Jump to content
Dogomania

pies piszczy rano pod sypialnia


brennan_heart

Recommended Posts

Cześć!

Słuchajcie, mam nietypowy problem (jak każdy :P )! Mamy zamontowane bramki dla dzieci przed pomieszczeniami, gdzie pies nie ma wstepu. Również w sypialni (pies ma przed nią swoje swoje miejsce) i nasz kolega znalazł nowy sposób jak nas wyciągnać "rano" z łóżka. Mówiąc rano, mam myśli od 4 rano w górę. Mianowicie, zaczyna piszczeć , jak nie reagujemy to zaczyna szczekac ... Wiadomo, że takie poszczekiwanie o 10 rano to pół biedy, ale o 4 to się sasiędzi mogą lekko zdenerwować ...

Przyczyna jest dla mnie wiadoma, on się już po prostu wyspał i coś by porobił (siedzi i patrzy w swoj TV to jest drzwi balkonowe) lub ewentualnie sprawdza czy jesteśmy cali i zdrowi. Słowny o pe er  (odeslanie na miejsce) nic nie daje, trzeba do niego wstać i ogólnie wyjśc za bramkę, inaczej nie przestanie.  Nie podoba mi się , że znalazł sposób by ktoś zwrócił na niego uwagę bo uwagi w ciągu dnia ma dostatecznie dużo, a noc jest od spania. Zaczeliśmy mówić juz na niego "panicz". Jednyny sposób jaki obecnie znam by go "wyciszyc" to wstac i isc do lazienki, akurat o 4 jest sens bo się chociaz wysikam, ale kiedy ten incydent sie powtarza to juz chodze pro forma co mnie troszke irytuje :) 

Problem moze wydawac sie trywialny, ale moja dziewczyna wstaje o 6 rano i wychodzi o 6:40. Ja po batalii od 4 rano chcialbym dopospac chociaz do 7:30 bo to jest godzina o ktorej codziennie wychodzimy na spacer i nie ma sie o co stresowac. Powaznie, jest strach sie obrocic w lozku bo jak tylko to zauwazy ze sie poruszylem albo nie daj Boże otworzylem oko (bo sie kreci w te i z powrotem).

To czego sie obawiam, to to, ze on sie nauczy tego pieknego schematu. Ja chodze niewyspany, a on sobie to elegnacko odsypia w dzien w stylu mistrza, w pozycjach ktore z pracy z zazdroscia obserwuje na kamerkach. 

Dodam, ze pies z nami nie spi, nawet na wyjazdach jak spie na podlodze to pies spi obok albo gdzies dalej i nie pcha sie nigdy do lozka, ani na kanape.

Przerabialiscie moze cos takiego? Cos byscie poradzili? Jak byl mega mlody to o dziwo, pomimo braku znajomosci komend innych niz siad i swojego imienia to pomagalo "Poloz sie prosze na swoje miejsce", ale to byl mega fart ze on to zalapal. Dzisiaj to juz nie dziala, bo i pies sprytniejszy i wie ze sie nie opyla :)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...