• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Sign in to follow this  
Followers 0
padi

Zakup psa do stróżowania

6 posts in this topic

Witam

Proszę o poradę właścicieli psów do stróżowania .

Planuję zakup psa - suczki do stróżowania, jak na razie podobają mi się Azjata, Cane Corso, Akita, Mastif Tybetański i Owczarek Staroniemiecki.

Piesek ma cały rok mieszkać w 15mkw  kojcu (tylko jak ktos przyjdzie i jak będzie potrzeba) i ocieplanej budzie, oczywiście w ciągu dnia i na noc będzie biegał po całej działce 10ar.

Mam 9 letniego syna i kilka yorków, więc piesek będzie musiał ich tolerować .

Z psem oczywiście będziemy wychodzili na spacery i będzie poddany szkoleniu .

Cane Corso ma gładki włos i nie za dużo podszerstka - nie wiem czy wytrzyma zimę nawet w ocieplanej budzie ? - proszę o poradę właścicieli CC.

Azjata jest psem idealnym ale jak widzę je na wystawach to trochę się ich obawiam, nie wiem czy słusznie nie miałem styczności z tą rasą .

Czy polecacie jaką inną rasę do stróżowania - oprócz Rotwailerów, Bokserów, Szpicy, Kaukasa, Owczarka Podhalańskiego .

Dziękuję za cenne rady

Berneński pies pasterski?

Owczarek staroniemiecki imho nie nada się zupełnie, to praktycznie ON, pies stworzony do bliskiej współpracy z człowiekiem.

Berneńczyk ? a nie jest on tylko do lizania ?, moja żona je uwielbia ale znam kilku właścicieli i ich psy są niebezpieczne- bo zalizują na śmierć :))

Z Owczarkiem Staroniemieckim masz rację , ale BARDZO mi się podoba :)

A czy ktoś miał do czynienia z Cane Corso , Azjatą, Akitą i Mastifem Tybetańskim ?

Cytat

Berneńczyk ? a nie jest on tylko do lizania ?, moja żona je uwielbia ale znam kilku właścicieli i ich psy są niebezpieczne- bo zalizują na śmierć :))

Znałam dwa berneńczyki kupione do stróżowania i oba spełniły swoją rolę, chociaż były raczej łagodne do ludzi - oszczekiwały, w konfrontacji ugryźć by raczej nie ugryzły, ale przy ich gabarytach szczekanie wystarczyło.

"bou" - dzięki sprawdzę

"Cerro" - psy piękne, ale wszyscy wiedzą, że one nie są groźne , a jednak zależy mi na psie do stróżowania .

Dzięki Piotr