Jump to content
Dogomania

nietypowe zachowanie szczyla (6 miesięcy) względem psów


Yousiek

Recommended Posts

Witam, przychodzę z pytaniem odnośnie zachowania mojego psa. Nie koniecznie jestem pewna czy dobrze odczytałam jej reakcję :/

Mianowicie młoda ma 6 miesięcy (jamnik standardowy krótkowłosy) gdy wącha ją pies kładzie się i czeka aż ją obwącha później wstaje i chce się bawić(pozycja uległa) nigdy nie wącha pierwsza.

Czy ja źle ją rozumiem że ona po prostu ustępuje/ulega psiakom, czy przyczyna jest inna?

Link to comment
Share on other sites

Mój 10 miesieczny pies , który waży przeszlo 30kg zachowuje się identycznie, również gdzies od 5 miesiaca. Kiedys mi pewna kobieta powiedziala "dzisiaj lezy, a z rok to on bedzie maczo, wiec spokojnie" i mi to przemowilo do rozsadku. Daj jej leżeć i nie ciągnij na siłe, z wiekiem bedziesz widziała poprawę. Moj teraz juz nie kladzie sie az tak na widok malych psów, tylko wiekszych albo z daleka widac chetnych do zabawy. Wymysl sobie kilka fajnych tekstow do tych wszystkich obcych ludzi i fajna pozycje do stania, bo sie przyda :) 

Po kilku miesiącach przywykniesz do czekania az pies sie bedzie chcial ruszyc, ja go zachecam do dalszej podrozy poprzez "cyk, cyk" i "chodz", a wlascicieli odpietych ze smyczy, nachalnych psów wolam i krzycze ze moj pies ma smiertelna zaraze. Kiedy prosilem by zabrali psa to idac na luzaki spacerkiem mowili "ale on nic nie zrobi", a teraz zyciowki biegowe wykrecaja :D 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dobra reakcja:)

Mój jamnior ma to samo (rok) tak wykazuje "szacuneczek" dla większego/starszego psa - a to dobrze.

Gorzej by było jakby była napastliwa dla innych psów (w zabawie) a te zirytowane by na nią warczały czy nawet ugryzły.
Psi sawuar wiwr:)

Nie jest to wycofanie tylko oznacza że pies jest rozsądny :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...