Jump to content
Dogomania

Guz w okolicach tylnej łapy


Kejcio

Recommended Posts

Jeśli pies się nadaje do narkozy ( ma dobre wyniki krwi i serca, ewentuanie RTG klatki piersiowej) to zdecyduj się na usunięcie, nie zastanawiaj się i to jak najszybciej żeby było jak zaszyć ranę po wycięciu. Widziałam psa z identyczne wyglądającym guzem, właściciele nie chcieli usuwać, a teraz po 1,5 miesiąca guz nagle zaczął rosnąć i jest tak rozległy że trzeba by amputować całą łapę. 

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, vetches napisał:

Jeśli pies się nadaje do narkozy ( ma dobre wyniki krwi i serca, ewentuanie RTG klatki piersiowej) to zdecyduj się na usunięcie, nie zastanawiaj się i to jak najszybciej żeby było jak zaszyć ranę po wycięciu. Widziałam psa z identyczne wyglądającym guzem, właściciele nie chcieli usuwać, a teraz po 1,5 miesiąca guz nagle zaczął rosnąć i jest tak rozległy że trzeba by amputować całą łapę. 

No,no...gratuluję diagnostyki wirtualnej."identycznie wyglądający guz"...I 'identyczny pies'?i 'identyczne parametry zdrowotne'?

Powiem wprost - nie pierwszy raz uznaję twoj post za oburzająco niekompetentny,ergo - szkodliwy.

Link to comment
Share on other sites

Też tak radzę, drugi wet i właściwa diagnoza, wydaje mi się, że guz powinien być wycięty, 12-letni pudel to nie 12-letni dog, powinien przeżyć narkozę ale to moja opinia, właściwą decyzję powinien podjąć dobry weterynarz bo ja nim nie jestem i nie wymądrzam się.

Link to comment
Share on other sites

To ja jeszcze dodam, że podobno narkoza wziewna jest bezpieczniejsza od dożylnej, więc warto znaleźć weta, który posiada taką aparaturę. Przedtem oczywiście należy psu zrobićć USG serca i morfologę/biochemię, żeby wet miał pełen obraz tego co się dzieje u psa. Mój 12-letni pies dostawał zapaści pod narkozą, więc jak musiał mieć usnięty ząb to znaleźliśy weta, który stosuje narkozę  wziewną.

Moi rodzice mieli psa który miał podobny guz pod ogonem. Też czekali, guz pękł i trzeba było amputować ogon.

Są też inne opcje np. ja stosowałam ziołową mieszankę antynowotworową z Dognatural na tłuszczaki u swojego psa i praktycznie zniknęły, ale to nie dla każdego.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, bou napisał:

No,no...gratuluję diagnostyki wirtualnej."identycznie wyglądający guz"...I 'identyczny pies'?i 'identyczne parametry zdrowotne'?

Powiem wprost - nie pierwszy raz uznaję twoj post za oburzająco niekompetentny,ergo - szkodliwy.

Co szkodliwego jest w zaleceniu usunięcia zmiany, poprzedzonego badaniem krwi, RTG klatki piersiowej i Echo serca /EKG? Nie widzę w tym niekompetencji.

 

2 godziny temu, bou napisał:

Kejcio@

Przejdz się do drugiego weta,poroś  o jego opinię,wtedy zdecydujesz.Na szczycie guza widac coś na kształt ropnia,naprawde warto,.żeby to zobaczył drugi wet.

Jeśli się czepiasz to przypatrz się swoim postom, bo to hipokryzja. Zwracasz uwagę innym a sama czujesz się upoważniona do stawiania diagnozy. 

Link to comment
Share on other sites

Na kończynach jest mało skóry, także póki zmiana jest mała można wyciąć ją z większym marginesem. Ja na Twoim miejscu bym zrobiła psu badania tak jak pisze Vetches i usunęła tego guzka a potem wysłała na histopatologię. Wiek nie ma znaczenia, nasz 14 letni jamnik 2 tygodnie temu miał operację , usunięto mu guz z jamy brzusznej wszystko poszło gładko.

P.S vetches czy Ty nie pracujesz na Gagarina?

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, vetches napisał:

Jeśli się czepiasz to przypatrz się swoim postom, bo to hipokryzja. Zwracasz uwagę innym a sama czujesz się upoważniona do stawiania diagnozy. 

Pokaż (zacytuj) mój jeden choćby post,gdzie "stawiam diagnozę".Nie robię tego nigdy,z różnych powodów,za to często cos sugeruje,doradzam etc.Nawet widząc na zdjęciu kleszcza,napisałam ,że to "tak w 99%."(kleszcz został potwierdzony). :)

A czy stwierdzenie,że "widac coś na kształt ropnia" - bo tym zwrotem sie posłużyłas zarzucając mi hipokryzję,to jest 'postawienie diagnozy'???

Miłego weekendu Ci zyczę.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...