Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

Mała Lenka choruje. O ile rozumiem, to nie rośnie wcale i nie ma jednoznacznej diagnozy.

Trzeba się od Sylwii dowiedzieć, czy na tym etapie jest do adopcji, bo szkoda ogłoszeń, możnaby podmienić, tylko na które zwierzątko? Stale brak konkretnych informacji. O wszystkim. Przydałby się ktoś, kto by jakoś w miarę ogarniał całokształt. Co się kto pojawi, to znika. christo_fair na przykład, zerwał (a) się jak lew, usiadł jak mucha. W sensie  :D

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, rozi napisał:

Przydałby się ktoś, kto by jakoś w miarę ogarniał całokształt. Co się kto pojawi, to znika. christo_fair na przykład, zerwał (a) się jak lew, usiadł jak mucha. W sensie  :D

...bzzz ;) Skoro już zostałam wywołana do tablicy, to dobry wieczór :)

rozi, miałam informacje „z pierwszej ręki”, to je przekazywałam. Od niemal miesiąca nie mam, więc raczej się niczym nie popiszę. Wiem, że dużo osób wspierających Sylwię na dogo ma założone konta zarówno tutaj, jak i na fb. Czyli są (albo mogą być, jeśli taką będą mieć wolę) na bieżąco z tym, co Sylwia tam pisze. Jak słusznie zauważyłaś i pozwolę sobie zacytować: „trzeba się od Sylwii dowiedzieć.” A dopóki Sylwia się nie odezwie (gdziekolwiek; sama albo za pośrednictwem kolejnego lwa)... no... to jest, jak jest.

Ponieważ moje wypowiedzi nie są już przez Sylwię autoryzowane, mogę jedynie przekazać to, co jest dostępne w internecie, poza chorą Lenką: Mrunia (kotka) również chorowała, ale już jest lepiej. Sylwia uzupełniła album (fb) z fakturami kosztowymi (nie mam pojęcia, czy tu też się pojawiły, więc dla osób zainteresowanych, a niefejsbukowych, wg daty wystawienia faktury: XI – 1.390 zł za hotel dwóch dorosłych haszczanek, 1.330 zł drewno opałowe; X – 2.040 zł leki, wet, karma, żwirek, mata dla zwierząt do samochodu, artykuły gospodarstwa... zwierzęcego, np. wiadro dla kóz; IX – 2.753 zł wet, karma, żwirek; wcześniejsze f-ry też są). Zakończył się bazarek na fb, dochód z niego to ok. 1.540 zł. Fundacja RUNA założona przez Sylwię ma już wpis do KRS.

Wyróżniłam, chyba przedwczoraj, pięć ogłoszeń na olx - dwa z Asherem, dwa z Karotkiem, jedno z którąś haszczanką. Lenkę pominęłam, bo też mam wątpliwości, czy ona jest jeszcze adopcyjna. Tyle mogę...

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.11.2018 o 17:11, Poker napisał:

Proponowałam bezpłatną pomoc prawną w Warszawie ,ale nie została przyjęta.

nie do końca-powiedziałam, że o upadłości już rozmawiałam z prawnikiem i wiem, z czym to się wiąże. Sytuacja się trochę zmieniła i miałam właśnie do Ciebie pisać, czy to aktualne

nie piszę , bo totalnie nie mam czasu i jestem potwornie zmęczona

ogrom pracy, ogrom problemów. a najgorsza bezsilność jak zwierzak odchodzi ..jak choruje jest źle, ale jak już nie można walczyć, to..tyle lat, tyle doświadczeń, różnych, a nie umiem się pogodzić :(

 
Ważna Sprawa - czy ktoś miałby możliwość przewieźć nam pół sąsieka /to jak trzy przyczepy rolnicze/ siana dla kózek
trasa:
Pasztowa Wola/pow.lipski -> Kępa Skórecka/pow.kozienicki

