Jump to content
Dogomania

Pies ugryzł u weta


amartyno

Recommended Posts

Na chwilę dzisiaj wstąpiłam z psami do weta po leki i żeby zapytac o zaczerwienienie pod ogonem u młodszego. Podczas badania odbytu pies (schroniskowy, mieszany, 17 kg) bardzo rzucał się, wywiną się z kagańca i ugryzł asystentkę w brzuch, trzymając przez jakieś 2 sekundy. Podczas badana były wokół niego 4 osoby: wet, 2 asystentów i ja. Następnie szczekał przez kilka minut dopóki asystenci nie wyszli na zaplecze. Jak go zniosłam na ziemię to był całkiem spokojny a nawet pozwolił się głaskać asystentowi.  

Ugryzienie chyba zabolało asystentkę, która wyglądała na ok. 20 lat bo łzy jej się pojawiły i wydawała się dosyć roztrzęsiona. Nie przebił skóry, ale czuję się okropnie bo to ja zakładałam ten kaganiec opaskowy u weta i nie docisnęłam go. Wet powiedziała że nie zostanie on wpisany na żadną listę groźnych psów ale zrobią adnotację w komputerze, że jest on agresywny podczas badania. Czy mogę mieć jakieś problemy prawne z tego powodu? Czy mogę coś zrobić żeby uspokoić psa podczas przyszłych badań? To była dosłownie chwila...

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem nie będziesz mieć zadnych problemów.Sprawą lekarza jest sprawdzenie,czy pies jest zabezpieczony I - tym samym - niegrożny.

Lekarz równiez powinien przewidzieć,że badanie jest bolesne (bo jest) I może mieć takie skutki...Pies sie bronił,bolało go,kłapnął zębami,nie ugryzł do krwi.Takie rzeczy są  (powinny być) dla weta - przewidywalne.

I nie jest Twoja sprawą uspokojenie psa przed kolejnymi badaniami.

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowałam się na konsultację u behawiorysty i ewentualnie szkolenie podstawowe dla młodszego psa. Jest bystry, ale ma problem z kontrolowaniem emocji (piszczy, biega i wymusza gdy coś chce). Czy jest dobry behawiorysta w Poznaniu? Wet poleciła ośrodek szkoleniowy "Cztery Łapy", ale może ktoś zna innego godnego polecenia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...