Jump to content
Dogomania

mastif nie daje jesc innemu psu


swiss

Recommended Posts

Witam,
Posiadam 2 psy. Jeden mastif tybetanski 9 miesiecy. drugi chow chow 1.5roku. 
Mastif jest z nami od 5 miesiecy.
Psy przez pierwsze 3-4 miesiace papuszki nie rozlaczki, wszystko razem, i wszystko w zgodzie. Problemy byly tylko przy karmieniu miesem, gdy jeden lub drugi podchodzil do misku drugiego zaczynala sie walka. sucha karme jedli z jednej miski bez problemu. mieli ja non stop dostepna.

od niedawna mastif sie zmienil w stosunku do chow chowa. nie pozwala mu jesc, a gdy widzi ze chow chow jest karmiony z reki to podchodzi i warczy. Po czym go atakuje i zaczyna sie bitwa.
zauwazylem ze chow chow chodzi glodny,, gdy trzymalem mastifa, to chow chow mogl sie posilic i zjadl cale 3 porcje na raz. Gdy puscilem mastifa, to chow chow dostal łomot na koniec od niego.

zabralem ogolnie dostepna karme i przenioslem ja do domu aby miec kontrola nad tym ile jedza psy (psy jedza tylko karme).
dalem im karme w tym samym czasie, zaczeli jesc, po czym mastif przestal i zaczal warczec na chow chowa. chow chow chcial jesc to odpowiedzial zebami i zaczala sie znow bitwa.

od wczoraj zauwazlym ze gdy dostaja swoje miski to chow chow nie rusza jedzenia, dopiero gdy mastif zaczyna jesc to on tez je. gdy mastif konczy jesc to chow chow tez przestaje i zaczyna sie obserwacja mastifa na chow chowa. musze wtedy poczekac az mastif sie znudzi, dokonczy jedzenie i wyjdzie, wtedy chow chow mozna nakarmic do konca.

nie wiem czy powiniennem psy karmic oddzielnie? np najpierw mastifa samego w domu a pozniej chow chowa lub odwrotnie? czy mam uderzyc mastifa gdy on nie daje jesc dla chow chowa?
moze to po prostu okres przejsciowy ustwiania hierarchii i tylko pokazowka?
nie mam probemu z tym ze mastif bedzie psem alfa, chce po prostu je normalnie karmic a nie bawic sie w chowanego.

Tak wygladaja psy (mastif wazy 2x wiecej niz chow chow):
piorun.jpg
tropek.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...