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2018 o 00:59, christo_fair napisał:

 

Wyróżniłam, chyba przedwczoraj, pięć ogłoszeń na olx - dwa z Asherem, dwa z Karotkiem, jedno z którąś haszczanką. Lenkę pominęłam, bo też mam wątpliwości, czy ona jest jeszcze adopcyjna. Tyle mogę...

bardzo dziękuję

Lenka nie do adopcji, na razie w ogóle jest niepokojącą zagadką..nie tylko dla mnie, ale głownie dla lekarzy. wczoraj miała test stymulacji kortyzolu, może w poniedziałek będą wyniki kolejnych badań

nie wiem, czy dałoby jej ogłoszenie zmienić na np Leosia? poszukam jego zdjęć

no i na pewno już maluchy haszcze adopcyjne, zdrowe i samo srebro czy jakoś tak, żywioł po prostu ;)

Byłabym wdzięczna jakby ktoś pomyślał o ogłoszeniach dla nich, a ja postaram się o zdjęcia, samej ciężko mi je uchwycić, bo się na mnie pakują i w ciągłym ruchu, ale może ktoś mnie odwiedzi, to się uda

na razie jakoś pechowo z pannami haszczankami i Asherem, niby obiecujące telefony na początku, a potem się rozmywa..

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Jo37 napisał:

A ile by kosztował taki transport? Łatwiej zebrać pieniądze.

nie mam pojęcia, to 100km. wrzuciłam na razie na grupę na fb zwierzęta warka - ludzie tam mają sady, może ktoś się zgłosi.  ktos musi miec odpowiednie auto, czy własnie przyczepę, sprobuję podpytać, jak to by wyglądało za pieniądze..

Siano za darmo, więc warto

 

A. i o Fundacji nie pisałam na razie, bo poza wpisem do krs nic się nie wydarzyło /

tzn. przepraszam, nie całkiem nic :) dzięki auraa została przeprowadzona zbiórka w szkole  i moi podopieczni dostali karmę, kołderki i różności takie, i podziękowanie już było wystosowane w imieniu Fundacji :)

dziękuję auraa jeszcze raz i oczywiście, Pani Marzenie i Pani Zosi, która też wsparła moje zwierzaki

46954028_2112760515441488_57436021178897

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie udzielałam się ostatnio, ale po prostu brakuje mi czasu, nie rozmawiałam też od jakiegoś czau telefonicznie z Sylwią więc nie miałam żadnych informacji z pierwszej ręki. Bardzo mi przykro z powodu śmierci Valerie i wycieńczonego kotka :( 

Fajnie, że Sylwia zajrzała na wątek. Ja cały czas odbieram telefony w sprawie husky, było tego naprawdę sporo (głównie w sprawie młodszej suki), trochę słabych ale też całkiem dużo sensownych, wszystkie sensowne domy przekierowywałam do Sylwii, szkoda, że ciągle nic się nie wyklarowało... Miałam też dwa dobrze brzmiące telefony w sprawie Ashera, ale z tego co mówiła Sylwia też nic z tego nie wyszło.

Bardzo dziękuję osobie, która wyróżniła dwa moje ogłoszenia Ashera! :)

https://www.olx.pl/oferta/pies-jedyny-w-swoim-rodzaju-CID103-IDvP1vx.html  (wyróżnione do 21.12)

https://www.olx.pl/oferta/snieznobialy-wyjatkowy-pies-czeka-na-swoj-wlasny-dom-CID103-IDvmn4x.html  (wyróżnione do 21.12)

Gdyby ktoś miałby możliwość, to przydałoby się również wyróżnienie tego ogłoszenia husky: https://www.olx.pl/oferta/husky-do-adopcji-CID103-IDvUgXs.html

Skoro sytuacja wygląda tak jak wygląda, to dezaktywuję na razie ogłoszenie Lenki, będzie można je uruchomić z powrotem jeśli sytuacja zdrowotna się wyjaśni.

