Jump to content
Dogomania

Żywienie starszego psa


michal5

Recommended Posts

Witam.

Za tydzień wezmę starszą sunie ze schoniska (9 - 10 lat). Suczka będzie w typie płochacza niemieckiego. Bedzie to mój pierwszy piesek - czy mógłbym prosić o napisanie czym karmić najlepiej psa (karma mokra czy sucha, BARF czy może coś innego). 

Czytałem fora itd. ale wszędzie opinie są różne i sprzeczne - dlatego proszę o takie krótkie podsumowanie.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Byłam w tej samej sytuacji 1,5 roku temu i początkowo chciałam dawać psu dobrej jakości bezbożową karmę ale jak zaczęłam czytać o BARFie to wiedziałam, że to jest to. Pies dostał posiłek już pierwszego wieczora w nowym domu i zajadał aż mu się zadek trząsł – chyba zdecydował wtedy, że w tym nowym miejscu nie będzie tak źle. Poza tym załatwiał się o wiele ładniej niż  po karme, którą miał w hoteliku.

Dorastałam z psem, który był karmony tanią karma przez moich rodziców i cierpiał na otyłość dysplazję i dostawał różne infekcje. Obiecałam sobie, że nie popełnię tych samych błędów. Teraz mam 2 psy oba na BARFie, nie mają alergii, infekcji czy problemów trawiennych.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, michal5 said:

Dziękuje. Czyli jak mam rozumieć psy nie potrzebują karmy do odpowiedniego funkcjowania? 

Karma została stworzona dopiero niedawno, przez tysiące lat psy jadły to co człowiek, padlinę, lub to co upolowały. Jeżeli posiłki są odpowiednio zbilansowane, to karma nie jest konieczna. Poczytaj o tym w wątku o barfie; do podrobów/ryb/mięsa/kości/warzyw powinno się dodawać np. olej z łososia, drożdże browarskie, sproszkowane małże, algi morske, żółtko, krew, itp.

Ostateczne decyzję podemujesz sam. Niektórzy weterynarze nie są zwolennikam tej diety, ale z kolei jak przez miesiąc dawałam psu karmę rekomendowaną przez weta to biedak miał problem z załatwianiem się i zaczął podjadać na spacerze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...