Jump to content
Dogomania

Dragon pojechał do DT potrzebna pomoc w leczeniu


Recommended Posts

Może ogłoszenia nie są wyróżnione i spadają na końcowe strony.Trzeba ogłoszenia odświeżać. OLX wyróżniać i co jakiś czas przenosić na inne miasta.Jest pięknym psem.Tak jak seramarias napisała brak Dragonowi puszystej sierści.Sądzę,że to wynika z warunków w jakich przebywa,buda,kojec.Takie są realia Hotelików.To nie jest mieszkanie gdzie powinien być czysty,wyczesany,zadbany siłą rzeczy.Nie wiem czy nawet był wykąpany,chyba tylko obcięty.W ogłoszeniach koniecznie powymieniać zdjęcia to też by to coś dało.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem, czym ludzie kierują się adoptując psa. Wydaje mi się, że niekoniecznie urodą. 

Ja adoptując trzy razy, kierowałem się smutną historią psa, po prostu żal mi serce ścisłał, a oprócz tego może jakimś podobieństwem do mojego psa?, choć raz było inaczej. Tylu jest właścicieli onków, byłych lub teraźniejszych - nie wiem, dlaczego Dragonik żadnego nie wzruszył, przecież on jest piękny tak poza tym. Może wiek?, ale przecież można przeżyć razem z nim, jeszcze tyle wspaniałych chwil.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje,ze zajrzalyscie do Dragona :) Marzkagdy oglasza Draga na OLX. Oglasza rowniez pozostale psy, ktore sa pod jej opieka i z tego co widze kilka psow ostatnio znalazlo domy tylko biednego Draga nikt nie chce. Czyli dzialaja te ogloszenia 

Siersc Dragona w porownaniu do tego co bylo gdy byl odbierany to jest piekna. Niestety w warunkach hotelowych ciezko dopowadzic do jeszcze lepszego stanu.

Niestety nie ma nikogo znajomego kto by w gratisie wykonal zdjecia. Za ostatnia sesje zdjeciowa Dragona i pozostalych psow Marzkagdy zaplacila ponad 200 zl. Dragonowi juz sie koncza pieniadze :( 

Dziekuje za sugestie,zapytam o te wyroznienia, pewnie marzkagdy cos napisze. Ja udostepniam Draga na FB i prosze ludzi, ktorzy maja duzo znajomych ,zeby tez udostepniali ,zeby jak najwiecej ludzi go zobaczylo. Moze znacie kogos kto wykonuje profesjonalne zdjecia bezdomniakom za darmo? 

Dla mnie Drago na tych fotkach jest piekny ale mnie to on zauroczyl, bardzo zaluje ze nie moge dac mu domu, chwili bym sie nie zastanawiala :)

Zagladajcie do Dragusia prosze :)

