Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

15 godzin temu, sylwija napisał:

kennel to ja mam i w niedziele w nim siedzialy,a le w poniedzialek juz nie chcialy i sie darly niemilosiernie

a taki parawanik/zagroda to by pozwolił im sie bawic na trawce a bezpiecznie.  chodzi o to, ze bez podłogi i mozna przestawić

Postaw  więckenel bez podłogi i będą miały super zagródkę :)

Link to comment
Share on other sites

Super niespodzianka - na koncie pojawiła się wpłata dla Sylwii od Jo37 - dziękujemy prześlicznie :)

To całe 100 zł ! Ogromna pomoc !

Brakuje nam jeszcze około 200 zł żeby zapłacić rachunek za gaz.

Zaglądnę na konto wieczorkiem i zobaczymy jak będzie ;)

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Livka napisał:

Super niespodzianka - na koncie pojawiła się wpłata dla Sylwii od Jo37 - dziękujemy prześlicznie :)

To całe 100 zł ! Ogromna pomoc !

Brakuje nam jeszcze około 200 zł żeby zapłacić rachunek za gaz.

Zaglądnę na konto wieczorkiem i zobaczymy jak będzie ;)

 

proszę o nr konta

Link to comment
Share on other sites

w moim kennelu nie da sie bez podlogi i dachu. to taka klatka duza jest

w ogole zapomniałam, bo sie nie upominają fakturach z Puławskiej, z Gagarina w ogóle nie dostałam  do tej pory, choć sie upominalam

nie panuje nad tym , przez długi czas w ogóle nie otwierałam korespondencji  odbierałam , ale nie otwierałam  

to trudno zrozumiec - to jest jakas panika wszechogarniajaca

ale zwiezrakow i ich potrzeb pilnuje, dbam

mam problem ze soba i z ogarnieciemn rzeczywistosci, beznadziejnej. chyba panika mnie parazlizuje

teraz tak o tym mowie, bo jestem na lekach, inaczje pewnie bym nie potrafila

nie wiem, jak tro wytrlumaczyc

u m,nie jest takj ze moj priorytet to zwierzaki, ktore mam od opieka. Jastem jakby zafiskowana na tym punkcie

całe życie dla nich. pzreprowadzka, kredyty, zap..w pracy, czasem druga pensja z nadgodzin - wszystko dla nich, ee i zeby splacac kredyt. tak chcialam zeby mialy dom na zawsze, dom dt aż będzie ds,.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, sylwija napisał:

w moim kennelu nie da sie bez podlogi i dachu. to taka klatka duza jest

w ogole zapomniałam, bo sie nie upominają fakturach z Puławskiej, z Gagarina w ogóle nie dostałam  do tej pory, choć sie upominalam

nie panuje nad tym , przez długi czas w ogóle nie otwierałam korespondencji  odbierałam , ale nie otwierałam  

to trudno zrozumiec - to jest jakas panika wszechogarniajaca

ale zwiezrakow i ich potrzeb pilnuje, dbam

mam problem ze soba i z ogarnieciemn rzeczywistosci, beznadziejnej. chyba panika mnie parazlizuje

teraz tak o tym mowie, bo jestem na lekach, inaczje pewnie bym nie potrafila

nie wiem, jak tro wytrlumaczyc

u m,nie jest takj ze moj priorytet to zwierzaki, ktore mam od opieka. Jastem jakby zafiskowana na tym punkcie

całe życie dla nich. pzreprowadzka, kredyty, zap..w pracy, czasem druga pensja z nadgodzin - wszystko dla nich, ee i zeby splacac kredyt. tak chcialam zeby mialy dom na zawsze, dom dt aż będzie ds,.

To jest straszne co napisze, ale najwyższa pora pootwierać całą zaległą korespondencje i krok po kroku to ogarniać. Nie można uciekać, bo to niczego dobrego nie doprowadzi. co te zwierzaki zrobią bez Ciebie i tego domu, który mają, gdzie trafią? Ja trzymam za Ciebie kciuki, w żaden sposób nie osądzam, chcę pomóc. może oprócz leków pomocna by była dłuższa pomoc psychologa? No i najważniejsze pytanie czy, w sprawie domu poprosiłaś już kogoś o pomoc?

