Jump to content
Dogomania

Dragon pojechał do DT potrzebna pomoc w leczeniu


Recommended Posts

Dragus w koncu pozbyl sie kapelusza :)

,,Dragon po kontroli i takie wieści , lewe ucho ma się świetnie , łapa ma się świetnie , prawe uszko zaczerwienione jeszcze na zewnątrz , należy smarować . Koszt wizyty 180 zł . Dostał tabletki na spowolnienie powstawania zwyrodnień i chusteczki do czyszczenia uszu,,

29789976_1607994559249642_4258380288585506870_n.jpg

29791918_1608001105915654_7040424434410879930_n.jpg

29683735_1608001249248973_590008639617486430_n.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

,,Dragon się zastanawia czy ktoś mu pomoże nazbierać ponad 1000 zł na jego tabletki 

Dragon dostaje previcox na zwyrodnienia i będzie je dostawał dożywotnio to bardzo drogi lek , czy ktoś miał z nim do czynienia i zna może tańsze zamienniki ? Orginalny lek kosztuje ponad 1000 !!! zł na pół roku , 180 tabletek , jak nie znajdę zamiennika trzeba będzie kupić to. :-(,,

 

30652696_1614473231935108_5568734946794668032_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mój pies brał meloksykam, z grupy NLPZ niesteroidowych leków przeciwzapalnych, z tego co czytam previcox -skladnik aktywny firocoxib, firokoksyb, jest z tzw. koksybow, tylko pewno nowej generacji, w linkach 2 typy koksybów

http://www.sluzbazdrowia.com.pl/artykul_mobilny.php?numer_wydania=3031&art=1

Dzięki licznym badaniom udało się stworzyć nową grupę NLPZ, które hamują COX-2. Można wśród nich wyróżnić: preferencyjne (względnie selektywne) oraz wybiórcze (selektywne) inhibitory COX-2.

Do preferencyjnych inhibitorów COX-2 zalicza się: etodolak, nabumeton, nimesulid i meloksykam. Leki te w zakresie dawek terapeutycznych (zwłaszcza przy stosowaniu wyższych dawek) hamują COX-1 w różnym stopniu, jednak mniejszym niż tradycyjne NLPZ.

Przedstawicielami wybiórczych inhibitorów COX-2, które nie wpływają na aktywność COX-1 w pełnym zakresie dawek terapeutycznych, są rofekoksyb i celekoksyb

http://openin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=120:niesteroidowe-leki-przeciwzapalne-nlpz-aspiryna-czy-koksyby&catid=35&Itemid=213

Podsumowując, kupowalabym  meloksykam, lub inne dostępne i tańsze, sprawdź z weterynarzem te wymienione, wytłuszczone

 

Link to comment
Share on other sites

Ja napisałam o swoich doświadczeniach na wydarzeniu Dragona na fb, wiec tu przekopiuję

"Moja poprzednia ONka na zmiany zwyrodnieniowe dostawała Cartrophen vet , który okazał się bardzo skuteczny, a jest znacznie tańszy i mniej toksyczny przy długotrwałym podawaniu. Ogólnie, wszystkie leki niesterydowe przeciwzapalne, a więc i koksyby są lekami o wielu działaniach ubocznych i np ONek córki miał po nich poważne kłopoty z przewodem pokarmowym. W rezultacie, przeszedł na Cartrophen vet. Czyli, mamy doświadczenie na dwóch ONkach  ;). W necie można o nim więcej poczytać i może warto o nim porozmawiać z lekarzem, który leczy Dragona? Nie wiem czemu, ten lek jest tak rzadko stosowany, chociaż jest bez kłopotu dostępny w lecznicach   https://imeds.pl/carthrophen-vet-100-mg-ml-roztwor-do-wstrzykiwan-dla-psow-100-mg-ml   ."
 
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Serdecznie zapraszam na bazarek, z ktorego dochod bedzie przeznaczony na utrzymanie w hotelach, DT i leczenie psow pod opieka Marzkagdy. Na bazarku mozna licytowac miedzy innymi kubek z wizerunkiem Dragona oraz sp kochanego Radzy, ktorego nie udalo sie uratowac i ktory jest w naszej pamieci na zawsze.

https://www.facebook.com/groups/594740557342621/

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Nadziejka napisał:

Sliczniosci

 przecudny

 Ciociu Margo rozliczam karmik

 na cztery serdunka

 dla kazdenkiego jest po 33 zl 50 gr

 slij mi prosze num konta

 pozdrawiam    pozdrawiam lapenki

Podobny obraz

Bardzo dziekuje Nadziejko  za pomoc i serce  dla Dragusia :)

Fundacja Nasze Bezdomniaki
Wykno 2a
97-225 Ujazd
konto do wpłat
PKOBP 63102039160000050202422111

tytułem : psy Marzeny - Dragon

DRAGON DZIEKUJE CIOCI NADZIEJCE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...