Jump to content
Dogomania

Karma sucha i mokra jednocześnie


MamaKluski

Recommended Posts

Jak to jest z żywieniem karmą suchą i mokrą?

Trochę czytałam o tym, że nie powinno się łączyć karm, bo sucha i mokra mają inne ph, jednak nie znalazłam żadnych szczegółowych informacji na ten temat, tylko opinie/komentarze na forach. Wiem, że nie należy łączyć surowego mięsa z gotowym żarciem, bo tu pojawia się różnica, ale przy trawieniu mokrej/suchej?

Ja swojemu psu daję karmę mokrą z rana i suchą wieczorem, przy takim układzie funkcjonuje ( a przynajmniej tak mi się wydaje) najlepiej. Karmę mokrą dostaje ze względu na preferencje smakowe, sucha średnio wchodzi (Gran Carno). Z suchej (Wolf of Wilderness/Purizon) nie rezygnuję, bo sunia ma problem z gruczołami okołoodbytniczymi- nie jest to sytuacja poważna, ale zaraz po przygarnięciu psa wet stwierdził wydzielinę i lekkie nieprawidłowości i zalecił karmę suchą- by usprawnić samooczyszczanie. Obserwujemy sytuację, powoli się normuje. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak to jest z łączeniem? Nie chcę zaszkodzić psu, ale nie znajduję konkretnych informacji na ten temat (bardziej rozwiniętych niż źle/dobrze).

Link to comment
Share on other sites

Ja nie szaleję z tymi genialnymi mądrościami, psy całe życie karmię naturalnie, przede wszystkim mięsem surowym lub gotowanym z dodstkiem różnych wypełniaczy i warzyw, dostają mleko, biały ser, jajka a czasami jako przekąskę suchą bezzbożową karmę albo na zmianę z mięsem karmę mokrą Animonda lub Rocco i przez kilkadziesiąt lat posiadania psów nie mam żadnych problemów zdrowotnych - nie wiem co to alergie, biegunki, problemy jelitowe. Więc nie przesadzajmy z tymi teoriami producentów tego badziewia jaskim są w większości suche karmy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja również na spokojnie do tematu podchodzę. Mam dwa psy, dosyć spore rottweilery :D i karmie je głównie suchą karmą oraz czasami coś sama przygotuje fajnego mięsnego. Jednak taki pies to musi sobie podejść. Sucha karma tez schodzi w sporych ilościach więc od razu zamawiam spore worki, najlepiej i najwygodniej przez internet. Ostatnio zasmakowała im ta karma https://www.maxandmrau.pl/product-pol-964-Bosch-Dog-Premium-20-kg.html mam nadzieje, że nie zmienią zdania bo ta ma nawet dobry skład 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...