Jump to content
Dogomania

Kastracja psa


Olusiek

Recommended Posts

(nie wiedziałam jaka kategoria, ale nie pytajcie się mnie dlaczego ta) Witam. Posiadam 7 miesięcznego Maltańczyka. Chciałabym go wykastrować. Wet powiedział mi, że najlepiej w wieku 7 miesięcy. A pytanie brzmi czy muszę wykonać badania przed kastracją. Z teraz tylko odpowiedzi dla chętnych:

- Jaka karmę po kastracji polecacie

-Czy zachowanie psa się zmieni\

- "Pielęgnacja" takiego psa po kastracji

-Czy będę musiała z nim wychodzić na pole po zabiegu czy kilka dni będzie musiał się załatwiać na maty w domu

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja i mój wet uważamy, że kastracje i sterylizacje lepiej wykonać jak pies jest w pełni dojrzały fizycznie i psychicznie czyli pies powyżej roku suka co najmniej po pierwszej a jeszcze lepiej po drugiej cieczce.

Ja mam psy wysterylizowane już jako dorosłe, kilkuletnie, nie zmieniłam sposobu żywienia a karmię naturalnie mięsem z dodatkami i jak dotąd ani pies ani dwie suki nie przytyły i nie zmieniły zachowań, są nadal normalne i przyjazne światu.

Po zabiegu można normalnie wychodzić tylko do zdjecia szwów trzeba uważac, żeby pies sobie tych szwów nie wyciągnął.

Link to comment
Share on other sites

Mam takie samo zdanie jak dwbem. Mój wet również uważa, że kastrowac należy psy po okresie dojrzewania. My właśnie szykujemy się do zabiegu ( pies ma rok i 6 m-cy) Robię badanie krwi, badanie serducha i wet zapowiedział rzut oka na nerki. Po zabiegu powinnaś dostać psa wybudzonego, chodzącego. Przy poprzednim psie nie było żadnych problemów z wychodzeniem zaraz po zabiegu, teraz też liczę na bezproblemowy zabieg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...