Jump to content
Dogomania

Wspomaganie na schodach


czerwonka

Recommended Posts

Poszukiwane wspomaganie dla 12-letniego Labradora w chodzeniu po schodach. Wchodzi i schodzi samodzielnie, jednak robi to bardzo powoli i sprawia wrażenie, jakby się bał. Zdaje sobie sprawę, że jest już staruszkiem, dużo gorzej widzi, stawy nie te, więc szaleństw wymagać nie można. Nie wymagam, nie popędzam, tylko szukam rozwiązania, aby było mu komfortowo i dobrze.

Poszukałam trochę i na alli znalazłam pewnego rodzaju nosidła. Wydaję się wygodniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem niż noszenie na rękach. Czy ktoś może testował takie wspomaganie? Albo jakieś inne rozwiązania? 

doglift.jpg

Link to comment
Share on other sites

Profesjonalny sprzęt do rehabilitacji i wspomagania robi firma Admirał z Łodzi. Przejrzyj ich stronę. Chętnie dzielą się doświadczeniem i doradzają - w razie wątpliwości warto pisać lub dzwonić. 

Labrador to spory, ciężki pies - nosidło musi być porządne, solidnie podpierać ciało, dobrze rozkładać ciężar - tak, aby nie zrobić krzywdy ani "nosicielowi" ani psu. To z Alli wygląda licho. Ja bym mu nie zaufała. 

Link to comment
Share on other sites

Być może pies ma zwyrodnienie kręgosłupa - wtedy nosidło jest tylko maskowaniem problemu. Ja bym poszukała przyczyn i jeżeli trzeba suplementowała psa, zmieniła mu legowisko na ortopedyczne, a przede wszystkim pomyślałabym o fizykoterapii. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...