Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

3 minuty temu, Livka napisał:

Na chwilę obecną nic jeszcze nie zostało zapłacone bo nie mam rachunków. Mam nadzieję, że Sylwia znajdzie chwilkę  bo szkoda żeby pieniądze leżały bezużytecznie na moim koncie.

Mnie to  trochę zniechęca bo skoro są długi i są środki na zapłacenie to trzeba działać szybko i płacić.

Link to comment
Share on other sites

Livka - wysłałam pw na fejsie - przepraszam, ze tak, ale to najszybciej dla mnie. Nie mam dobrego internetu.

z kredytem na dom -  to jest trudne, bo zaległość to ponad 8 tys.. Rozmawiałam z Usiata - dziękuję bardzo, opiszę cała historię od momentu wzięcia kredytu

zaległości na zwierzaki - sprawdzę dzisiaj stan subkonta, co się uda opłacę i wieczorem napiszę, co zostaje do opłacenia.

16ego powinnam jechać do warszawy, ale nie mam na paliwo. Muszę sprawdzić status procesowania wniosków - jedne złożyłam w sprawie wsparcia dt kredytu hipot. i już chyba miesiąc się procesuje i dzwonią do mnie i ja do nich, i nic z tego nie wynika. Każą mi przynieść zaświadczenie z Urzędu Pracy, że jestem bezrobotna, a w UP mówią, że nikt nie może ode mnie żądać takiego dokumentu i że nie mogę się zarejestrować, bo nie szukam pracy, a staram się o rentę, czyli n ie jestem zdolna do pracy

drugi złożyłam odnośnie karencji dot. kredyty samoch. - 30ego i cały czas status jest - złożony, choć dzwonię i dzwonię .. :(

jeśli jakieś pytanie pominęłam, przepraszam, dajcie znać. Ja naprawdę poza wszystkim, jestem mocno rozpi..na psychicznie

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, sylwija napisał:

Livka - wysłałam pw na fejsie - przepraszam, ze tak, ale to najszybciej dla mnie. Nie mam dobrego internetu.

z kredytem na dom -  to jest trudne, bo zaległość to ponad 8 tys.. Rozmawiałam z Usiata - dziękuję bardzo, opiszę cała historię od momentu wzięcia kredytu

zaległości na zwierzaki - sprawdzę dzisiaj stan subkonta, co się uda opłacę i wieczorem napiszę, co zostaje do opłacenia.

16ego powinnam jechać do warszawy, ale nie mam na paliwo. Muszę sprawdzić status procesowania wniosków - jedne złożyłam w sprawie wsparcia dt kredytu hipot. i już chyba miesiąc się procesuje i dzwonią do mnie i ja do nich, i nic z tego nie wynika. Każą mi przynieść zaświadczenie z Urzędu Pracy, że jestem bezrobotna, a w UP mówią, że nikt nie może ode mnie żądać takiego dokumentu i że nie mogę się zarejestrować, bo nie szukam pracy, a staram się o rentę, czyli n ie jestem zdolna do pracy

drugi złożyłam odnośnie karencji dot. kredyty samoch. - 30ego i cały czas status jest - złożony, choć dzwonię i dzwonię .. :(

jeśli jakieś pytanie pominęłam, przepraszam, dajcie znać. Ja naprawdę poza wszystkim, jestem mocno rozpi..na psychicznie

Ok. Sprawdzę jak wrócę do domu. W pracy mam FB zablokowany.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaległość 8 tysięcy jest niemała,ale też przy wysokości kredytu niepowalająca. Dobrze by było chyba wpłacić cokolwiek , by bank widział ,że się starasz. Może się mylę, nie znam się na tych sprawach.

Wydaje mi sięe ,że na wątku można wpisywać ile wpłynęło kasy ( może niekoniecznie ile od kogo) tak jak było na wątku pomocowym dla eva2406. Wtedy wiadomo ile brakuje i na co.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, Livka napisał:

Ok. Sprawdzę jak wrócę do domu. W pracy mam FB zablokowany.

 

1 godzinę temu, sylwija napisał:

Livka - wysłałam pw na fejsie - przepraszam, ze tak, ale to najszybciej dla mnie. Nie mam dobrego internetu.

z kredytem na dom -  to jest trudne, bo zaległość to ponad 8 tys.. Rozmawiałam z Usiata - dziękuję bardzo, opiszę cała historię od momentu wzięcia kredytu

zaległości na zwierzaki - sprawdzę dzisiaj stan subkonta, co się uda opłacę i wieczorem napiszę, co zostaje do opłacenia.

16ego powinnam jechać do warszawy, ale nie mam na paliwo. Muszę sprawdzić status procesowania wniosków - jedne złożyłam w sprawie wsparcia dt kredytu hipot. i już chyba miesiąc się procesuje i dzwonią do mnie i ja do nich, i nic z tego nie wynika. Każą mi przynieść zaświadczenie z Urzędu Pracy, że jestem bezrobotna, a w UP mówią, że nikt nie może ode mnie żądać takiego dokumentu i że nie mogę się zarejestrować, bo nie szukam pracy, a staram się o rentę, czyli n ie jestem zdolna do pracy

drugi złożyłam odnośnie karencji dot. kredyty samoch. - 30ego i cały czas status jest - złożony, choć dzwonię i dzwonię .. :(

jeśli jakieś pytanie pominęłam, przepraszam, dajcie znać. Ja naprawdę poza wszystkim, jestem mocno rozpi..na psychicznie

Jeśli chodzi o kasę na paliwo to pogadaj Livką . Bo  z bazarku są już chyba środki na paliwo - żeby Ci  w jakiś sposób przekazała. wiem, że jesteś rozjechana psychicznie, ale teraz nie możesz się poddać bo masz wsparcie całego Dogo. Pomyśl sobie jaka to będzie radość jak się wszystko uda. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Czy jesteś gdzieś ubezpieczona zdrowotnie?

