Jump to content
Dogomania

Problem z jedzeniem suchej karmy u szczeniaka


olciatrzaska

Recommended Posts

Cześć! Mam problem z 7,5 tygodniowym yorkiem. Mianowicie nie chcę jeść suchek karmy, którą mu podaje, wiem że ogólnie sucha karma nie jest dla niego problemem ponieważ wybierał karmę z miski mojego drugiego dorosłego yorka (royal canin adult), dziś też dobierał się do kociej karmy. Kupiłam już startery dla szczeniaka 3 firm: acana, royal canin, purina pro plan i żadnej nie chce. Inne rzeczy typu gotowane mięsko chętnie, ale wiem że tego typu karma jest ważna w jego diecie i czy macie jakieś sposoby żeby go do tej karmy przekonać? Co robić? :( próbowałam już namaczać w wodzie, w mleku, mieszać z tym co chce jeść i nie podawać nic z myślą że zgłodnieje to zje ale nic zupełnie nic nie działa

Link to comment
Share on other sites

Zamiast zmuszać szczeniaka do jedzenia tego badziewia dawaj mu to co pies powinien jeść naprawdę czyli mięso surowe i gotowane, warzywa, ryż lub makaron. Poza tym mleko, ser, jajka byle nie surowe białko. wtedy nie będziesz miała w przyszłosci problemow z alergiami,biegunkami itp. Nie rozumiem tej głębokiej wiary w doskonałość i zbilansowanie suchych karm.

Pooglądaj taki program "Mój pies i inne zwierzaki", tam często są spotkania z fachowcem od żywiewnia psów i on już od dawna namawia ludzi do nsturalnego karmienia psów. Wiem, że ludzie są wygodni - wolą sypnąć bobki jak kurze ziarno a nie przygotowywać psu normalnego jedzenias ale jak się nie ma dla psa czasu to się go nie bierze.

Ja jakoś dawałam radę karmić 4 psy w domu pracując zawodowo więc tłumaczenioa o brasku czasu nie przyjmuję do wiadomości.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź aczkolwiek czy ja powiedziałam że nie mam czasu na przygotowanie psu jedzenia? Nie. Chyba że to komentarz do ogółu. Jasne że przygotowuję psu gotowane mięso z warzywami z ryżem itp itd nie idę na łatwiznę ani nic z tych rzeczy, ile ludzi tyle opinii, może się mylę nie wiem ale uważam że pełnowartościowa karma też jest potrzebna w diecie psia, tak jak pisałam mam już jednego yorka który ma 8 lat od małego je gotowane przeze mnie pokarmy ale też karmy przeznaczone dla tej rasy i uważam że ma to efekty chociażby w tym jak piękne gęste i błyszczące ma włosy oraz w tym że nie ma problemów żołądkowych i alergicznych. 

Link to comment
Share on other sites

Z karm dobre są Naturea, Canagan albo UniqNordicGold. Może lepiej zacząć od mokrej karmy, np. Canagan? Ma dobre składniki i stanowi pełnowartościowy posiłek. Najważniejsze, żeby nie mieszać karmy i mięska w jednym posiłku.

Sama karmię barfem, ale czasami dam psom mokrą karmę (Canagan) i zajadają chętnie. Twój psiak jest jeszcze bardzo młody, więc należy mu zapewnić wszystkie potrzebne składniki odzywcze w okresie wzrostu.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mówiłam, że ty nie chcesz karmić psy domowo, ja tak ogólnie bo większość ludzi idzie na łatwiznę i karmi suchą karmą i to nie zawsze dobrej jakości. Uważam, że awaryjnie czy dla urozmaicenia nie zaszkodzi choc lepsza jest mokra. Ja swoim szczeniakom dawalam czasem suchą, żeby w razie trafienia do takiego właściciela nie zginęly z głodu. Poza tym jak wyjeżdżałam na wystawy za granicę to też tylko sucha nadawała się do zabrania za granicę bo mięso w lecie raczej by nie wytrzymalo. Ale nigdy nie uznawałam żywienia psów od urpodzenia do śmierci tylko suchą karmą bo zadowolenie i zdrowie moich psów było dla mnie najważniejsze. I mimo karmienia naturalnie moje psy nawet kiedy umierały na raka nie traciły połysku sierści więc i bez suchej włos był zdrowy.

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, dwbem napisał:

Ja nie mówiłam, że ty nie chcesz karmić psy domowo, ja tak ogólnie bo większość ludzi idzie na łatwiznę i karmi suchą karmą i to nie zawsze dobrej jakości. Uważam, że awaryjnie czy dla urozmaicenia nie zaszkodzi choc lepsza jest mokra. Ja swoim szczeniakom dawalam czasem suchą, żeby w razie trafienia do takiego właściciela nie zginęly z głodu. Poza tym jak wyjeżdżałam na wystawy za granicę to też tylko sucha nadawała się do zabrania za granicę bo mięso w lecie raczej by nie wytrzymalo. Ale nigdy nie uznawałam żywienia psów od urpodzenia do śmierci tylko suchą karmą bo zadowolenie i zdrowie moich psów było dla mnie najważniejsze. I mimo karmienia naturalnie moje psy nawet kiedy umierały na raka nie traciły połysku sierści więc i bez suchej włos był zdrowy.

Mimo wszystko to nadal nir jest odpowiedź na moje pytanie :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.11.2017 o 08:56, amartyno napisał:

Z karm dobre są Naturea, Canagan albo UniqNordicGold. Może lepiej zacząć od mokrej karmy, np. Canagan? Ma dobre składniki i stanowi pełnowartościowy posiłek. Najważniejsze, żeby nie mieszać karmy i mięska w jednym posiłku.

Sama karmię barfem, ale czasami dam psom mokrą karmę (Canagan) i zajadają chętnie. Twój psiak jest jeszcze bardzo młody, więc należy mu zapewnić wszystkie potrzebne składniki odzywcze w okresie wzrostu.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...