Jump to content
Dogomania

Co gotowac West Highland Terrier (szczeniak)


Dariax

Recommended Posts

  • 10 months later...

Co prawda nie mam Westa, ale na temat domowej diety mogę się wypowiedzieć, ponieważ praktykuje ją u swojej psiny :)

Co gotować? 

Mięso + wypełniacz + warzywa.

Mięso powinno być świeże oraz jak najwyższej jakości. Możemy wybierać wołowinę, jagnięcinę, drób oraz dziczyznę. Mięso gotujemy.

Podroby można podawać, lecz kilka razy w mięsiącu. Powinny stanowić 5-15% diety psa.

Wypełniacz to może być ryż, makaron, płatki owsiane lub kasza.

Najlepszym rozwiązaniem według mnie jest ryż. Makaron tuczy, płatki owsiane stosowane przez dłuższy czas mogą prowadzić do odwapnienia organizmu. Kasza jest ciężko strawna.

Warzywa i owoce powinny być oczywiście świeże i dojrzałe. Bezpiecznie możemy podawać: buraki, szpinak, seler, brukselka, kalafior, brokuły, cukinia, papryka,marchew, ogórek, pietruszka, jabłka, banany, gruszki. Nie podajemy cebuli, czosnku, winogron, owoców cytrusowych.

 

25-30% - tyle powinien wynosić udział gotowanego mięsa.

3:1 tyle powinien wynosić stosunek węglowodanów (produkty zbożowe, warzywa i owoce) do białek.

2% masy żywieniowej powinien stanowić dodatek tłuszczu roślinnego (najbardziej polecam oliwę i olej rzepakowy, olej lniany) lub zwierzęcego  przy posiłku z chudego mięsa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...