Link to comment
Share on other sites

Dragon ma wyróżnione ogłoszenia na OLX opcja MAXI a także poszedł jednorazowy pakiet na całą Polskę 95 portali , oczywiście że nie był kąpany ponieważ jest w kojcu a temperatura jest jaka jest więc sorry ale nie zrobię mu kąpieli i nie wyrzucę go do kojca a domu nie ma . Pies ma ok 9 lat , powodów do radości nie ma więc tak wychodzi na zdjęciach jak wychodzi , zmieniam miasta i zmieniam zdjęcia , ale nie oszukujmy się Dragon nie jest w wieku poborowym ... jak ktoś ma ochotę przejąć nad nim opiekę ja nie będę zgłaszać protestu , oczywiście pod warunkiem że będzie to ktoś normalny a nie ktoś typu suunynight 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś poczuł się urażony moi postem to bardzo przepraszam, nie miałam takiego zamiaru. Nie twierdzę, że Dragon ma złą opiekę, czy coś w tym stylu. Po prostu zaczęłam zastanawiać się, czemu ten psiak jeszcze czeka, czemu nikt nie dzwoni.... Ponieważ wydaje mi się, że pierwsze co przyciąga uwagę potencjalnych DS to zdjęcia pieska i to one w dużej mierze moim zdaniem (nie licząc dramatycznych nagłówków) wpływają na to czy ktoś wejdzie na to czy tamto ogłoszenie, pomyślałam, że może trzeba troszkę uwidocznić Dragona i uwydatnić jego piękno. Stąd mój pomysł, żeby go wykąpać, wyszczotkować i zrobić fajne zdjęcia. Wiem, że Dragon nie mieszka w domu, ale nie wiedziałam, że nie ma szans, żeby po kąpieli mógł spędzić tą jedną noc w cieple, w przeciwnym razie nie wyskoczyłabym w zimę z takim pomysłem. Tak jeszcze od siebie dodam, że 9 letni pies ma wiele zalet i może być wspaniałym towarzyszem, na jeszcze kilka lat. Jeśli chodzi o powody do radości to nie do końca się zgodzę, że ich nie ma, ja bez zastanowienia wymienię kilka: czysty kojec, przytulna buda, spacery, pełna micha, osoba która się o niego w danej chwili troszczy. Wiadomo, że zawsze mogło być lepiej, wygodna kanapa, człowiek tylko dla niego itp. ale Dragon ma teraz o niebo lepiej niż jeszcze nie tak dawno, więc jakieś powody do merdnięcia ogonem są ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Cztery miesiace temu gdy wlascicielka postanowila sie Dragona pozbyc, grozilo mu schronisko. Mial tam trafic w stanie totalnego zaniedbania, z ropiejacymi uszami. Bylby to dla niego wyrok. Nikt Dragona wowczas nie chcial. Znalazla sie wowczas jedna osoba, Marzkagdy, ktora caly swoj czas i pieniadze poswieca na ratowanie skrzywdzonych istot, ktora jest odpowiedzialna za ponad dwadziescia psow i przgarnela rowniez Dragona. Zalatwila w tempie ekspresowym hotelik i weta, zeby uchronic starego, porzuconego jak smiecia psa przed schroniskiem. Marzkagdy organizuje regularnie bazarki. zeby to wszystko ogarnac. Szuka psom najlepszych domow. ( mozna wszystko to co robi przesledzic na FB, kilka postow wyzej podalam link)

Na poczatku wiele osob bylo poruszonych historia Draga i wsparlo finansowo i nie tylko, byla to bardzo duza pomoc ale niestety jednorazowa ( wplywy i wydatki znajduja sie na 3 stronie)

Pojawilam sie na tym watku, poniewaz mnie rowniez poruszyla historia Dragona ale zdaje sobie sprawe, ze problem nadal istnieje tzn co miesiac trzeba oplacac hotel, pokrywac fakuty za leczenie jak rowniez udostepniac. Uznalam,ze nie jest w porzadku zostawiac Marzkagdy samej z Dragonem. Historia Dragona rozpoczela sie cztery lata temu tu na dogomani i dlatego jako uzytkownik tego forum poczulam sie w pewien sposob odpowiedzialna za tego psa i staram sie pomoc, jak rowniez prosze Innych dogomaniakow o wsparcie dla Draga. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, seramarias napisał:

Jeśli ktoś poczuł się urażony moi postem to bardzo przepraszam, nie miałam takiego zamiaru. Nie twierdzę, że Dragon ma złą opiekę, czy coś w tym stylu. Po prostu zaczęłam zastanawiać się, czemu ten psiak jeszcze czeka, czemu nikt nie dzwoni.... Ponieważ wydaje mi się, że pierwsze co przyciąga uwagę potencjalnych DS to zdjęcia pieska i to one w dużej mierze moim zdaniem (nie licząc dramatycznych nagłówków) wpływają na to czy ktoś wejdzie na to czy tamto ogłoszenie, pomyślałam, że może trzeba troszkę uwidocznić Dragona i uwydatnić jego piękno. Stąd mój pomysł, żeby go wykąpać, wyszczotkować i zrobić fajne zdjęcia. Wiem, że Dragon nie mieszka w domu, ale nie wiedziałam, że nie ma szans, żeby po kąpieli mógł spędzić tą jedną noc w cieple, w przeciwnym razie nie wyskoczyłabym w zimę z takim pomysłem. Tak jeszcze od siebie dodam, że 9 letni pies ma wiele zalet i może być wspaniałym towarzyszem, na jeszcze kilka lat. Jeśli chodzi o powody do radości to nie do końca się zgodzę, że ich nie ma, ja bez zastanowienia wymienię kilka: czysty kojec, przytulna buda, spacery, pełna micha, osoba która się o niego w danej chwili troszczy. Wiadomo, że zawsze mogło być lepiej, wygodna kanapa, człowiek tylko dla niego itp. ale Dragon ma teraz o niebo lepiej niż jeszcze nie tak dawno, więc jakieś powody do merdnięcia ogonem są ;)

 