Sylwio, szczeniaki husky ogłoszę, ale ponieważ telefon mi się pewnie będzie grzał po tym ogłoszeniu, myślę, że dobrze było by, żeby pierwszą formą weryfikacji była ankieta adopcyjna. Tzn. każdą dzwoniącą osobę będę prosiła o podanie adresu mailowego, na który prześlę ankietę i do osób, których ankiety będą sensownie po prostu Ty już będziesz oddzwaniać albo będą dostawali maila z prośbą o kontakt telefoniczny z Tobą. To pozwoli mi uniknąć długich rozmów z ludźmi, którzy się raczej nie nadają, ale nie koniecznie chcą przyjąć to do wiadomości ;) I odsieje tę cześć, która ankiety w ogóle nie będzie chciała wypełnić. Ja mam swoją ankietę, ale jeśli możesz to przyślij mi na maila taką, której Ty używasz, to będę wysyłała od razu Twoją. I przydały by się aktualne zdjęcia szczeniaków, mam te z początkowego okresu, ale to było już jakiś czas temu. I jeśli możesz to napisz jeszcze kilka słów o ich charakterach, tak bardziej indywidualnie, dobrze? Możesz mi te opisy wysłać na maila albo wrzucić na wątek.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Marysia O. napisał:

Nie udzielałam się ostatnio, ale po prostu brakuje mi czasu, nie rozmawiałam też od jakiegoś czau telefonicznie z Sylwią więc nie miałam żadnych informacji z pierwszej ręki. Bardzo mi przykro z powodu śmierci Valerie i wycieńczonego kotka :( 

Fanie, że Sylwia zajrzała na wątek. Ja cały czas odbieram telefony w sprawie husky, było tego naprawdę sporo (głównie w sprawie młodszej suki), trochę słabych ale też całkiem dużo sensownych, wszystkie sensowne domy przekierowywałam do Sylwii, szkoda, że ciągle nic się nie wyklarowało... Miałam też dwa dobrze brzmiące telefony w sprawie Ashera, ale z tego co mówiła Sylwia też nic z tego nie wyszło.

Bardzo dziękuję osobie, która wyróżniła dwa moje ogłoszenia Ashera! :)

https://www.olx.pl/oferta/pies-jedyny-w-swoim-rodzaju-CID103-IDvP1vx.html  (wyróżnione do 21.12)

https://www.olx.pl/oferta/snieznobialy-wyjatkowy-pies-czeka-na-swoj-wlasny-dom-CID103-IDvmn4x.html  (wyróżnione do 21.12)

Gdyby ktoś miałby możliwość, to przydałoby się również wyróżnienie tego ogłoszenia husky: https://www.olx.pl/oferta/husky-do-adopcji-CID103-IDvUgXs.html

Skoro sytuacja wygląda tak jak wygląda, to dezaktywuję na razie ogłoszenie Lenki, będzie można je uruchomić z powrotem jeśli sytuacja zdrowotna się wyjaśni.

Sylwio, szczeniaki husky ogłoszę, ale ponieważ telefon mi się pewnie będzie grzał po tym ogłoszeniu, myślę, że dobrze było by, żeby pierwszą formą weryfikacji była ankieta adopcyjna. Tzn. każdą dzwoniącą osobę będę prosiła o podanie adresu mailowego, na który prześlę ankietę i do osób, których ankiety będą sensownie po prostu Ty już będziesz oddzwaniać albo będą dostawali maila z prośbą o kontakt telefoniczny z Tobą. To pozwoli mi uniknąć długich rozmów z ludźmi, którzy się raczej nie nadają, ale nie koniecznie chcą przyjąć to do wiadomości ;) I odsieje tę cześć, która ankiety w ogóle nie będzie chciała wypełnić. Ja mam swoją ankietę, ale jeśli możesz to przyślij mi na maila taką, której Ty używasz, to będę wysyłała od razu Twoją. I przydały by się aktualne zdjęcia szczeniaków, mam te z początkowego okresu, ale to było już jakiś czas temu. I jeśli możesz to napisz jeszcze kilka słów o ich charakterach, tak bardziej indywidualnie, dobrze? Możesz mi te opisy wysłać na maila albo wrzucić na wątek.

