Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

mój numer 514045805

ja głownie ta strone fb prowadze RUNA i tam jest kilka wirtualnych adopcji - to sa wpłaty na subkonto fundacyjne, z ktorego ja robie przelewy za faktury - karma, wet, wczesniej doplacałam, albo wpłacałam na syubkonto i regulowałam, a teraz juz nie mam z czego

zawsze staralam sie, zeby zwierzaki nie mialy zafluzenia u wetów czy w hurtowni, ale sama sie pograzalam. nie sposob zebrac na tyle zwierzakow, szcz. ze nie koloryzuje i nie przedluzam jakis tragedii, ludzie dzialaja jednak impulsywnie - tylko w momecie jak krew sie leje itp/

taki pdt to musialabym dzialanosc zarejestrowac przecież

Link to comment
Share on other sites

jak nie rejestrujesz, to nie pobierasz opłat, nielegalne to jest i moze us sie przyczepic. bardzo nawet

nie wiem, kto jeszcze. pewnie w ogole formalnie nie ma czegois takiego jak pdt tylko juz hotel

u mnie jest etz klopot z tym, ze zobaczcie, zdecydowana wiekszosc zwiezakow, ktore sa u mnie - same mnie znalazly

ja np kiedys wzielam na dt (nie za kase, tylko dostawalam karme i wet byl oplacany) kotke z malymi kociakami, mialy byc dwa kociaki, doszedl jeden podrzutek. a jak wracalam z nimi do domu, to mi nastepny kociak pod samochod dosłownie wyskoczył..

i ja tak mam. ciesze sie, jak dlugo nic mi na drodze nie stanie.. i z biegiem lat, ilosc rezydentów się tez zwięklszyła znacząco, dużo adopcji było, ale jednak z czasem sporo takich własnie rezydentów już

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, sylwija napisał:

jak nie rejestrujesz, to nie pobierasz opłat, nielegalne to jest i moze us sie przyczepic. bardzo nawet

nie wiem, kto jeszcze. pewnie w ogole formalnie nie ma czegois takiego jak pdt tylko juz hotel

u mnie jest etz klopot z tym, ze zobaczcie, zdecydowana wiekszosc zwiezakow, ktore sa u mnie - same mnie znalazly

ja np kiedys wzielam na dt (nie za kase, tylko dostawalam karme i wet byl oplacany) kotke z malymi kociakami, mialy byc dwa kociaki, doszedl jeden podrzutek. a jak wracalam z nimi do domu, to mi nastepny kociak pod samochod dosłownie wyskoczył..

i ja tak mam. ciesze sie, jak dlugo nic mi na drodze nie stanie.. i z biegiem lat, ilosc rezydentów się tez zwięklszyła znacząco, dużo adopcji było, ale jednak z czasem sporo takich własnie rezydentów już

Nie ma takiego "tworu" jak PDT jest tylko hotel jako działalność gospodarcza od której sporo kasy musisz oddać do US, Zus, składki zdrowotne, księgowa - są to spore koszty.

 

Czyli na jakie konto można wpłacić żeby Ci pomóc?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Można zbierać darowizny bez podatku:

Podatki od osób fizycznych


Organizatorzy internetowych zrzutek pieniędzy zobligowani są, w świetle obowiązującego prawa, do odprowadzania podatków od zebranych środków finansowych. Obowiązek ten precyzuje ustawa z 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn. Przy darowiznach pieniężnych, obowiązek podatkowy powstaje w chwili otrzymania pieniędzy ze zbiórki. Zgodnie z art. 9 ust. 1 ww. ustawy, opodatkowaniu podlegają środki o wartości przekraczającej:

  1. 9 637 zł – jeżeli obdarowanym jest osoba wchodząca w skład I grupy podatkowej (zaliczamy tu małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, zięcia, synową, rodzeństwo, ojczyma, macochę i teściów)
  2. 7 276 zł – jeżeli obdarowanym jest osoba wchodząca w skład II grupy podatkowej (zaliczamy tu zstępnych rodzeństwa, rodzeństwo rodziców, zstępnych i małżonków pasierbów, małżonków rodzeństwa i rodzeństwo małżonków, małżonków rodzeństwa małżonków, małżonków innych zstępnych)
  3. 4 902 zł – jeżeli obdarowanym jest osoba wchodząca w skład III grupy podatkowej (zaliczamy tu innych nabywców, czyli osoby obce).

 

Co ważne, kwoty opisane powyżej sumują się na przestrzeni 5 lat. Jednak dotyczą sytuacji, w których wpłaty przekazane są tylko przez pojedyncze osoby, a nie całościowej wartość internetowej zbiórki.


 100 wpłat po 2 000 zł na jedną zrzutkę przekazane przez 100 różnych osób nie wymaga zgłoszenia i opodatkowania zbiórki, gdyż żadna z wpłat nie przekracza kwoty zwolnionej z podatku tj. kwoty 4 902 PLN. W tym przypadku nie trzeba więc płacić podatku – wyjaśnia Tomasz Chołast, współzałożyciel Zrzutka.pl. – Najlepiej, aby na potwierdzenie powyższego, obdarowany był w posiadaniu imiennego spisu darczyńców i wpłaconych przez nich sum pieniędzy – dodaje Chołast. 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, sylwija napisał:

dziękuję, że chcecie na konto moje coś wpłacić, ale mam zajęcie komronicze. złozyłam zniosek o zdjkecie tego zajęcia, a że będę im ratami splacać i czekam na odpowiedź

Nie masz nikogo zaufanego z kontem?