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sylwija....znamy się krótko, ale jesteś mi tak bliska...rozumiem Cie chociaż "nie jestem w Twojej skórze"...zobacz że tu na dogo poruszyłas wszystkie serca i wszystkie stoimy za Tobą murem. Każdy ile może tyle daje.

Czasem życie bywa trudne i jest pod górke, nawet bardzo. I wszystko się sypie, ale mam wrażenie, że czasem trzeba przyjąć to co jest, pogodzić się z tym...i wtedy pojawi się ta ścieżka- inna ale nie koniecznie gorsza (mimo naszych lęków).

Spróbuj jak radzi janka pootwierać te listy...pisz nam tu wszystko, zobaczymy ile uda nam się pomóc. W niedziele będzie Marysia to spróbujcie sfotografować ile psiaczków i koteczków się da, będziemy im szukac domów ....z mniejsza gromadką będzie Ci zwyczajnie łatwiej.

Zwierzaczki Cie potrzebują, ale i dla nas jesteś ważna, cenna, szczególna. Pamiętaj o tym zawsze. Wszystko się ułoży, jeśli nie tak to inaczej, ale zobaczysz że będzie dobrze. Byle zdrowie dopisywało Tobie i zwierzaczkom, byle adopcje ruszyły do cudownych domów...reszte ogarniemy razem. Jesteśmy tutaj wszystkie z Tobą...pamiętaj.

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Może faktycznie sylwija mogłaby tak zrobić jak kiedyś mortes.

Porobić zdjęcia każdemu zwierzaczkowi osobno i  wkleić na wątek podając imię  , stan zdrowia i potrzeby. Jest szansa ,że zgłoszą się wirtualni opiekunowie i zaoferują jakąś kwotę miesięcznie na zwierzaka.

Gdzie przebywają psy i koty? Mają jakieś osobne  pomieszczenia czy mieszkają z Tobą?

Faktury zwierzęce  chyba najłatwiej rozliczyć ze zbiórek i bazarków.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, MALWA napisał:

Z tego co czytam, to prąd został zapłacony, gaz niebawem tez zostanie zapłacony.

Z pilnych rzeczy są trzy faktury zwierzęce na około 2.600 zł......

Tak, ale zostaje najważniejsza kwestia, kwestia zaległych rat za dom. Bank wysłał pismo  z ostatecznym terminem spłaty zadłużenia, a to jest ponad 8 tys. i nalezy to spłacić na już żeby mieć chwilę oddechu i się poradzić jakiegoś specjalisty od tych kredytów. Może Sylwia podjęła już jakieś działanie w tej kwesti, co nie zmienia faktu, że trzeba to zapłacić jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

ja ze swojej strony mogę zrobić kilka ogłoszeń np na wa-we.

A tak z innej troszkę beczki...

Sytuacja Frankowiczów jest bardzo podobna do ludzi z lat 90-tych wtedy był bum na nowe biznensy, kredyty lichwy itp itd.

Niestety trzeba wziąć się w garść i pomyśleć co dalej.

Jesteś administratorem baz danych - to niesamowita umiejętność.

Wiem, masz kłopoty zdrowotne, ale dla zwierzaków można góry przenosić, wystarczy mieć cel:))

Ktoś na forum oferował pracę, ale można też znaleźć taką zdalną. Jeśli znasz sql'a a pewnie tak masz smykałkę do nauki kolejnych języków. To czego się nauczyłaś i umiesz to niesamowita wiedza..

Na czym polegają problemy z Twoimi rękami?nie możesz ruszać ??? może rehabilitacja by pomogła. Czasami lekarze kierują na operację a zapominają, że  dobry Fizjoterapeuta może zdziałać cuda.

mam nadzieję że Cię nie uraziłam :)

Link to comment
Share on other sites

sylwija pisała ,że była na półrocznej rencie rehabilitacyjnej tylko nie wiem czy z powodu rąk.