Żeby to była kwestia jednej nocy to może coś by się udało ale to nie jest kwestia nocy , pies po kąpieli co najmniej tydzień powinien być w cieple zanim do siebie dojdzie , to nie jest młody pies a co do zdjęć dwa razy wołałam fotografa  , Dragon miał profesjonalną sesję dwa razy  , zdjęcia wyszły jak wyszły ,mam propozycję dla niezadowolonych z efektu  podam numer telefonu do hotelu proszę zadzwonić , umówić się i pojechać zrobić mu radosne zdjęcia . A odp na pytanie dlaczego telefon milczy jest bardzo prosta i też już to wyjaśniłam, w dobie przepięknych , młodych psów mało kto weźmie psa w wieku Draga , nie oszukujmy się 

Link to comment
Share on other sites

Ale takie osoby są, nie można się poddawać, ja sama szukałam pieska starszego. Naprawdę rozumiem, że keestia pieniędzy, model wychodzi jak wychodzi, nie każdy jest fotogeniczny. Mój post nie był formą ataku na ciebie, chciałam się podzielić pomysłem, nie był dobry ok, jest jak jest pewnych spraw się nie przeskoczy.

Link to comment
Share on other sites

Dragon jest faktycznie dogomaniackim psem, a w dodatku, ONkiem. Dlatego będę wypłacać na niego miesięczną stałą, niestety niewielką - 20zł,  bo kasy mało, a "moje" podopieczne psy od dłuższego czasu szukają domów. Trzymam kciuki za dom dla Dragona i nieustannie podziwiam,  ile dobrego dla ONków robi Marzena. Chociaż troszkę Jej w tym pomogę. 

Poszła stała. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ale czy ja się poddaję ? jakby tak było tak bym kazała go uśpić ,co do ogłoszeń naprawdę każdy to może zrobić i próbować na własną rękę znaleźć mu dom , ja nikomu nie bronię , wiem jak szukać domu psu , nie potrzebuje instrukcji , szkoda że część potrafi tylko radzić i nic poza tym . Prawda jest taka , powtórzę się po raz trzeci że Dragon nie jest atrakcyjnym szczeniakiem czy nawet młodym psem w jego przypadku musi się trafić miłośnik owczarków który będzie mu chciał pomóc , tacy przeważnie są już zapsieni , on musi po prostu wyczekać tego swojego człowieka, mam nadzieje że zdąży , byłoby o wiele łatwiej jakby kotów nie gonił bo już bym miała chociaż DT ale jest jak jest i trzeba się z tym pogodzić , poproszę jak się cieplej zrobi o kąpiel , to wyjdzie ten paskudny podszerstek . Nie ustajcie w poszukiwaniach domu dla niego bo on sam go nie znajdzie 

Link to comment
Share on other sites

Cokolwiek napiszę jest źle. Kurczę w dobrej wierzę napisałam, że może warto wstawić inne, fajniejsze zdjęcia, a w drodze zwrotnej  usłyszałam,  co usłyszałam nawet mi się cytować nie chce. Nie musisz powtarzać po raz czwarty, sorry, że wogóle śmiałam się odezwać na tym wątku i cokolwiek jako laik zasugerować. Nie będę więcej zaśmiecać tego wątku.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam lepszych zdjęć , każde które mam jest tu , Dragon nie jest fotogeniczny ,niestety , też nad tym ubolewam ale co mam zrobić ?  może TY umiesz robić lepsze zdjęcia , podać numer do hotelu ?  najłatwiej się oburzyć , przykro mi że zawodowy fotograf też nie potrafił mu zrobić lepszych zdjęć . 

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, marzkagdy napisał:

 oczywiście pod warunkiem że będzie to ktoś normalny a nie ktoś typu suunynight 

Jeżeli moja nienormalność ma polegać na tym, że rezygnuję z rozmów z osobą, która oceniła mnie z góry, na podstawie niekompletnych przesłanek i starannie wyselekcjonowanych informacji (opcję jazdy pociągiem sobie zapamiętałaś, opcji pozostawienia psa na kilka dni pod opieką zaufanej osoby jakoś nie, prawda?) i  łaskawie godzi się w ogóle na wizytę przedadopcyjną, chociaż i tak jest przekonana, co niedwuznacznie daje do zrozumienia, iż wypadnie ona negatywnie - to tak, owszem, jestem nienormalna i jestem z tego dumna.