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, sylwija napisał:

albo Livka :) albo przekaz tylko.

mieszkam miedzy Gora Kalwaria a Kozienice, nad Wislą blisko

ale moj dom jest niewielki i caly zawlaszczony przez zwierzaki - dosłownie :)

samej sie ciężko zmieścic :D

To wszytkie pieniazki

dla Was

poleca z bazareczku do cioci Livki

spokojnej nocy serduszka

 ale jak tu spac

 zycie zycie

Link to comment
Share on other sites

Sylwija - z tego co kojarzę, to od kwietnia tego roku zmieniły się przepisy podatkowe, i do jakiejś kwoty dochodu nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej. Jutro dopytam moja siostrę, bo ona dokładnie o to pytała w gminie i w biurze rachunkowym. Tak pomyślałam o tym w kontekście ewentualnego hoteliku. Zresztą na rencie opłaty Zus są niższe.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, MALWA napisał:

Sylwija - z tego co kojarzę, to od kwietnia tego roku zmieniły się przepisy podatkowe, i do jakiejś kwoty dochodu nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej. Jutro dopytam moja siostrę, bo ona dokładnie o to pytała w gminie i w biurze rachunkowym. Tak pomyślałam o tym w kontekście ewentualnego hoteliku. Zresztą na rencie opłaty Zus są niższe.

Prowadzenie firmy bez działalności gospodarczej - firma bez rejestracji

Działalność nierejestrowana jest nową formą działalności wchodzącą w życie na przełomie marca i kwietnia 2018 roku, której nie trzeba rejestrować w CEIDG, oraz opłacać składek ZUS. A zatem każdy początkujący przedsiębiorca może skorzystać z tej możliwości, musi jednak spełnić kilka warunków. Działalność nierejestrowana nie jest działalnością gospodarczą, stanie się dopiero wtedy, gdy przekroczy kwotę przychodów określoną w ustawie. Dzięki wprowadzeniu działalności nierejestrowanej, o wiele łatwiej będzie można przetestować pomysł na biznes, nie łamiąc przy tym prawa.

Chcąc prowadzić firmę bez rejestracji (działalność nierejestrowaną), należy spełnić następujące warunki:

  • Działalność ta jest możliwa wyłącznie dla osób, które przez ostatnie pięć lat nie prowadziły firmy.
  • W działalności prowadzonej bez rejestracji, jest warunek aby ta działalność nie wymagała uzyskania koncesji, pozwoleń i licencji.
  • Działalność nierejestrowaną można prowadzić tylko do takiego momentu, w którym miesięczny przychód z tej działalności nie przekroczy 50% minimalnego wynagrodzenia.
    W 2018 roku jest to kwota 1050 zł.
  • Nie można prowadzić działalności w formie spółki cywilnej.

Jak wygląda kwestia podatków w przypadku prowadzenia firmy bez działalności gospodarczej?

Działalność nierejestrowana nie wymaga posiadania NIP, REGON, konta bankowego, czy prowadzenia księgowości, nie oznacza to jednak, że jest zwolniona z podatku.

  • Przy prowadzeniu tej działalności nie płaci się ZUS-u.
  • Podatek dochodowy – przychody osiągane z działalności nierejestrowanej są przychodami z innych żródeł i podlegają opodatkowaniu. Podatek (18%) będzie do zapłacenia na koniec roku w zeznanie PIT, jako niedopłata.
  • Podatek VAT –  art.113 ustawy o podatku od towarów i usług mówi, że osoba prowadząca tę działalność będzie zwolniona z podatku VAT.

Obowiązki dla osób, które chcę prowadzić firmę bez rejestracji:

  • Pomimo braku rejestracji firmy, na mocy Kodeksu Cywilnego osoba prowadząca tę działalność uznawana jest za przedsiębiorcę, a zatem musi respektować prawa konsumenta.
  • Wystawianie rachunków –  art.109 ust.1 ustawy, mówi o obowiązku prowadzenia uproszczonej ewidencji sprzedaży za każdy dzień. Ewidencja będzie przydatna, aby śledzić, ile jeszcze można zarobić by nie przekroczyć limitu. Wiąże się to z wystawianiem rachunków, które powinny zawierać: numer rachunku, datę wystawienia, nazwę sprzedawcy i nabywcy, nazwę usługi i kwotę do zapłaty.
  • Po przekroczeniu 50% minimalnego wynagrodzenia tj.1050zł. miesięcznie działalność uznawana   będzie za działalność gospodarczą. Wówczas jest siedem dni na zarejestrowanie firmy w CEIDG.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nr konta roześlę oczywiście.

Nie wiem tylko co dalej. Jak przekazać je do dyspozycji Sylwii bo mieszkam na Śląsku.

Ale tym będziemy się martwić później.

Może znajdzie się ktoś zaufany mieszkający w pobliżu komu przeleję pieniążki w całości i kto przekaże je osobiście Sylwii ?

 

Dziękuję, że jesteście !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...