Jump to content
Dogomania

Dawkowanie karmy


DamianAST

Recommended Posts

Witam,

Jestem świeżym posiadaczem młodego Amstaff'a(3msc)

Szukam pomocy w dawkowaniu karmy suchej, karmie pieska dość regularnie, 3 posiłki dziennie. Tu pojawia sie problem, nie mam pojęcia ile mu dawać suchej karmy. Jako drugie danie dostaje BARF, tyle ile doradzili mi hodowcy. Nie chce zeby piesek był glodny ale tez nie chce go przekarmiac. Karma to Brit Care Junior Large Breed. Piesek jest strasznym lasuchem, gdyby mógł to jadlby nonstop :) poza trzema posilkami dostaje tez przysmaki, w zależności od tego na ile zasłużył(nagrody). Od przyszłego tygodnia bedzie karmiony Brit Junior Premium ale mysle ze dawkowanie będzie bez różnicy z inna karma. Takze jeśli znalazła by sie jakas dobra dusza która mniej więcej powiedziała by mi ile sypać do miski na sniadanie i na kolacje to bylbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Rosnący, rozwijający się szczeniak musi jeść tyle ile chce bo taki nie tyje tylko rośnie. Poza tym ja jestem przeciwniczką suchych karm, uważam że szczeniak powinien jeść mięso, ser, jajka, warzywa, mleko a nie suche badziewie. Szczeniak powinien też dostawać do gryzienia kości cielęce lub inne gryzaki.

A skoro karmisz suchą to chyba tam jest napisane ile tego dawać odpowiednio do wieku i wagi ale jak mówiłam ja mam 50 lat psy i nigdy suchą karmą ich nie karmiłam szczególnie szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

Jest napisane, tylko nie wiem wlasnie czy to nie za mała porcja, ponieważ po zjedzeniu piesek jeszcze ze 3 razy podchodzi do miski z miną 'tylko tyle?' 

Dziękuję za odpowiedź, na pewno wezme pod uwagę Pani opinie i zamienie mu jeden posiłek suchej na bardziej wartościową alternatywe typu warzywa, jajka itp. Z suchej karmy calkowicie nie zrezygnuje ponieważ ją lubi i kazdy Amstaff z którym mialem do czynienia mial w diecie posilek składający sie z suchej karmy. Co do karmienia tyle ile chce tez nie będę mial na to odwagi, tym bardziej ze czesto jest tak ze młode pieski nie znają umiaru, a przedewszystkim zależy mi na zdrowiu i dobrym samopoczuciu mojej pociechy.

Jesli chodzi o kości i inne gryzaki, czy mogla by Pani mi powiedzieć, czy bez oporów mogę dawać je na codzień? Jak narazie daje dwa razy dziennie gryzaka, a na jutro czeka juz dla niego piękna kosteczka cieleca.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...