Wbrew zdrowemu rozsądkowi (trochę wątków tutaj jednak się czytało) postanowiłam "wyciągnąć rękę" do psa w ewidentnej potrzebie. Wyszło, jak wyszło - i bardzo dobrze. Obecnie jeżeli zdecyduję dać dom jakiemuś psu, z pewnością zadbam o to, by pochodził on od ludzi, z którymi stosowne procedury da się załatwić w miłej atmosferze i z obustronnym szacunkiem. Z całą pewnością nie będzie to żaden aktywista z Dogo :-) Nic na to nie poradzę, że nie odpowiada mi "współpraca" w atmosferze podejrzliwości i permanentnego braku zaufania - pozostawię tę przyjemność tym, którym takie podejście nie przeszkadza.

Oba moje owczarki dożyły u mnie sędziwego wieku (odpowiednio 14 i 12 lat) i oba odeszły (w sposób naturalny) na moich rękach - zaopiekowane, zadbane, odpowiednio leczone, szczęśliwe i wpatrzone we mnie do ostatnich chwil. Jeden, jak wspomniałam w pw, w końcówce życia był niepełnosprawny, częściowo sparaliżowany. Cóż, pewnie były tak samo nienormalne, jak ja, skoro wytrzymały w takich warunkach.


Gwoli ścisłości, mój sms nie brzmiał: "się rozmyśliłam", tylko "sprawa nieaktualna", a to nie to samo. Powód, w kontekście tego, co napisałam powyżej - chyba oczywisty.

Podobnie jak seramarias, nie zamierzam więcej wypowiadać się w tym wątku.

Link to comment
Share on other sites

Psy, ktore ratuje marzkagdy trafiaja do starannie dobranych domow adopcyjnych. W przypadku Dragona, ktory po raz kolejny jest psem bezdomnym dom musi byc ,,szyty na miare,, Ten pies nie ma juz czasu na ewentualne pomylki. Na poprzedniej stronie tego watku Marzkagdy napisala,ze miala podejrzenia, ze dom, ktory oferuje Dragonowi osoba z dogo moze okazac sie nie odpowiedni dla niego.Podejrzenia to zupelnie co innego niz byc przekonanym. Dlatego tez Marzkagdy zaaranzowala wyzyte PA .Niestety potencjalny domek przyslal wiadomosc,ze sprawa nieaktualna to chyba znaczy, ze sie rozmyslil . Tyle w temacie.

Watek jest poswiecony Dragonowi, ktoremu bardzo chcemy znalezc na stare lata kochajacy dom , zeby nadrobil to co w zyciu go ominelo. Jezeli to co robi Marzkagdy sie komus nie podoba prosze to zachowac dla siebie. Tu chodzi o dobro psa.

Skupmy sie na Dragonie. Jeszcze raz bardzo prosze o pomoc dla Dragusia. 

Podobnie jak konfirm31 mam bardzo duzy szacunek dla Marzeny za wszystko to co robi dla psow.

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, sunnynight napisał:

i (opcję jazdy pociągiem sobie zapamiętałaś, opcji pozostawienia psa na kilka dni pod opieką zaufanej osoby jakoś nie, prawda?)

Na moje pytanie co będzie z Dragiem kiedy będziesz musiała wyjeżdżać odpowiedziałaś że będzie jeździł z Tobą , wybacz dla 9 letniego psa podróże po Polsce pociągiem to bardzo słaby pomysł , mimo swoich wątpliwości chciałam zrobić wizytę , wizyty są po to żeby wątpliwości rozwiać ale nie dałaś tej szansy , sama zrezygnowałaś z wizyty więc pretensje możesz mieć TYLKO i wyłącznie do siebie . AMEN 

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że wizyty przedadopcyjne są jak najbardziej pożądane, ale i one nie dadzą 100% gwarancji, że wszystko będzie ok. Dlatego nie dziwi mnie i nie oburza, że chętni są prześwietlani - w końcu tu  chodzi o dobro psa. A pies ten nie może kolejny raz być skrzywdzony przez człowieka - dom, do którego pojedzie musi być najlepszym i ostatecznym. I oby taki się znalazł. Najgorsze, że czas szybko płynie, a dla psów jeszcze szybciej niż dla ludzi.

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, seramarias napisał:

Pięknie tu wyszedł, nie wiem czemu umknęły mi wcześniej te zdjęcia. 