no właśnie też mysslałam, że z ta /chyba pierwsza/pania dla Ashera cos wyjdzie, bo juz sie chciala umawiac itd, powiedzialam, zenie ma problemu, wstepnie weekend, i miala mi wysalc ades email pod ankiete i juz cisza..

podobnie z huskimi, jakos sie rozmywa. teraz wropcila do mnie ankieta Pani z Płonska pod Grete, wiec zobaczymy, zgoda na wizyte pa jest, tylko Pani troche narzekala, ze Warka daleko..

Marysia, odnosnie szczeniorów, jestem za - najlepiej jak ocernisz, ze czlowiek i ankieta ok, to ja zadzwonie potem. mam sezon na weta :( wiec czesto nie odbieram, staram sie oddzwaniac, ale nie wszytskie przychodzace widze, taki telefon. o zdjecia nowe usmiechne sie, moze ktos wpadnie, bo nie sa stabilne obiekty do fotografowania, zdecydowanie, juz probowalam je podejsc, ale slabo, szcz. oddzielne..

i mysle, ze musze jedna husky zabrac jak najszybciej z hotelu, podpytam jutro Artura, ktora spokojniejsza, bo bede musiala ja w pokoju w domu pelnym kotow trzymac i na podwórku z kozami prowadzac - przyznam, ze liczylam na szybka adopcje, a koszt jest masakryczny jak dla mnie 40 zl/doba za 2 sztuki husky. Myslalam o kojcu u mnie, ale bez szans, zeby ktos mi go ogarnal,. wiec zostaje pokoj..przynajmniej do czasu az nas eksmituja

z Lenka szybkjo nie bedzie, na raziue wiem, ze badanie kału nie wykazało śladu robali żadnych, jutro bede miala interpretacje tej stymulacji kortyzolu. christo_fair zdjecia Leosia na google sysk obrobila, wiec, zaraz je udostepnie, nie pamietam, czy on miała juz opis jakiś?

 

edit:

A Asher coraz bardziej strózująco-obronny się robi i jednocześnie kanapowiec..

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, sylwija napisał:

no właśnie też mysslałam, że z ta /chyba pierwsza/pania dla Ashera cos wyjdzie, bo juz sie chciala umawiac itd, powiedzialam, zenie ma problemu, wstepnie weekend, i miala mi wysalc ades email pod ankiete i juz cisza..

podobnie z huskimi, jakos sie rozmywa. teraz wropcila do mnie ankieta Pani z Płonska pod Grete, wiec zobaczymy, zgoda na wizyte pa jest, tylko Pani troche narzekala, ze Warka daleko..

Marysia, odnosnie szczeniorów, jestem za - najlepiej jak ocernisz, ze czlowiek i ankieta ok, to ja zadzwonie potem. mam sezon na weta :( wiec czesto nie odbieram, staram sie oddzwaniac, ale nie wszytskie przychodzace widze, taki telefon. o zdjecia nowe usmiechne sie, moze ktos wpadnie, bo nie sa stabilne obiekty do fotografowania, zdecydowanie, juz probowalam je podejsc, ale slabo, szcz. oddzielne..

i mysle, ze musze jedna husky zabrac jak najszybciej z hotelu, podpytam jutro Artura, ktora spokojniejsza, bo bede musiala ja w pokoju w domu pelnym kotow trzymac i na podwórku z kozami prowadzac - przyznam, ze liczylam na szybka adopcje, a koszt jest masakryczny jak dla mnie 40 zl/doba za 2 sztuki husky. Myslalam o kojcu u mnie, ale bez szans, zeby ktos mi go ogarnal,. wiec zostaje pokoj..przynajmniej do czasu az nas eksmituja

z Lenka szybkjo nie bedzie, na raziue wiem, ze badanie kału nie wykazało śladu robali żadnych, jutro bede miala interpretacje tej stymulacji kortyzolu. christo_fair zdjecia Leosia na google sysk obrobila, wiec, zaraz je udostepnie, nie pamietam, czy on miała juz opis jakiś?

