Jump to content
Dogomania

Agunnn

Recommended Posts

Hej :)

Może zaczne od tego, że mamy w domu 8-letnią suczkę Maltankę - Gunię. Jest kochana, grzeczna... Zdecydowaliśmy się adoptować psiaka odebranego z pseudohodowli. Jest to 4-letnia Shih-tzu - Beza, która jest u nas od niedzieli wieczora. Sunia jest bardzo mądra (kilka godzin po przygarnięciu wiedziała już jak ma na imię) ale... Niestety gdy moja Maltanka próbuje się z nią zaprzyjaźnić, ta reaguje warczeniem. Staraliśmy się na to nie reagować, ale dziś rano Beza postanowiła wskoczyć na łóżko (ma swoje legowisko tuż obok, Gunia śpi z nami)  i się zaczęło. Dziewczyny początkowo tylko na siebie warczały, po czym jak podniosłam Bezę na łóżko zaczęła się istna masakra, która skończyła się na zrzuceniem przez Bezę Guni z łóżka... Gdy były obie na łóżku zaczęły się straszyć ugryzieniem :/

Nie mam pojęcia co robić... Beza siłą walczy o swoje miejsce, a Gunia jest taka, że odpuszcza gdy jest to coś lekkiego, jednak dzisiaj po tej sytuacji mam wątpliwości czy się polubią i czy będzie dobrze :(

Poradzcie coś proszę

Link to comment
Share on other sites

Przerabiałam to 3 miesiące temu z dwoma samcami. Nie radzę ignorować gdy dochodzi do kłótni tylko odwołać nową lokatorkę, pochwalić psa, który odejdzie pierwszy. Psy muszą zrozumieć, że kłótnie nie są tolerowane. Po drugie, sunie naleźy traktować jednakowo. U mnie kłotnie się raz na zawsze skończyły po 2 tygodniach, ale moja kuzynka miała 2 sunie, które przez całe życie się bardzo nie znosiły - jedną trzymała w domu, a drugą na dworze (nie polecam tego robić). 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...