Jump to content
Dogomania

Pies sika w domu, ale tylko w nocy


Doglilo

Recommended Posts

Witam, mam dwa psy, jeden to 6 letni buldog francuski a drugi to 1,5 roczny kundelek. Problemem jest, że kundel (suczka) niemal każdej nocy sika w domu, czasem buldog (samiec) też siknie, ale on zawsze sika w swoje łóżko, a kundel po całym salonie. Nie wiem co mam robić, problem występuje już od dłuższego czasu, ale dzisiaj były dwie wielkie kałuże i dwie kupy. Czasem zdarza jej się zrobić kupę, ale to bardzo rzadko. Nie wiem czemu tak jest, zawsze psy są wprowadzane, gdy ostatni domownik idzie spać, mamy wielki ogród, w którym nauczone są załatwiać swoje sprawy, przynajmniej w dzień. Najgorsze jest jednak to, że suczka WIE, że zrobiła źle, jest przestraszona i chowa się, tak zawsze było jak nasikała. Więc dlaczego ona cały czas to robi?

Link to comment
Share on other sites

Żaden pies nie może zrozumieć, ze fizjologia to coś złego. Ona nie wie, że zrobiła coś źle, ale wyczuwa Twój gniew i dlatego jest wystraszona. Przebadaj najpierw czy nie ma problemów zdrowotnych powodujących bezwiedne oddawanie moczu. Jeśli jest zdrowa, zacznij od nowa uczyć czystości pilnując także przez pierwsze noce. Tak przy okazji - psy miniaturowych ras często mają problemy z zachowaniem czystości,- muszą częściej oddawać mocz.

Link to comment
Share on other sites

Pies był niedawno u weta na badaniach moczu, krwi itp. i nic nie wykazało. Ona jest nauczona czystości, wie, że potrzeby załatwia się na dworze i kiedy chce to zasygnalizować to drapie w drzwi. Niemal codziennie zostaje sama w domu przez kilka godzin i nie nasika, a w nocy jakby drapała to by było słychać. Wygląda to jakby chciała ukryć, że robi w nocy.

Dodam, że nie ma lęku separacyjnego.

Link to comment
Share on other sites

No to podyżurowałabym przez dwie noce. Wyprowadzałabym o określonych godzinach, nie czekając na drapanie w drzwi. Jeśli jest na suchej karmie, i dostaje jedzenie wieczorem, może znacznie więcej pić wieczorem i nie zdąży Cię obudzić. Bezwiedne oddawanie moczu zdarza się także u suk bardzo wcześnie wysterylizowanych. Może być tak, że sika bezwiednie, ale skojarzyła zapach moczu z Twoim zdenerwowaniem, więc obawia się Twojej reakcji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...