Jump to content
Dogomania

Pomocy!!Kamienie w pęcherzu:((


sisi.pl

Recommended Posts

Witam, moja dziewusia ma 8lat i 5kg, ok roku temu miała usuwane kamienie z pęcherza.Aktualnie jesteśmy po usg i okazuje się, że znów się utworzyły, dodam, że podawałam suczce cały czas karmę  na nietworzenie się kamieni i czystą filtrowaną wodę...

Czy mogę coś zrobić, aby jej znów nie kroić????????

Link to comment
Share on other sites

Co mogę powiedzieć, przydałaby się głębsza diagnostyka, analiza składu kamieni, ewentualnie posiew moczu o ile wcześniej nie był robiony, dokładne USG wykonane przez doświadczonego radiologa. Napisz Sisi skąd jesteś może doradzimy jakiegoś dobrego specjalistę.

Link to comment
Share on other sites

Hmm Sisi nie wiem gdzie leży problem. Jeśli są to kamienie struwitowe, to ich powstanie poprzedza wytrącanie się kryształów które są rozpuszczalne. U psów struwity często są związane z towarzyszącą infekcją bakteryjną. W Poznaniu znam tylko 1 gabinet weterynaryjny, niestety nie znam żadnego specjalisty od zaburzeń w obrębie dróg moczowych. Możesz wyruszyć do ośrodka akademickiego i umówić się na konsultację ze specjalistą urologiem. Być może uda się rozwiązać problem na dłuższy czas. Wystarczy zacząć od badania moczu, zwykłego, ogólnego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...