No pewnie,ze pieknie :) Zdjecia te oddaja caly urok Dragusia. Nie sadze, ze zdjecia maja wplyw na brak domku, Bardzo ciezko znalezc odpowiedni kochajacy domek na zawsze  dla starszego psa i w dodatku duzego. Dragon w koncu znajdzie swojego Czlowieka, ja to wiem :) Udostepniajmy ,kto moze :)

Link to comment
Share on other sites

Wiesz ja chyba źle wyraziłam to co miałam na myśli :( Zdaję sobie sprawę, że dużo trudniej znaleźć dom dla starszego dużego psa. Nie uważam, absolutnie, że Dragon nie znalazł domku tylko przez mniej udane zdjęcia. Przeszło mi jedynie przez myśl, że kiedy ktoś szuka psa, wchodzi na olx i widzi setki zdjęć nie wchodzi we wszystkie ogłoszenia , a wybiera te psy, które w jakiś sposób zwrócą jego uwagę i dopiero potem wczytuje się w treść. Byłam na ogłoszeniu Dragona i pomyślałam, że jest taki piękny, a ginie wśród innych psów stąd moja sugestia, że może warto zamieścić zdjęcia na których widać będzie jego piękno i które będą bardziej "widoczne". To była tylko propozycja z mojej strony bo bardzo szkoda mi tego psa. Wcale nie twierdzę, że mam rację i tak naprawdę jeśli ktoś uważał, że to nic nie da wystarczyło napisać, że nie ma sensu nowych zdjęć wstawiać bo to nic nie zmieni. Można było napisać też, jeśli to nie był taki zły pomysł, że bardzo chętnie, ale niestety nie ma funduszy na nową sesję i nie będzie można go wyszorować z wiadomych powodów.No, ale wyszło wiadomo jak... Niedawno wędrując po jego wątku weszłam na te zdjęcia i pomyślałam, że na tych zjęciach Dragon wygląda wspaniale , widać, że mimo wieku jest jeszcze pełen chęci do życia. To są moim zdaniem bardzo dobre zdjęcia Dragona, które w przyszłości warto wykorzystać. Przykro mi,bo widzę, że pusto na jego wątku się zrobiło. Dragon nie miał łatwego życia, nie ma też wiele czasu, a każdy pies powinien mieć swojego człowieka, prawdziwy dom i być kochany. Tego też życzę Dragonowi. 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, seramarias napisał:

Wiesz ja chyba źle wyraziłam to co miałam na myśli :( Zdaję sobie sprawę, że dużo trudniej znaleźć dom dla starszego dużego psa. Nie uważam, absolutnie, że Dragon nie znalazł domku tylko przez mniej udane zdjęcia. Przeszło mi jedynie przez myśl, że kiedy ktoś szuka psa, wchodzi na olx i widzi setki zdjęć nie wchodzi we wszystkie ogłoszenia , a wybiera te psy, które w jakiś sposób zwrócą jego uwagę i dopiero potem wczytuje się w treść. Byłam na ogłoszeniu Dragona i pomyślałam, że jest taki piękny, a ginie wśród innych psów stąd moja sugestia, że może warto zamieścić zdjęcia na których widać będzie jego piękno i które będą bardziej "widoczne". To była tylko propozycja z mojej strony bo bardzo szkoda mi tego psa. Wcale nie twierdzę, że mam rację i tak naprawdę jeśli ktoś uważał, że to nic nie da wystarczyło napisać, że nie ma sensu nowych zdjęć wstawiać bo to nic nie zmieni. Można było napisać też, jeśli to nie był taki zły pomysł, że bardzo chętnie, ale niestety nie ma funduszy na nową sesję i nie będzie można go wyszorować z wiadomych powodów.No, ale wyszło wiadomo jak... Niedawno wędrując po jego wątku weszłam na te zdjęcia i pomyślałam, że na tych zjęciach Dragon wygląda wspaniale , widać, że mimo wieku jest jeszcze pełen chęci do życia. To są moim zdaniem bardzo dobre zdjęcia Dragona, które w przyszłości warto wykorzystać. Przykro mi,bo widzę, że pusto na jego wątku się zrobiło. Dragon nie miał łatwego życia, nie ma też wiele czasu, a każdy pies powinien mieć swojego człowieka, prawdziwy dom i być kochany. Tego też życzę Dragonowi. 

Bardzo milo z Twojej strony, ze odwiedzasz Dragusia. Dziekuje za obecnosc na watku :). Jesli posiadasz FB udostepniaj prosze Draga co jakis czas. On ma ogloszenia ale fejs tez jest wazny, zawsze zwieksza to szanse.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...