Jump to content
Dogomania

ROBIN z lasu - 4 miesięczny szczeniak szuka domu


Murka

Recommended Posts

Trzy dni temu jadąc samochodem zobaczyłam pod krzakiem czarny łebek psa... od razu się mi lampka zaświeciła, bo to było odludzie (2 km lasu i dopiero jakieś domy). Zatrzymałam się i sprawdziłam czy mi się nie przywidziało. Niestety nie, mały psiaczek czmychnął w głąb krzaków i bał się wyjść. Przy krzaku było wygniecione miejsce, legowisko. Nie miałam nic do jedzenia, więc czym prędzej pojechałam do domu i wróciłam wraz z TZem ze wszystkim co potrzeba. Nawet rękawice wzięliśmy, bo nie wiedzieliśmy czy psiak nie będzie gryzł przy próbie złapania. 

Psiak był dokładnie w tym samym miejscu. Znów się schował, wyłożyliśmy mu jedzenie na legowisku i obserwowaliśmy z samochodu. Przy próbie zbliżenia się chował się w krzaki. Powtarzaliśmy wykładanie jedzenia aż psiak zrobił się nieco śmielszy.

78f0983b9368f7f6gen.jpg

7208815ba18bdaa5gen.jpg

c7b0ecdfcc7f21bfgen.jpg

5e8263423b2bd0cagen.jpg

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rozliczenia

 

Koszty: 

-95 zł koszty wet. (odrobaczenie, odpchlenie, szczepienia) https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/425c2092af966195

-5 zł II odrobaczenie

-45 zł transport do DS

Razem: -145 zł

 

Wpłaty:

+20 zł Aga76

+40 zł helli

+40 zł mar.gajko

+20 zł Aga76

+25 zł malti (bazarek)

Razem: +145 zł

 

Stan konta w sumie 0 zł.

Link to comment
Share on other sites

Od razu pojechaliśmy z nim do weta

b1402cabd59f5094gen.jpg

56dfa29a243bb8c1gen.jpg

 

Został odrobaczony i zakropiony p. pchłom i kleszczom (miał trochę pchełek i kleszcza mu wyciągnęłam z pyszczka). Został też zaszczepiony.

Wet ocenił psiaka na 4-miesiące, waga 8,30 kg. 

Nazwaliśmy psiaka Robin (bo Robin Hood w lesie mieszkał...) i szukamy mu domu.

 

Jeśli ktoś chciałby wspomóc finansowo to będziemy wdzięczni, zbieramy tylko na koszty wet, na razie jest tylko koszt tego co powyżej, w całości 95 zł, poniżej rachunek:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/425c2092af966195

Link to comment
Share on other sites

Robin jest bardzo przyjacielski, lubi bawić się z psami (na początku bał się ich trochę), ale ponad wszystko kocha ludzi, dosłownie plącze się pod nogami, uwielbia się przytulać. W domu zachowuje się super, sygnalizuje potrzebę wyjścia na zewnątrz.

Po jednej dobie u nas:

b8fcb148efef58b4gen.jpg

4500b1dd964630b2gen.jpg

3225598ceadc1fb2gen.jpg

1e9be538c313b508gen.jpg

f5263805b168e28fgen.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Szczeniaki szybko znajdują dom.Ładny jest, bardzo fajny.Będzie chyba większy i lepszy byłby dom z ogrodem.Jednak kocham takie ponad 15 latek i z defektami.Robinowi wyślę parę zł.Na bilet do nowego domku.

Ten rudy ze zdjęć mi się podoba.Nie wiem co to za zwierzak, ale  Żaba i Sarna były rude.Beżowy, to kto?.To chyba młode psy, skoro tak je zawłaszczył sobie, ten Robin z lasu.Młode mnie nie interesują,tylko bardzo stare, chore i niepełnosprawne.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, doris66 napisał:

Cudny niskopodłogowiec. Pewnie był domowym pieskiem, skoro umie się zachować w domu, może był zabaweczka dla rozkapryszonego dziecka. Miał dużo szczęścia a jego historia jak wszystkie tutaj pozostanie owiana tajemnica.

