Jump to content
Dogomania

By zdążyć przed zimą- ratujmy Radysiaki- Buźka, Granulka, Lotka, Żelek, Rosa, Tosia, Lalka wszystkie w SWOICH DOMACH


kiyoshi

Recommended Posts

7 minut temu, mar.gajko napisał:

Kurna. No to pozostaje leczenie objawowe. Ale nie wiem jak leczyć brak apetytu? Czy ma normalną ciepłotę ciała?

no własnie:( dziewczyny wydały kase na testy- wszystkie wyszły pozytywne, a potem się okazało, że to od szczepionki:(

Blanka u której są 4 szczeniaki pisze, że w lecznicy podają im jakiś proszek i kroplówki...

 

edit. Magda u której jest 'siostra' naszej napisała, że podaje jej mleko hipp organic dla niemowlat

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, mar.gajko napisał:

Jest w proszku do rozpuszczania i w "krokiecikach".

dzięki za informacje. Musi Kasia napisac, czy kupować to czy nie?

Myśle że póki nie zacznie jeść trzeba będzie cały czas utrzymywać kroplówki.....:( a co więcej to moze wet tez doradzi?

 

 

Link to comment
Share on other sites

RC Convalescence. w proszku można podawać strzykawką po rozrobieniu z wodą. Tak ratowałam sunię chorą na parwo. po 2ml co godzinę przez dobę, potem po 4 ml co godzinę przez kolejne 2 doby, a potem po 10 ml co 2 godziny i stopniowo zwiększałam porcję i odstępy w czasie , bo już padałam  na dziób. Dostawała też kroplówkę podskórnie i kompleks witamin i aminokwasów. Przy zbyt długiej głodówce zanikają kosmki jelitowe i i nie ma wchłaniania składników pokarmowych.   Przeżyła.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, helli napisał:

Rosol? Zupę ryzowo-kurczakowa? Kefir? Stąd:

 

Kefiru suni nie podawałam, rosół pije jak wodę - też niespecjalne ilości. Jak dostaje jedzenie w formie zupki to w ogóle nie je, ryż z mięsem - wybiera kawałki mięsa, ryżem pluje. 

Dzisiaj zmiksowałam jej ryż z indykiem i rosołem, nakarmiłam strzykawką. Troszkę próbowała pluć ale większość zjadła. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kasiainat napisał:

Kefiru suni nie podawałam, rosół pije jak wodę - też niespecjalne ilości. Jak dostaje jedzenie w formie zupki to w ogóle nie je, ryż z mięsem - wybiera kawałki mięsa, ryżem pluje. 

Dzisiaj zmiksowałam jej ryż z indykiem i rosołem, nakarmiłam strzykawką. Troszkę próbowała pluć ale większość zjadła. 

dziękuje Kasiu <3

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies nie zwraca jedzenia podanego strzykawką, to takie wzmacnianie jest nieporównywalnie skuteczniejsze niż kroplówki. wiem z doświadczenia z bardzo chorym psem z Olkusza (podrośniętym szczeniakiem). Zyskał siły do walki z chorobą i przeżył. Dobre jedzenie kaloryczne to podstawa. sa takie pasty u wetów dostępne bardzo kaloryczne, które tez można wprost do pyska dawać. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, AgaG napisał:

Jeśli pies nie zwraca jedzenia podanego strzykawką, to takie wzmacnianie jest nieporównywalnie skuteczniejsze niż kroplówki. wiem z doświadczenia z bardzo chorym psem z Olkusza (podrośniętym szczeniakiem). Zyskał siły do walki z chorobą i przeżył. Dobre jedzenie kaloryczne to podstawa. sa takie pasty u wetów dostępne bardzo kaloryczne, które tez można wprost do pyska dawać. 

znam te pasty poprosze Kasie, żeby może kupiła taką. Trzymaj się malutka sunio...i Ty Kasiu...