Tak jak pisze uxmal, masz sylwijo wielkie umiejętności. Mimo ,że nie jest to łatwe, dobrze by było się zmobilizować i podjąć pracę chociaż zadaniowo, na zlecenie.Chyba madie pisała ,że robi nabór pracowników. Może warto wykorzystać tę propozycję.

Jak coś pójdzie do przodu, to odzyskasz wiarę w siebie. I tak jak pisała kiyoshi, nie jesteś sama, masz wokół życzliwe osoby. I pamiętaj o zwierzakach , które tak kochasz ,a one potrzebują Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, jankamałpa napisał:

Tak, ale zostaje najważniejsza kwestia, kwestia zaległych rat za dom. Bank wysłał pismo  z ostatecznym terminem spłaty zadłużenia, a to jest ponad 8 tys. i nalezy to spłacić na już żeby mieć chwilę oddechu i się poradzić jakiegoś specjalisty od tych kredytów. Może Sylwia podjęła już jakieś działanie w tej kwesti, co nie zmienia faktu, że trzeba to zapłacić jak najszybciej.

Ale chyba trudno zebrać tu 8.000 zł, kiedy póki co zebraliśmy ledwo na dwa rachunki za prąd i gaz.......

Poczekajmy co napisze Sylwija - co załatwiła w rozmowach z bankiem....

Link to comment
Share on other sites

obie rece do operacji - wszystko bylp

2 x zasiłek rehabiliracyjny

komoec /06

[przepraszam,. ale nie mowcie mi o zmobilizowaniu sie

nie wiecie, ile mnie kosztuje .. wszystko

gdyby nie zwierzaki, to ja pewenie nie byłabym w stanie wstac z lozka

ja je ratuej, ale one tez mneiu przy zyciu trzymaja

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja w sprawie kóz.

Sklepy chyba zwracają niesprzedane pieczywo do producenta (a może nie?), ale w restauracjach często zostaje czerstwe, możnaby zabierać dla kóz, patrzyłam w googlach i np. w Magnuszewie jest Stara Kuźnia

Edit.: w Magnuszewie jest też piekarnia, Tomasz Kowalczyk, Partyzantów 4

Link to comment
Share on other sites

wszystko obstawione

ja właśnie na targu kupuje worki po 10-12 zl do takich gości, co odbieraja z piekarni, przebieraja, dziela, w worki pakuja

jeden az z Piaseczna dowozi na targ

tez tak kombinowałam, żeby samemu odbierać. zapytam jeszcze w tej Kuxni, ale piekranie obstawione

Link to comment
Share on other sites

Powiem brutalnie, w Twoim przypadku pozostaje tylko upadłość konsumencka. Nie jest to koniec świata. W tej chwili popłaci się najpotrzebniejsze faktury i media, ale z renty i dogo nie spłaci się rat za dom. Nie przez 20 lat. Musisz pootwierać listy, zobaczyć jakie masz zaległości i jakie środki do dyspozycji. Sprawdź w necie oferty kancelarii specjalizujących się w rozwiązywaniu umów z bankami w przypadku klauzul abuzywnych. Wstępne rozpoznanie robią za darmo. Z tego co wiem to Deutshe stosował takie i musiał unieważnić kilkanaście umów. Domu możesz nie stracić, bo w przypadku upadłości masz zapewnione koszty na wynajem przez 2 lata, ale rozsądniej zostawić Cię w tym co masz, bo sprzedaż domu nie pokryje kredytu. Jeśli dom przejmie bank, to masz eksmisję niestety. Wszyscy Ci pomożemy, ale musisz chcieć pomóc sobie sama.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Sprawdź fora frankowe, może Deutche ma jakiś pozew zbiorowy tak jak mbank. Wychodzi taniej. Są kancelarie pro publico bono. Ja to nie mam czasu, ale może ktoś z dogo pogoogluje i znajdzie kontakt do ludzi z podobnymi problemami. A zwierzakom trzeba szukać domów. Za dużo wzięłaś wszystkiego na klatę : (

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...