Jump to content
Dogomania

witam czym karmic psiaka czy ma nad wage


jozzie

Recommended Posts

Waga jest prawidłowa, weterynarze znają się na leczeniu i to nie zawsze ale na hodowli zupełnie nie.

A kaszy mu niedawaj, psy kaszy nie trawią a mogą mieć nawet biegunkę. Ryż, warzywas i mięso to najlepsze dla psa a młody rosnący pies nie tyje chyba, że go się karmi ciastkami.

Link to comment
Share on other sites

Możesz też ją przestawić na BARF, tylko kontroluj wapń i fosfor póki psica jeszcze rośnie. Mój pieseł trochę przytył (po kastracji) na ryżu z mięsem i warzywami, po przejściu najpierw na BARF, później na whole prey, z powrotem się zrobił smukły i umięśniony aż miło patrzeć.

Link to comment
Share on other sites

nasz piesek jest niestety uczulony na ryż gdy dostawał go po chwili miała czerwone oczy i większość ciała a jak zaczęła dostawać kasze (weterynarz kazał) to od razu z nią lepiej wiem tez ze jest uczulona na marchew i nie wiem jakie warzywka by mogła dostawać :/

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.10.2017 o 18:56, dwbem napisał:

Waga jest prawidłowa, weterynarze znają się na leczeniu i to nie zawsze ale na hodowli zupełnie nie.

Co ma waga do hodowli?

Jeżeli wszyscy twierdzą, że ma nadwagę (włącznie z weterynarzem), to najprawdopodobniej ją ma. Mała jest śliczna, ale na zdjęciach wygląda dość tłuściutko ;). Koniecznie podawaj jej suplementy na stawy. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No faktycznie wygląda grubiutko, dziwi mnie uczulenie na ryż a na kaszę nie. Moje psy po kaszy miały biegunkę, ryż jedzą i jest dobrze. Ale skoro ryżu nie może to dawaj mu drobny makaron, oczywiście w niedużych ilościach. Marchewka też jak dotąd żadnego psa nie uczulała, przeciwnie -leczyła problemy żołądkowe. Masz jakiegoś dziwnego psa.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.10.2017 o 21:24, Łisper napisał:

Możesz też ją przestawić na BARF, tylko kontroluj wapń i fosfor póki psica jeszcze rośnie. Mój pieseł trochę przytył (po kastracji) na ryżu z mięsem i warzywami, po przejściu najpierw na BARF, później na whole prey, z powrotem się zrobił smukły i umięśniony aż miło patrzeć.

potwierdzam. Dopóki karmiłam psa karmą, która w składzie miała dużo węglowodanów pies był gruby. Sznaucer mini ważył  aż 14 kg.

Nie pomagało za bardzo bieganie i karmy odchudzające.

Przeszłam na BARFA  schudł. Poprawiła się też sierść.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, jozzie napisał:

Nasza suczka ma 5 miesięcy czy możemy zacząć jej podawać BARF ?

Jak najbardziej można już zacząć, ale polecam najpierw przynajmniej pobieżnie poczytać na temat BARFowania ze szczeniakiem, bo robi się to trochę inaczej niż z dorosłym psem. Tu masz forum, do czytania, w razie wątpliwości pytać. Tutaj podstawowe informacje. Od siebie dodam; unikaj podawania wieprzowiny i oczywiście, dużych kości (np. udowych).

Wiem, że na początku może się wydawać cała sprawa trochę onieśmielająca- tu jakieś wapnie i fosfory, tu jakieś procenty, co to za matematyka ;) ale zapewniam, że bardzo szybko się człowiek przyzwyczaja i po jakimś czasie spokojnie mimochodem w głowie sobie liczy, a i pies ci podziękuje;

u psów na BARFie kamień z zębisk schodzi, sierść się robi ładniejsza, odchody drobniejsze, bardziej zwarte i mniej cuchnące. Same dobrocie, jedyna wada, że trochę mniej wygodne przygotowanie posiłku niż kupienie torby karmy; ale w Polsce można kupić gotowe mrożone paczki jedzenia BARF, oraz różnorodne mięso tutaj; jak dla mnie niektóre opcje mają za dużo zmielonych kości w sobie, ale jak ktoś nie ma dostępu np. do świeżej dziczyzny, to może od święta psu kupić mrożonkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...