 

edit:

A Asher coraz bardziej strózująco-obronny się robi i jednocześnie kanapowiec..

 

O matuchno, Sylwia ty opłacasz pobyt w hotelu dla dwóch psów - (40zł doba za dwa) - 1200zł?

Przepraszam, ale czy Ty na głowę upadłaś? :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.11.2018 o 14:04, christo_fair napisał:

Wyróżniłam na miesiąc. Dziękuję Marysiu :)

Dziękuję Ci bardzo! :)

Dnia 26.11.2018 o 17:29, sylwija napisał:

[...]

Marysia, odnosnie szczeniorów, jestem za - najlepiej jak ocernisz, ze czlowiek i ankieta ok, to ja zadzwonie potem. mam sezon na weta :( wiec czesto nie odbieram, staram sie oddzwaniac, ale nie wszytskie przychodzace widze, taki telefon. o zdjecia nowe usmiechne sie, moze ktos wpadnie, bo nie sa stabilne obiekty do fotografowania, zdecydowanie, juz probowalam je podejsc, ale slabo, szcz. oddzielne..

[...]

Świetnie, w takim razie wyślij mi proszę na maila swoją ankietę adopcyjną, żebym mogła używać od razu Twojej, i zdjęcia też mi podeślij jak tylko będziesz miała nowe.

Dnia 26.11.2018 o 18:30, Moli@ napisał:

O matuchno, Sylwia ty opłacasz pobyt w hotelu dla dwóch psów - (40zł doba za dwa) - 1200zł?

Przepraszam, ale czy Ty na głowę upadłaś? :(

Niestety...

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Marysia O. napisał:

Wrzucam zdjęcia kota Leona, które dostałam na maila od Sylwii, Leon jest jak najbardziej do adopcji, Sylwio wrzuć tu koniecznie jego opis jeśli masz, a jeśli nie to najważniejsze informacje o nim, żeby można było zrobić ogłoszenia.

20181105_103151-1.jpg.9f75caf32f82c4ce799fbd5b9387bb01.jpg

20180921_1150221.jpg.35993f3fb0eec61979c24f79b08e855b.jpg

20181018_074359-1.jpg.7ec9a5665e9e7bdb6253501dfdcaa037.jpg

20181018_074320-1.jpg.8309feffb5fc2ff089e9fb44244f556c.jpg

20181018_074302-1.jpg.013752e92d3f8f554c35f096b510ef9a.jpg

20181018_074440-1.jpg.1a6bc5dba89a817b5c642a86dd457225.jpg

tak, on i Karotek, chyba najbardziej

Leon wiek ok1,5-2

ujemny, bardzo miły i zrównowazony, i zrobił się bardzo komunikatywny

z kotami psami ok. ale nie musi miec kociego towarzyszxa

nie zaprzyjaznil sie specjalnie jakos z nikim, ale tez nie jest na wroigiejs sciezce

lubi nyc blisko czlowieka, ale nieejst namolny i tez oczekuje poszanowanie jego przestrzenie osobistej i nastrojów, nie zawzsze ma ochote sie miziac,

ś[o zawsze bardzpoblisko mnie

 

 

 

6 godzin temu, Nadziejka napisał:

Sylwio sciskamy ogromnie za wszytko

      za cieplo

 i dobry los dla lapeczek

 koolejny kramcik rozliczam

 bedzie dla Was 30 procencikow

 

dziękuję pięknie  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...