Może postaraj się o status bezrobotnej i w tym czasie walcz o rentę. Niestety nie wiem jak to wygląda prawnie..

Livka na pewno ma na koncie pieniądze, z których część można przeznaczyć na paliwo.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Livka napisał:

Jest możliwość, że listonosz dostarczy w przeciągu dwóch dni do rąk własnych pieniądze za jedyne 7 zł.

Spróbujemy coś podziałać.

Super. Może lepiej wysłać większą kwotę,żeby nie tracić kasy na przesyłce. Szkoda ,że w pobliżu nie mieszka nikt, na kogo konto można by przelewać kasę dla sylwija.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Poker napisał:

Czy jesteś gdzieś ubezpieczona zdrowotnie?

Może postaraj się o status bezrobotnej i w tym czasie walcz o rentę. Niestety nie wiem jak to wygląda prawnie..

Livka na pewno ma na koncie pieniądze, z których część można przeznaczyć na paliwo.

podobno jestem, bo staram sie o rente

w UP mi powiedzieli, że jeśli wystąpię u nich o rejestrację, to świadczę nieprawdę i to jest karalne.

bo oni szukają pracy dla bezrobotnych, to ich misja

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Poker napisał:

Super. Może lepiej wysłać większą kwotę,żeby nie tracić kasy na przesyłce. Szkoda ,że w pobliżu nie mieszka nikt, na kogo konto można by przelewać kasę dla sylwija.

Jest Pani Ania, już Jej zapytałam i się zgodziła, Jak wróci do domu, to mi prześle swój numer rachunku

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, sylwija napisał:

podobno jestem, bo staram sie o rente

w UP mi powiedzieli, że jeśli wystąpię u nich o rejestrację, to świadczę nieprawdę i to jest karalne.

bo oni szukają pracy dla bezrobotnych, to ich misja

Koniecznie się dowiedz czy naprawdę  jesteś ubezpieczona i przez kogo.

Link to comment
Share on other sites

jestem, juz mi koleżanka podesłała info na ten temat " (art. 67 ust. 7). Osoba ubiegająca się o przyznanie emerytury lub renty, pomimo wygaśnięcia obowiązku ubezpieczenia, ma wraz z członkami rodziny prawo do świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego w okresie trwania postępowania o przyznanie świadczenia. Jeżeli będzie taka potrzeba, instytucja rentowa, rozpatrująca wniosek o przyznanie świadczenia, wyda zaświadczenie potwierdzające ten fakt. "

na jaki zmienić tytuł wątku?

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, sylwija napisał:

po wodę mineralną. Woda 'moja' jest kiepskiej jakości, mimo filtrowania, nie ma tu wodociągu

Kóz jest 8 aktualnie.. Ja im daje na zmianę, raz makaron z warzywami czy owocami, raz suche bułeczki, cy suchy chleb z warzywami lub owocami

tak, na jedną kolację to 3-4 kg

 

Dziękuję za odpowiedź.

Zamawiam makaron dla kóz.

Poproszę o dane do odbioru paczki z allegro.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, sylwija napisał:

bardzo Wam serdecznie dziękuję za wszystko. czytam dopiero posty, niektóre mi poumykały, nie mogę za to znaleźć, chyba Marysi, która oferowała się zdjęcia porobić do ogłoszeń - byłoby świetnie

48 minut temu, sylwija napisał:

[...]

na jaki zmienić tytuł wątku?

Dnia 13.08.2018 o 12:02, Marysia O. napisał:

Jejku Sylwijo, nie wiedziałam że sytuacja jest aż tak trudna, bardzo współczuję :(

Wiem, że ten wątek był wątkiem Dallasa i Ashera, ale w obecnej sytuacji może warto byłoby zmienić jego tytuł, np. na "SYTUACJA KRYZYSOWA, potrzebna pomoc dla Sylwiji i jej zwierzaków!" albo coś podobnego. Jak sądzicie? Może taki tytuł przyciągnie na wątek więcej osób.

Też pomyślałam o tym, że może warto byłoby poszukać domów chociaż dla części Twoich zwierzaków. Pisałaś, że większość z nich została u Ciebie bo jest nieadopcyjna, ale może chociaż część ma szansę na domy? Byłoby Ci jednak zawsze łatwiej, gdyby zwierzaków było trochę mniej.

Mogłabym zaoferować pomoc przy zrobieniu dobrych zdjęć i napisaniu tekstów dla tych zwierzaków, które uznałabyś że można ogłosić. Gdybyś uznała, że ma to sens, mogłybyśmy się umówić, przyjechałabym do Ciebie na jakieś popołudnie albo w weekend, ode mnie do Ciebie nie jest znowu tak bardzo daleko. A potem dziewczyny pomogłyby z ogłoszeniami. Co o tym myślisz?

Ponieważ mój post się zagubił zacytuję go jeszcze raz :) Propozycja jak najbardziej aktualna, muszę się zorientować w swoich możliwościach czasowych (może udałoby mi się w najbliższą niedzielę...?) i dam znać. Mogłabym też wtedy ew. uczestniczyć w przekazaniu jakich rzeczy czy pieniędzy gdyby była taka potrzeba.

W poście podałam też propozycję nowego tytułu wątku.

44 minuty temu, sylwija napisał:

tak

i mieszka niedaleko stosunkowo, w tej samej gminie :)

nie pamiętam nicku z dogo i nie wiem, czy jeszcze korzysta

Domyślam się, że chodzi o AnnaA, faktycznie dość dawno jej już na dogo nie widziałam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...