Na pewno nie mieszkał w domu, na początku bał się wchodzić i musieliśmy go wnosić i wynosić. Potem na smakołyki nauczył się przechodzić przez próg i teraz to już nie ma problemu. Teraz nie lubi zbyt długo być na ogrodzie, siada pod drzwiami i drapie, żeby go wpuścić do domu. Pewnie boi się, że znów zostanie sam jak tam w lesie.

Myślę, że to był wiejski piesek, może komuś został po suce albo ktoś wziął i coś mu nie pasowało. Bywa bojaźliwy, jakieś głośniejsze odgłosy, samochód, obcy ludzie i chowa się w jakieś zakamarki w ogrodzie.

 

 

8 godzin temu, helli napisał:

Nawet kluskowaty był, odzywiony ale może byle czym, stawy może wymagają wapnia, towarzystwo do zabaw jest, choć je przerosnie, coś małego wpłacę na łobuziaka

Dzięki wielkie! 

Ja też będę się starała bazarek zrobić.

 

5 godzin temu, Syla napisał:

Szczeniaki szybko znajdują dom.Ładny jest, bardzo fajny.Będzie chyba większy i lepszy byłby dom z ogrodem.Jednak kocham takie ponad 15 latek i z defektami.Robinowi wyślę parę zł.Na bilet do nowego domku.

Ten rudy ze zdjęć mi się podoba.Nie wiem co to za zwierzak, ale  Żaba i Sarna były rude.Beżowy, to kto?.To chyba młode psy, skoro tak je zawłaszczył sobie, ten Robin z lasu.Młode mnie nie interesują,tylko bardzo stare, chore i niepełnosprawne.

Również bardzo dziękuję!:)

To małe rude to naszej córki suczka Kira, młodziutka.

A beżowy to ok. 7-8 letni piesek Dżeki. Bywa agresywny wobec samców, zwłaszcza obcych psów , ale jak widać dla szczeniaków jest świetnym wujkiem:)

Link to comment
Share on other sites

śliczny wielokolorowiec :) takie psy się bardzo podobają, więc pewno długo u Was miejsca nie zagrzeje. 

Całe szczęście, że go wypatrzyłaś. :) Ma imię Robin.. doczytałam, a ja bym mu dała na imię Kozak :)  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.10.2017 o 18:25, AgaG napisał:

śliczny wielokolorowiec :) takie psy się bardzo podobają, więc pewno długo u Was miejsca nie zagrzeje. 

Całe szczęście, że go wypatrzyłaś. :) Ma imię Robin.. doczytałam, a ja bym mu dała na imię Kozak :)  

TZ chciał go nazwać Kozak:) Ale trochę się bałam, że to imię może odstraszać, że psiak bardzo chorjakowaty:)

 

Mam dwie wpłaty dla Robina: 20 zł od Agi76 i 40 zł od helli, dziękuję serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.10.2017 o 23:45, mar.gajko napisał:

Śliczne maleństwo :) i już wesołe. Powinien znaleźć domek, niewielki jest i młodziutki.

Muszę mu ładne zdjęcia zrobić, bo coś odzewu nie ma z olx...

Dziękuję Ci bardzo za wpłatę 40 zł! Teraz Robin ma nawet mały plusik:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.10.2017 o 21:29, mar.gajko napisał:

Kasiu, mogę go ogłosić na "swoim" OLX na jakieś miasto, tylko trzeba z 6 zdjęć innych niż Ty dasz w ogłoszeniu.

Bardzo Ci dziękuję!

Ja mam olx na Lublin, to może na Rzeszów. Albo na Kraków (mamy sunię do zawiezienia do Gliwic, Kraków po drodze:))

 

Fotek sporo dziś zrobiłam:

561d15fd9228cb8agen.jpg

84bc864b5ca38f57gen.jpg

31e1f80ee39489f0gen.jpg

5dfeb34549763c3agen.jpg

c7cf5246cef87b18gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...