 

Dziś do DS pojechała Buźka. Zamieszkała w bloku w ZIelonej Górze i pary ok. 30 letniej. Powodzenia maleńka:)

 

buzia (2).jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za dobre zyczenia dla Buźki:) Jutro zadzwonie do jej Pani zapytać jak minęły pierwsze dni. Dziś miałam od rana trochę inne sprawy na głowie bo szykuje adopcje psiaka od nas z przytuliska...

Podmieniłam dwa wyróżnione ogłoszenia Buzi na Granulke (są ważne do 3 grudnia)

 

A nasza szczeniaczka dziś była na kroplówce w lecznicy. Kasia cały cza karmi ją tez zmiksowaną papką przez strzykawkę. Połyka dzielnie i nie wymiotuje... Kasiu- jestes jak zawsze najdzielniejsza! Malutka miała wielkie szczęscie że trafiła w tak dobre ręce...

 

Chciałabym tez rozliczyć transporty Kasi sama, bo przeciez BDT nie może ponosić takich kosztów jak jazda po leki...Kasiu liczę na szybko- dojazdy do Bielska X3= 90 km, dojazd do Cieszyna po surowice dawka 1- 80 km,  do Ostravy po surowice dawki 3- 160 km. Razem wychodzi (bagatela) 330 km!!!!!! To bardzo dużo, proszę napisz ile mam zwrócić. Pieski mają pieniązki na ten cel.

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam dziś do DOMKU naszej Buzi vel. ZOjki.

Pani jest nią zachwycona i bardzo ciepło o niej opowiada. Na obecną chwilę kontakt z Panią jest sympatyczny- oby tak było zawsze.

Buzia dobrze się zaaklimatyzowała, w domu jest przekochana, kanapa to jej królestwo, ale lubi tez bawic się swoimi zabawkami. Troszkę juz podszczekuje czasami. Ogólnie jest czyściutka, ale raz zdażyło się jej nasikać, tylko- jak to Pani ujęła- zrobiła to bardzo kulturalnie, bo w takim miejscu gdzie łatwo było posprzatać. Z jedzonkiem jest ok. Nie jest łapczywa, grzecznie, powolutku je ile potrzeba.

Pani kupiła jej nową obróżke z agresatką.

Powiedziała mi, że Buzia na spacerach ma pewne lęki- tzn. boi się miejsc których nie zna, obcych psów i ludzi. Wtedy cała się kuli i chowa za jej nogami. Powiedziałam Pani, że to niestety typowe dla ex-radysiaków:( i że czas pomoże, ale żeby bardzo uważała i raczej unikała bliskich spotkań z obcymi psami, żeby Buźka się nie wyrwała. ALe Pani mnie zapewniła, że tez tak postanowiła i bezpieczeństwo jest najwazniejsze (na dniach pójdzie też zarejestrować chip na siebie). Co jeszcze? Buzia bardzo lubi jeździć samochodem, Pani jej nawet kupiła szelki/ pasy psie do samochodu.

Wszystko zapowiada sie dobrze.

Aha- może mało opowiedziałam o domu? jest to mieszkanie w bloku, Pani ma 29 lat, mieszka z narzeczonym który jest strażnikiem w więzieniu i pracuje w systemie 12 godzinnym. Pani pracuje po 8 godz, ale w sumie Buzia rzadko kiedy będzie sama w domu. Pani miała sunie ze schroniska w Zielonej Górze przez 15 lat, ale odeszła (chyba) 2 lata temu. Teraz postanowiła dać dom kolejnemu pieskowi. Na wiosne Państwo kończą budowę domu i tam się przeprowadzą. Wtedy tez Buzia będzie miała drugiego pieska do towarzystwa.

I zdjęcia

IMG_0865.thumb.jpg.1817974526e2691a6715e6fb5d7098eb.jpgIMG_0905.thumb.jpg.68d3616b454b378bb6e61788b8818e03.jpgIMG_0937.jpg.856d170047c8834210ad92dd7fbdcb1b.jpg

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...