Jump to content
Dogomania

ILE SZCZEPIONEK MOŻNA DAĆ YORKOWI NA RAZ?


Lietta

Recommended Posts

W sobotę byłam z psem u weterynarza. Miała być szczepiona, zadziałać jakoś na pchły, które znalazłam (dokładniej to widziałam tylko jedną, ale strasznie się drapała ostatnie kilka miesięcy więc to zapewne przez to), a przy okazji też obciąć pazurki. Drugi raz dopiero byłam u tego weterynarza, bo niedawno zmieniłam za poleceniem hodowcy, w sumie facet niezbyt ją obejrzał, powiedziałam, że widziałam u niej TYLKO JEDNĄ pchłę, on nawet jej nie przejrzał i powiedział, że tyle wystarczy i czymś ją spryskamy, później zobaczył trochę ząbki. Po obcięciu pazurków przyszła pora na szczepionkę, no i właśnie w tym sedno, współpracownica zwróciła mu uwagę, że jakiejś tam szczepionki jeszcze oprócz wścieklizny brakuje i może zrobić oba na raz, no to poszedł i napełnił strzykawkę po trochu każdą szczepionką, nie pamiętam nawet ile tego dał, wiem tyle, że jedna to była wścieklizna (piesek ma rok i 4 miesiące), zrobił jej szczepionkę A później wcisnął jej coś do pyszczka, jakby biała tabletka, nie mam pojęcia co to było, no i później spryskał ją preparatem na te pchły. No I tu pytanie, czy można dać psu 2 szczepionki na raz, w tym CHYBA odrobaczenie? Wspomnę tylko, że jest to Yorkshire terrier, jest naprawdę malutka i delikatna. Niedawno skończyła jej się cieczka (ma jeszcze troszkę spuchniętą macice), i przez to była trochę osłabiona, trochę jej to przeszło, ale po tej szczepionce znowu jest osowiała, ciągle śpi, bawi się jakoś zbyt delikatnie jak na nią, na spacerze strasznie się wlecze (a zazwyczaj wychodziła bardzo szczęśliwa, biegała, bawiła się), a po domu chodzi ciągle jakaś przestraszona, nieswoja, z opuszczonym ogonkiem. Czy może jej się coś stać przez te szczepionki? Strasznie się o nią martwię.   

Link to comment
Share on other sites

Skąd wniosek ,że "ma spuchnięta macicę"?Przecież tego narządu nie widać...Wet ją odpchlił (miał rację,jedna pchła oznacza obecność pcheł) i dobrze,a czemu przez kilka m-cy jej nie odpchliłaś??Apatia jest być może skutkiem odrobaczenia,masywne zarobaczenie powoduje nawet zaburzenia neurologiczne po podaniu środka odrobaczającego.

Zwykle weci szczepią juz odrobaczonego psa,ale jak widac- nie wszyscy,

Odczekaj kilka dni,zobacz czy poczuje się lepiej.za jakieś 3 tygodnie popros o badanie kału,żeby sprawdzić czy ma pasożyty,czasem trzeba powtórnie podać srodek p/pasozytniczy,ale po co robic to "w ciemno".

Masz prawo wiedziec dokladnie co I na co zostało podane psu,powinno to być wpisane w ksiązeczkę psa.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, bou napisał:

Skąd wniosek ,że "ma spuchnięta macicę"?Przecież tego narządu nie widać...Wet ją odpchlił (miał rację,jedna pchła oznacza obecność pcheł) i dobrze,a czemu przez kilka m-cy jej nie odpchliłaś??Apatia jest być może skutkiem odrobaczenia,masywne zarobaczenie powoduje nawet zaburzenia neurologiczne po podaniu środka odrobaczającego.

Zwykle weci szczepią juz odrobaczonego psa,ale jak widac- nie wszyscy,

Odczekaj kilka dni,zobacz czy poczuje się lepiej.za jakieś 3 tygodnie popros o badanie kału,żeby sprawdzić czy ma pasożyty,czasem trzeba powtórnie podać srodek p/pasozytniczy,ale po co robic to "w ciemno".

Masz prawo wiedziec dokladnie co I na co zostało podane psu,powinno to być wpisane w ksiązeczkę psa.

No właśnie w książeczce zapisana jest jedynie szczepionka na wściekliznę. Jeżeli chodzi o to odpchlenie to ciągle sprawdzałam czy faktycznie nic nie ma, a za każdym razem nic nie znajdowałam (wszędzie dokładnie sprawdzałam). Najbardziej martwi mnie to, że podobno szczepionka na wściekliznę jest dość mocna, a podanie jej z odrobaczeniem może spowodować jakieś problemy u psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...