi o reflux pęcherzowo moczowy.

Co do histiocytomy,to owszem - jest to nowotwór,tyle,że łagodny.Jeśli nie zacznie się zmniejszać,wet zapewne zdecyduje o usunięciu tej zmiany.

Dlaczego nie prosisz weta o szczególowe wyjasnienia,nie pytasz,przez tę niewiedzę tylko bardziej sie denerwujesz...

Pogadaj z wetem,niech Ci wszystko na spokojnie wyjaśni.I trzymaj się jednego lekarza,bo wędrówki po kolejnych - to chyba błąd.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to ze każdy wet mówi coś innego, mi wet dziś powiedział ze to refluks układu pokarmowego ze on dużo pije i dlatego ciagle sika. Tylko on dziś dużo nie wypił (co powiedziałam lekarzowi ) a on na to ze musi się naradzić w zespole bo takiego przypadku jeszcze nie mieli ze wszystkie badanie sa super a pies nie wytrzymuje 2 h.

 

serio to trwa już miesiąc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...